0 850 840 87 87

ONLİNE – TELEFONLA PSİKOLOJİK DESTEK

Online Psikolog - Pedagog - Psikolojik Danışman Desteği

Online psikolojik destek alanında hizmet psikolog ve pedagoglarımızdan hemen randevu alıp, evinizin rahatlığında sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Çocuk, Genç, Yetişkin, Çift ve Aile Online Psikolog – Pedagog Desteği

Online- Telefonla : Cinsel Danışmanlık

Tıbbi müdahale gerektirmeyen, hastalık olmayan tüm cinsel sorunlarınızla ilgili, Aile Danışmanlığı ve Cinsel Terapi eğitimleri almış uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Cinsel sorunlarınız asla ertelemeyin.

Online & Telefonla : Çift Evlilik ve Aile Danışmanı Desteği

Online – Telefonla İlişki Danışmanlığı, Evlilik Öncesi Psikolojik Destek, Çift-Evlilik ve Aile Danışmanlığı Hizmetleri. Aile Danışmanlığı ve Cinsel Terapi eğitimi almış uzmanlarımızla yanınızdayız. İlişki ve evlilik sorunlarınızda online olarak, evinizin rahatlığında destek alabilirsiniz.

Online Psikolojik Danışmanlıkta Hangi Terapi ve Teknikler Uygulanabilir ?

EMDR Terapisi ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere, yüz yüze seanslarda uygulanan tüm psikolojik danışma terapi ve teknikleri, online psikolojik danışmanlıkta da rahatlıkla uygulanabilmektedir. Detaylı bilgi ve randevu için: 0 532 242 52 21 i arayabilirsiniz.

Online Psikolog – Psikolojik Danışman – Aile Danışmanı

Online psikolojik destek ve telefonla psikolojik destek; psikolog – pedagog – aile danışmanı ve psikolojik danışman tarafından internet veya telefon aracılığıyla bireylere psikolojik destek iletilmesi sürecidir. Bu amaçla ‘facetime’ ‘whatsapp’ ‘skype’ ‘facebook messenger’ gibi görüntülü konuşma platformları veya ‘telefon’ tercih edilebilmektedir.

Online psikolog- psikolojik danışman – aile danışmanı desteğinin birçok avantajı insanları bu alana yönlendirmektedir. Online – telefonla psikolojik danışma hizmetinin avantajlarından bazıları şunlardır:

 • Kişinin bulunduğu yerde psikolojik yardım alabileceği ya da almak isteyeceği bir psikolog ya da psikolojik danışmanın bulunmaması. Ya salgın hastalık doğal afet vb. nedenlerle yüz yüze psikolojik destek alma imkanın zor, riskli ya da imkansız olması durumlarında kolayca dilediği uzmandan aynı koşullarda destek alabilmeyi sağlar.
 • Yüz yüze psikolojik danışma seanslarında uygulan tüm terapi ve tekniklerin online seansta da aynen uygulanabiliyor olması. (EMDR ve Oyun Terapisi de dahil olmak üzere)
 • Evden çıkmaya engel olabilecek her türlü engel durumlarında, engelleri ortadan kaldırmayı ve dilediği uzmandan rahatlıkla destek alabilmeyi sağlaması.
 • Psikolojik destek hizmeti aldığının duyulmasını tercih etmeyen kişiler için online psikolog desteği ciddi bir avantajdır.
 • Cinsel sorunlar gibi kimi zaman yüz yüze konuşulmaktan çekinilen konularda online cinsel terapi süreci danışanın çok daha rahat olmasını sağlayabilir.
 • Trafik gibi çevresel etkilerden bağımsız olarak evinizin rahatlığında veya dilediğiniz herhangi bir yerde bir bilgisayar, tablet veya telefon sayesinde online psikolog yardımını alabilirsiniz. 

Online telefonla psikolojik destek için danışan ile uzmanda (psikolog, psikolojik danışman, aile danışmanı) kimi zaman sadece telefon, kimi zamansa bilgisayar, internet bağlantısı ve kulaklık olması yeterlidir. Bu tamamen görüntülü mü yoksa yalnızca telefonla mı psikolojik destek almak istediğinize göre değişmektedir.

