0 850 840 87 87

Hatay Antakya Aile Danışmanı – Aile Terapisti

Hatay Antakya’da çift terapisti arayışında mısınız? ‘Aile danışmanlığı’ ve ‘Cinsel terapi’ eğitimleri bulunan, bu alanda uzman ve deneyimli kadromuzdan destek alabilirsiniz. Hatay Antakya aile terapisi ücretleri hakkında bilgi edinmek ve randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçerisinde bulunduğumuz çağın getirdikleriyle aile içindeki iletişim ve ilişkiler daha karmaşık yapıda ilerlemektedir. Nedeni ne olursa olsun aile bireyleri baş etmekte zorluk yaşadıkları sorunları çözmeye çalışırken bir uzmandan destek almalıdır.

Çift, evlilik ve aile danışmanlığı; partnerlerin evliliklerinde meydana gelen uyum sorununun veya herhangi bir sorunun nereden kaynaklandığını analiz etmekle başlar ve çiftler arasında gerginlik, anlaşmazlıklar, iletişim sorunlarına sebebiyet veren durumun çözümlenmesi ve gerekirse ilişkinin onarılmasıyla sürdürülür. Kişilerin kendilerine ait sosyal yaşantılarındaki sorunların çözülmesi ve problem çözme becerileri gibi kazanımlar sağlamaları; ilişkinin geleceğinde oluşabilecek potansiyel sorunlar için engelleyici bir faktör olmakta ve yaşayabilecekleri sorunu daha kolay aşmalarına yardımcı olacaktır.

Ailede yaşanan sorunların çözülmesinin yanı sıra evlenmeyi planlayan partnerlerin de uyum yüzdelerini arttırabilmeleri, sağlıklı ve huzurlu bir evliliğe adım atabilmeleri için ‘evlilik öncesi danışmanlık’ almaları; evlilik öncesi bireylerin birbirlerini daha net tanımaları ve birbirlerinden beklentilerini anlamaları, gelecekte oluşabilecek sorunlara karşı farkındalık kazanmaları açısından oldukça önemlidir.

Evlilik öncesi danışmanlık; yapılan araştırmalara göre boşanma oranını da aşağıya çekmekte oldukça başarılı olmuştur. Hatay Antakya aile terapisti önerisi ve yorumları için aşağıda yer alan tüm danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: antakya evlilik terapisi, İskenderun aile danışmanlığı

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

AİLE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ ALABİLECEĞİNİZ UZMANLARIMIZ

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.