0 850 840 87 87

Afyon Dinar EMDR Terapi

EMDR yani ‘Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme’ terapisi en basit haliyle kişinin etkisinden rahatlıkla çıkamadığı olayları anlamlandırmak ve rahatlatmak amaçlı uygulanan bir terapi türüdür. Bir travma oluştuğunda insan beyni olumsuz anıyı yaşadığı andaki gibi kayıt altına alır ve travmalar aşılmadığı için kişinin önüne travmasını tetikleyici veya hatırlatıcı durumlar çıktığında beyin devamlı olarak olumsuz düşüncelerini sürdürür. Afyon Dinar EMDR Terapisi; travmalar, savaş, yas ve ölüm, fobiler, panik bozuklukları, aile içi çatışmalar, cinsel problemler, stres yönetimi, kabul görmeme, kaygı bozuklukları, yeme bozuklukları, depresyon, migren, obsesyon ve kişilik bozukluklarında sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.

EMDR Terapisinde amaç; bireylerin yaşantılarına sağladıkları uyumu arttırmak, olaylarla başa çıkma yöntemleri kazandırmak, daha sağlıklı ilişkiler kurabilmesine aracı olmaktır. Ruh hali olarak yoğun sıkıntılı bir çok danışan ilk EMDR terapisi seansından itibaren kendisini olumsuz anlamda etkileyen olayın eskisi kadar rahatsız etmediğini belirtiyor. EMDR sayesinde hızlı ve şaşırtıcı bir değişim sağlanıyor. Afyon Dinar EMDR terapisi ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dinar EMDR terapisi tavsiye ve yorumlar için sayfanın aşağısındaki danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: afyon dinar psikolog devlet hastanesi, dinar psikolog ücretleri, dinar psikolog yorumları

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.