Çok ciddi bir engel söz konusu olmadığı taktirde, görüntülü konuşma şeklinde gerçekleştirilmesini önermekteyiz. Sadece konuşarak verilecek psikolojik desteğin sınırlı kalacağı ve süreci olumsuz etkileyebileceği düşüncesiyle, mecbur kalmadıkça online görüntülü konuşma şeklinde seansları gerçekleştirmekteyiz. 

Yüz yüze danışmanlık sürecindeki bütün etik kurallar (koşulsuz kabul, gizlilik vb.) online psikolog desteği alırken de geçerlidir. 

 

Optimum Aile Danışma Merkezi’ nden 3 ADIMDA KOLAYCA ONLİNE – TELEFONLA PSİKOLOJİK DESTEK ALIN:

1. Size göndereceğimiz Danışan Bilgilendirme Formunu doldurup, okuyup imzalayarak tarafımıza mail veya whatsapp yoluyla gönderin.

2. Seans ücretini, size gönderilecek Optimum Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim A.Ş. şirket hesap numaramıza yatırın. (Açıklama kısmına: Destek Alacak Kişinin Adı Soyadı ve TC Kimlik numarası yazılmalıdır.)

3. Karar verdiğiniz uzman için randevunuzu alıp, seansa başlayın.

Klinik Psikolog Fatih UĞUR

Fatih UĞUR – Klinik Psikolog, Aile Danışmanı
Genç, Yetişkin, Aile Psikolojik Danışmanlık ve Cinsel Danışmanlık 

1986 Karaman Ermenek doğumlu olan Klinik Psikolog Fatih UĞUR, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimini ise İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamladı. Konyada Psikolojik Danışman olarak 11 yıldır çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle Genç, Yetişkin ve Çift Psikolojik Danışmanlığı ve Cinsel Sorunlarla yoğun olarak çalışmaktadır.

ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER

–  EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi Eğitimi 1. Düzey
-EDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi
– EMDR Terapisi 2. Düzey Eğitimi
– EMDR Terapisi 2. Düzey Süpervizyon Eğitimi

 Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)’ den Cinsel Terapi Eğitimi aldı.

Psikoterapi Enstitüsü Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ’ tan Hipnoz Eğitimi aldı.

Aile Danışmanlığı Eğitimi – Adnan Menderes Üniversitesi

Klinik Psikolog Fatih UĞUR - Danışan Tavsiye ve Yorumları

Gül
Hayatımın en kötü döneminde ağlamaklı bir sesle aramıştım Fatih Beyi. İnternetten bulmuştum kendisini. Yoğun olum korkusu yaşıyordum. aradığım ilk gün randevu verdi. Güler yüzü ve samimiyetiyle doğru bir tercih yaptığımı ilk görüşmede anladım. İnanın ilk seansta sıkıntılarımın yarısı gitmişti. Seanslara devam ettikçe geçmişteki bir çok sıkıntının birikip dışa olum korkusu olarak vurduğunu anladım. Emdr ile Teker teker çözdük sıkıntıları halada seanslar devam ediyor. Evden dışarı çıkmak bile istemezken şimdi sokaklarda fatih bey var Emdr diye bir yöntem var diye bağırmak istiyorum kendimi fatih bey ve sihirli değneğiyle(emdr) tanıştığım için çok şanslı hissediyorum.sizde yardım almaya karar verdiyseniz fatih bey işini çok iyi yapan biri. Bırakın hayatınıza dokunsun. Pişman olmayacaksınız…

 

Aslı G.
Fatih beyi internetten psikolojik danışman ve terapist ararken buldum. Kendisini önceden hiç tanımıyorum bilgim yoktu. Çok çaresiz ve umutsuzdum. Daha önce giden yardım alan kişilerin yorumlarını okuyarak karar verdim kendisinden yardım almaya. Seanslara gidip geldikçe kendisinin ne kadar doğru bir çözüm ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kere daha anladım. Ben hayatımda asla benim başıma gelmez asla asla dediğim çok ağır bir travma çok ağır bir olay yaşadım. Hiçbir şeye inancım kalmadığı asla tazelemek her şey bitti dediğim bir anda tanıdım kendisini. Kendisi emdr tedavisi uyguladı. Şuan ne durumda olduğumu anlatamam. Bu duruma gelebileceğimi asla düşünmüyordum. Allah bin kere razı olsun. Hakkını ödeyemem. Yanında kendinizi çok rahat hissedebileceğiniz sonsuz güvenebileceğiniz mükemmel bir insan. Ben kendisini nasıl yorumlar sayesinde bulduysam inşallah benim yazdıklarımda birilerinin iyi olmasına vesile olur. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum rabbim her şeyi gönlüne göre versin inşallah.

