0 850 840 87 87

Aksaray Ortaköy Psikolog – Psikolojik Danışman

 

Aksaray Ortaköy Psikolog desteği denince ilk akla gelen kurumlardan biri olan Optimum Psikoloji tüm psikolojik sorunlarınızda yanınızdadır. Her bireyin hayatında geçmeyeceğini düşündüğü engebeli dönemler olabilir. Bu dönemler rutin yaşantımızda, hayat kalitemizde, ilişkilerimizde veya özgüvenimizde olumsuz sonuçlara sebep olabilir. Böyle durumlarda yaşadığınız duyguyla veya olayla başa çıkabilmek, psikolojik dengenizi sağlayabilmek için bir uzmandan psikolojik destek almanızı öneririz.

Yaşantımızda, ruhsal dengemizi bozan her engelin temeli olumsuz inançlara(değersizlik, başarısızlık, yetersizlik, çaresizlik, güven eksikliği vb.) dayanmaktadır. EMDR Terapisi ile farkındalıklar artar bunun yanı sıra olumsuz anılarla vedalaşılır ve olumsuz anılar duyarsızlaşırken yerini olumlu duygu ve düşüncelere bırakır. Bu sayede kişinin travmatik anıları kişiye yük olmaktan çıkar ve kişiyi olumsuz anlamda etkileyemez.

EMDR Terapisi; aldatma/aldatılma problemleri, ölüm ve yas, kaza, doğal felaket, stresle baş etme, kaygı ve panik bozuklukları, öfke kontrolü, depresyon,sınav kaygısı, fobiler, sahne performans kaygısı, yeme bozuklukları, migren, fibromiyalji, cinsel sorunlar gibi bir çok sorunun iyileşmesinde oldukça faydalıdır.

 EMDR Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Cinsel Terapi ve Oyun Terapisi gibi eğitimleri bulunan, alanında uzman Psikolog ve Psikolojik Danışman kadromuzla tüm psikolojik sorunlarınızda yanınızdayız. Aksaray Ortaköy psikolog fiyatları hakkında bilgi edinmek ve Ortaköy psikolog randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler: aksaray psikolog, ortaköy özel psikolog, aksaray klinik psikolog, aksaray psikolojik danışmanlık merkezleri, aksaray devlet hastanesi psikolog, ortaköy devlet hastanesi, eskil devlet hastanesi

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PSİKOLOG - PSİKOLOJİK DANIŞMAN KADROMUZ

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aksaray ve Çevresinde(Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Psikolog Psikolojik Danışman Ararken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Aksaray Psikolog – Çocuk Psikoloğu – Pedagog – Psikolojik Danışman – Çift Evlilik ve Aile Danışmanı  araması yaparak sayfamıza ulaştınız. 

Aksarayda Psikolog – Psikolojik Danışman – Çift Evlilik ve Aile Danışmanı – Pedagog – EMDR Terapisti, Evlilik Terapisti veya Cinsel Terapist ararken dikkat etmeniz gerekenler hakkında sizleri bilgilendirmek istedik.


Psikoterapist, Terapist, EMDR Terapisti, Aile Terapisti, Çift Terapisti, Cinsel Terapist, Pedagog Kimlere Denir? 

Ülkemizde henüz, Aile Terapisti, Çift Terapisti, Cinsel Terapist, Terapist, Pedagog, EMDR Terapisti ve Psikoterapist gibi meslek alanlarına ilişkin yasal bir düzenleme bulunmamaktadır. Bu nedenle birçok farklı, alakasız meslek mensupları tarafından da bu meslek adları kullanılabilmektedir. Bu nedenle, öncelikle psikolojik danışmanlık alacağınız kişinin, psikoloji veya psikolojik danışmanlık lisans mezunu olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. 

 

Aksarayın En İyi Psikoloğu – Aksarayın En İyi Pedagogu Kimdir?

Aksarayda psikolog- psikolojik danışman arayışında olan kişilerin öncelikle internet üzerinden yaptıları aramalarla bu kişilere karar verdikleri bilinen bir gerçektir. Bu aramalarda da ‘aksaray psikolog, aksarayda psikolog, aksarayın en iyi psikoloğu, aksaray çocuk psikoloğu, aksaray pedagog’ gibi anahtar kelimeler kullanmaktadırlar.

Bu nokta önemli bir soru akla gelmelidir, ‘aksarayın en iyi pedagogu’ veya ‘aksarayın en iyi psikoloğu’ şeklinde arayıp ulaştığınız kişi gerçekten en iyi psikolojik danışman mıdır? Bu noktada, ‘en iyi’ ‘en ünlü’ ‘tavsiye edilen’ gibi kavramların göreceli kavram olduğunu unutmamak gerekir. Bu şekilde aramalarla karar vermek yerine, aksaraydaki psikologlar, psikolojik danışmanlar arasında yapacağınız bir araştırma ile diplomalarını ve almış oldukları eğitimleri de merak ederek yardım alacağını psikolog – psikolojik danışmana karar vermenizi öneririz. 

EMDR Terapisi Nedir?

EMDR, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme anlamın gelen bir terapidir. Aksarayda ve tüm Türkiyede psikolojik danışmanlar, psikologlar ve psikiyatristler tarafından, psikolojik sorunlar ve cinsel sorunlarda yoğun olarak uygulanan bir tekniktir.

Psikolojik sorunların temelinde yatan, travma adını verdiğimiz acı anıların olumsuz etkilerinden kurtulmayı mümkün hale getirebilen bir terapi olması nedeniyle, birçok kişi tarafından memnuniyetle tavsiye edilen bir terapi tekniği haline gelmiş durumdadır. Ülkemizde yoğun olarak özel psikolojik danışma merkezlerinde, psikolog, çocuk psikoloğu, pedagog ve psikolojik danışmanlar tarafından uygulanmakta olan bir tekniktir.