0 850 840 87 87

İstanbul Küçükçekmece Psikolog – Psikolojik Danışman

 

İstanbul Küçükçekmece’de psikolog / psikolojik danışman arayışında mısınız? ‘EMDR terapisi’ eğitimleri bulunan uzman, deneyimli, empati yeteneği yüksek, mesleki etik kurallarına ve danışan mahremiyetine son derece önem veren kadromuzdan destek alabilirsiniz. İstanbul Küçükçekmece psikolog seans ücretleri ve Küçükçekmece psikolog randevu için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Her birey zaman zaman yaşantısında üstesinden gelemeyeceğini düşündüğü durumlar yaşamaktadır. İnsanlar, yüzleşmekte zorlandığı konularda bir uzmandan destek alarak bu durumu kendileri için kolaylaştırabilirler. Bireysel danışmanlıkta amaç; bireyin benlik saygısının arttırılması, olası sorunlara karşı problem çözme becerileri kazanmış olması , iletişim kurma becerileri kazanımı sağlanması, kişinin olumsuz inançlarının yerine olumlu inançlar yerleştirmektir. Aynı zamanda bireyin ihtiyacına göre verilen destek çeşitlendirilmektedir.

Bir travma oluştuğunda insan beyni bu travmayı işlemleyemez ve bu yüzden travma kişi tarafından aşılamaz. Kurumumuzda sıklıkla başvurulan bir terapi türü olan EMDR terapisi bu gibi durumlarda kişiyi olumsuz etkileyen durumu etkisiz hale getirerek kişiyi etkileyemez hale getirir ve bireyin yaşam kalitesi artar. Ölüm ve yas durumları, kaza, taciz, doğal afetler ve savaşlar gibi zamanlarda kişiyi olumsuz etkileyen durumların tamamı travma olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda bir olayın travma olup olmadığını belirlemek için olayın büyüklüğüne değil, kişinin o durumu nasıl gördüğüne bakılmalıdır.

EMDR’a göre; psikolojik sorunlara beyinde aşılamayan travmalar sebep olmaktadır. Bu travmalar ise bireyde olumsuz inanca, duyguya ve düşüncelere yol açmaktadır. EMDR sayesinde etkisinden kolay kolay kurtulamadığınız, devamlı olarak bir döngü şeklinde karşınıza çıkan olumsuz anılarınız anlamlanır ve bu olumsuz anıların sizde oluşturduğu fiziksel veya mental olumsuzlukları etkisiz hale getirilir.

İstanbul Küçükçekmece psikolog öneri ve yorumları için aşağıda yer alan danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: küçükçekmece psikolog fiyatları, küçükçekmece belediyesi psikolog randevu, cennet mahallesi psikolog, küçükçekmece psikolojik danışmanlık merkezi, belediye psikolog randevu, sefaköy psikolog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PSİKOLOG - PSİKOLOJİK DANIŞMAN KADROMUZ

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.