Çağrı
Fatih bey ile bir doktor arkadaşımızın tavsiyesi sayesinde aile terapisi yardımı almak üzere tanıştım yaklaşık bir aydır kendisiyle görüşme halindeyiz yalnızca aile terapisi değil normal hayattaki sorunlarımız bazen başka baş edemediğimiz konularda da tavsiyesini görüşlerini aldım ve almaya da devam ediyorum. İlk zamanlara göre şimdi eşimle problemlerimizi yavaş yavaş halletmeye başladık gibi sanki bize evliliği gerçek anlamda ne olduğunu öğretmeye başladığını hissediyoruz eşimle şu sıralar. Şunu içtenlikle söyleyebilirim ki alanında gerçekten uzman bir psikolog ve bir şekilde size kendinizi iyi hissettiriyor. İyi ki sizi tanımışız Fatih Bey şu an belki de eşimle hala bir ilişkimiz varsa bunu büyük ölçüde size borçluyuz. Yolunuz her daim açık olsun, başarılarınız devamını canı gönülden dilerim.

Merve
Fatih Bey’i facebook sayesinde tanıdığım ve destek aldığım bir uzmandır. İşinde oldukça başarılı bulduğum psikoloğum Fatih Bey’in yanından her seans sonrası mutlulukla ayrıldım Benim de herkes gibi anlatacak çok şeyim, içinde boğulduğum problemlerim, dinmeyen gözyaşlarım vardı. Daha ilk seansımızda emin olun ki %50 hepsi azaldı. Özellikle gözyaşlarım…Sonraki seanslarımızda Fatih Bey beni mucize EMDR terapi ile tanıştırdı. Nedir bu EMDR derseniz başta anlamlandıramadığım Fatih Bey sayesinde gücüne inandığım içimden çok sevdiğim yeni bir ben çıkartan mucize terapi yöntemi. Biraz daha açacak olursak ;kötü anılarımızı hafızamızdan silmek tabi ki mümkün değil ama EMDR ile kötü anı ne varsa barışıyorsunuz .Şöyle bir durum var ki tedavi yöntemi ne kadar Mucize olsa da etkili bir yöntem olsa da işin sırrı terapistinizin başarısında. İşte tam bu noktada bu sayfayı okuyan herkes Kesinlikle Fatih Bey ile tanışmalı. Profesyonelliğiyle samimiyetiyle özellikle sabrıyla beni mesleğindeki başarısına hayran bıraktı. Bugün kendisiyle son seansımız olacak. İnanın tedavimin bittiğine üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum. Buradan kendisine sonsuz kere teşekkürlerimi iletiyorum. Meslek hayatında istediği başarıya ulaşmasını diliyorum. İyi ki sizi tanıdım. Çünkü sizin sayenizde kendimi tanıdım. İyi ki varsınız.

 

T.L.
Vajinismus sorunu sebebiyle Fatih Bey’den yardım aldım. Sorunun kaynağına inen Fatih Bey nokta atışları yapıp EMDR uygulayarak bu sorunu kısa sürede çözmemizi sağladı. Bu süreçte korktuğum ve olumsuz düşüncelere kapıldığım zamanlarda bile her zaman anlayışlı, samimi, sabırlı ve kararlı davranışlar sergileyerek beni cesaretlendirdi. Aslında vajinismusun tamamen travmalara bağlı olan bilişsel yapıyla ilişkili olduğunu göstererek hayatımı oldukça önemli bir şekilde etkiledi. Seanslarda sadece bu sorun hakkında değil, aynı zamanda, yaşamımızın kalitesini artıracak kıymetli konular hakkında da konuşarak keyifli ve verimli zamanlar geçirdim. Fatih Bey gerçekten işini keyifle yapan, yalnızca maddi kazanç sağlama amacı gütmeyen, alanında uzman, güleryüzlü, samimi, espirili, nitelikli, pratik bir zekaya sahip ve doğru yönlendirmeler yapan bir kişidir. Bu sebeple herhangi bir sorun yaşayan ve özellikle vajinismus tedavisi arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 

E.G.
Anksiyete bozukluğu nedeniyle psikolog ararken EMDR’yi keşfettim. Konya emdr diye arama motorunda aradığım zaman ise Fatih beye ulaştım. Fatih Bey ile yaklaşık 15 seans aldım. İlk seanslarda emin değildim bu illetten kurtulacağıma ama her seans sonrasında hafiflediğimi fark ettim korktuğum ne varsa hepsinden kurtuldum. İlaç bağımlılığım bitti artık ilaç kullanmıyor özgüvenli cesur bir bireydim. Fatih bey işinin uzmanı çok titiz çalışıyor ne varsa sizi rahatsız eden her şeyi çalışıyor. Yaşam koçu gibi hayatınıza hatalı alanlarınıza dokunup sınırlarınız olduğunu düzeltme yöntemleri öğretiyor. Ben iyileştiren ve mutluyum gülümsüyorum. Herkes gülsün ve mutlu olsun diye buraya yazıyorum. Fatih hocam iyi ki var ve kesinlikle Fatih hoca ile tanışın eminim çok iyi gelecek size de.

Tüm Danışan Yorumlarını okumak için;
optimumailedanismanlik.com/
danisan-yorumlari/
#1538996032810-e85216b7-f487

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aile Danışmanı Merve DEMİR

Merve DEMİR – Aile Danışmanı, Cinsel Danışman
Çift Evlilik ve Aile Danışmanlığı – Cinsel Danışmanlık 

Aile danışmanı Merve Demir ;  Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’ndeki lise eğitiminin ardından  Kırıkkale Üniversitesi  Sosyoloji Bölümünden mezun oldu.  Ankara Dost Rehabilitasyon merkezinde stajyer danışmanlık ve Kırıkkale Yaylacık Şehit Oğuz Sümbül Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesinde stajyer öğretmenlik olarak görev yaptı.

Şu an Konya Özel Optimum Aile Danışma Merkezi’nde Aile Danışmanı olarak çalışmalarını sürdürmekte olan Merve Demir, alanıyla ilgili eğitimler almaya devam etmektedir.

ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER

Aile Danışmanlığı Eğitimi ( Kırıkkale Üniversitesi )
Cinsel Terapi ve Cinsel Danışmanlık Eğitimi
Pedagojik Formasyon Eğitimi ( Kırıkkale Üniversitesi )
Gottman Çift Terapisi Eğitimi
Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
Duygu Odaklı Çift Terapisi

Aile Danışmanı Merve DEMİR - Danışan Tavsiye ve Yorumları

G.S.

Merve Hanım’a boşanma sürecim başlamadan önce çift terapisine gitmiştim. İnsanın doğru karar vermesinde, daha huzurlu bir hayat yaşamasında danışanını çok iyi yönlendiren ve aynı zamanda her zaman hiç çekinmeden arayabileceğiniz bir dost, arkadaş olarak hayatınızda yer alan bir aile danışmanı. Zorlu boşanma sürecini atlatmama çok yardımcı oldu, ayrıca desteğini her daim hissettirdiği için de kendisine çok teşekkür ederim. Merve Hanım’a gittikten sonra keşke çok daha önce gitseymişim diye düşündüm. Siz de ilişkinizde problem yaşıyorsanız veya evlilik gibi ciddi bir karar verecekseniz Merve Hanım’a uğramadan karar vermemenizi tavsiye ederim.

Ferit Ü.

Zorlu bir evlilik sürecim vardı. Eşimle ayrılık noktasına geldiğimizde bir danışmana başvurarak birlikteliğimizi sona erdirmeye karar vermiştik. Tanıdığımız bir danışman olmadığından araştırmaya başladık ve Merve Hanım’a rastladık.  Merve Hanımın, samimi olmakla birlikte seviyeli bir yaklaşımı var. Bizi sabırla, dikkatle, eleştirmeden dinledi ve klasik tavsiyelerde bulunmak yerine sorunlarımıza özel çözümler yarattı. Bazen hoşumuza gitmese de gerçekleri söylemekten vazgeçmedi. Önemli olan sonuç her ne olursa olsun bizim için hayırlı olduğunu bilmek, gerçekle yüzleşebilmek ve sorumluluk alabilmekti. Mesleki olarak güvenmemizin yanında insan olarakta kendisini çok sevdik. Herkese gönülden tavsiye ederiz.

Leyla Ç.

Ben 10 yıldır vajinismus ile yaşıyorum. Evliliğimin ilk yıllarında bu durumu hastalık olarak değil zamanla aşılacak bir durum olarak görüyorduk. Fakat zaman geçiyor problemde de zamanla birlikte bizi yıpratarak büyüyordu. Eşimle artık iletişimimiz kesilmişti , ayrıca ailelerin çocuk baskısı da iyice artmıştı. Problemi çözmek için attığım adımlar eşimin itirazları ile sonlanıyordu. Eşime göre vajinismus bizim gibi kaprisli insanların çıkardığı bir hastalıktı. Karar verip terapist aradığım süreçte Merve Hanım’ı buldum. Merve Hanım çok samimi , güleryüzlü ,işinde profesyonel biri . Konuştuğunuz her şeyi inanılmaz hızlı analiz edip sizi çözen biri. Sizi çok rahatlatıyor. Desteği ve yardımlarından dolayı bir kez daha teşekkür ederim . Evlilik hayatında , sosyal yaşamında , kendi iç dünyasında sıkıntı yaşayan herkese çözüm olarak Merve Hanım’ı tavsiye ediyorum.

Ha… P.

Vajinusmus sorunu için geldik. Bu sorunum için merkez araştırması yaparken  Optimum Aile Danışma Merkezini buldum. Bütün korku ve endişelerimle geldiğim merkezde Merve hanımın güler yüzü ve samimiyeti sayesinde kendimi oldukça rahatlamış buldum. Merve hanımın verdiği ödevler ile sürecimiz 4 günde çözüme ulaştı. Kendime aldığım bu karardan dolayı ve bu merkezi seçtiğim için çok mutluyum.Aile Danışmanı   Merve Demir’e  teşekkür eder ve herkese tavsiye ederim .

Sümeyye Ö.

Merve hanımı  internetten vajinusmus sorunuyla ilgilenen merkezleri ararken buldum internet sayfasından ve evime de yakın olduğundan tercih etmiştim ne kadar doğru bir karar aldığımı sonradan anladım tabiki daha 20 günlük evliyken anladım böyle bir sorunumun olduğunu ve tek başıma üstesinden gelemeyeceğimi en kötü 20 günümü geçirdim diyebilirim ve ümitsizce çekine çekine gittim. Merve Hanımın kendisini çok samimi bir insan, çok iyi karşıladı ilgilendi bizimle ve kısa sürede o korkulu günleri atlattık kendisine çok teşekkür ediyoruz ve bu sorunu yaşayan herkese tavsiye ederim. Beklemeden, çekinmeden mutlaka bir destek alsınlar.

Turan Ü.

Biz 1 sene önce çok Severek evlendik, eşimle evlenmeden öncede sonrada hep mutlu enerjik bir çifttik. Fakat tek sorun benim cinselliğe isteksizliğim ve eşimi cok sevdigim halde dokunmasının verdiği rahatsızlıktı. Uzun süre isterim, düzelir olur dedim . Eşimde hiç bir zaman sikayet etmedi ama ben bu durumdan rahatsız oldum. Merve  hanim bir arkadaşımı vajinismustan kurtarmıştı ve onunda tavsiyesiyle evliliğimizin 7. ayından İtibaren gittik. Merve  hanim bilmediğim bir çok konuda beni aydınlattı bazı şeyleri ortaya çıkardı . En önemlisi cinsellik için yorgunluğun, sorunun birer bahane olmadığını, eşimin de üstüme her zamankinden daha az düşmesini sağladı ona verdiği tavsiyelerle dengeleri kurduk. Kendisine çok teşekkür ederiz.

Tüm Danışan Yorumlarını okumak için;
optimumailedanismanlik.com/
danisan-yorumlari/
#1545299458140-2bab4e34-c333

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sena TOSUN – Psikolojik Danışman
Çocuk, Genç ve Yetişkin Psikolojik Danışmanlık

 

Psikolojik Danışman Sena Tosun; Konya’ da lise öğrenimini tamamladıktan sonra Ankara Başkent Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olarak lisans öğrenimini tamamladı. EMDR Terapisi eğitimi ve Çocuk-Ergenlerle EMDR eğitimi aldı. Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi aldı.

Şu an Konya Özel Optimum Aile Danışma Merkezi’nde psikolojik danışman olarak görev yapmakta ve ağırlıklı olarak çocuk ve ergenlerle çalışmaktadır.

 

KATILMIŞ OLDUĞU SEMİNERLER VE ALDIĞI EĞİTİMLER

 • EMDR Terapisi Eğitimi Temel Düzey
 • EMDR Terapisi Eğitimi İleri Düzey
 • Çocuk ve Ergenlerle EMDR eğitimi
 • Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi
 • Çocukluk Cinsel İstismarı / ODTÜ, 2016
 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi/ Türk PDR Derneği, Ankara, 2019
 • Çocuk Resimleri ve Analizi /Psikoreap-İST, Ankara, 2018
 • Çocuklarda Ruhun Esnekliği

Psikolojik Danışman Sena TOSUN - Danışan Tavsiye ve Yorumları

Neriman S.

Selam,ben bir anneyim her anne gibi evinde huzur mutluluk arayan evlatlarını en iyi şekilde  yetiştirmeye çalışan bir anneyim .Bu huzuru ve mutluluğu rol yaparak gülerek vermeye çalışıyormuşum meğer. Onlarla otururken mutluymuş gibi yapıp odama çekilince ağlamaya başlıyordum. Eşimin beni aldatmasını hala kendime yediremiyordum, psikolojik destek almaya ihtiyacım olduğunu anladım, internetten araştırmalarımla Sena Hanıma ulaştım. İlk görüşmemizde sıcak bir ortam ile karşılandım, eski bir arkadaşımla sohbet ediyormuş gibi hissettim. Aile içi sıkıntılarımı bir dostumla dertleşir gibi beni eleştirmeden dinledi. Sena hanım sayesinde artık bu olay beni rahatsız etmiyor, mutluyum yeniden eski günlerime geri döndüm artık  Emeklerinden ve bana verdiği güvenden ötürü kendisine teşekkür ederim.

 

Nilüfer B.

Sena hanım’la kendisinden psikolojik destek almış olan bir arkadaşım vesilesiyle tanıştık.  Sena Hanıma gelmeden önce psikiyatriste gitmiş ve kaygı bozukluğuna sahip olduğumu öğrenmiştim. Belli bir süre  ilaç tedavisi gördüm ancak çok faydalı olmadı çünkü ilaçlardan sonra elim kolum kalkmıyordu, uzun zaman ilaçlara bağımlı kalmak istemedim. İlerleyen dönemlerde yaşadığım problemlere karşı kendimin baş etmem gerektiğini düşündüm, ilacın sadece beni uyuşturduğunu düşündüm. İyi ki de öyle düşünmüşüm, Sena Hanım ilk seansta EMDR den bahsetti başta bilmediğim bir yöntem olunca şaşırdım ve korktum ikinci seansta başladık ve ben EMDR den sonra kendimin, bedenimin hafiflediğini hissettim. Bu süreç tek başına olmadı tabii ki karşılıklı emekler verdik.. Emdr terapisi ve Sena hanımın anlayışı ile birlikte çevremdeki olaylara karşı verdiğim tepkiler değişti. Olaylar hala aynı ama artık eski ben değilim olaylar benim canımı acıtmıyor artık. Şu an elbet kaygılarım var ama artık ne yapmam gerektiğini biliyorum, olumsuz düşüncelerle kendimi yiyip bitirmiyorum. İç huzurumu bulduğumu düşünüyorum ve Sena Hanım’ a tekrar ihtiyacım olduğunda da ulaşabileceğimi biliyorum. Sena hanıma emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

Ayşen L.

Oğluma asla söz geçiremiyordum ne babası ne de ben. 4 ay önce kardeşi doğduktan sonra farklı huylar da edinmeye başlamıştı en son kardeşinin bacağını çıkardıktan sonra bir hışımla Sena Hanım’ı aradım, gerçekten artık onun saldırgan davranışlarıyla başa çıkamıyordum. Sena Hanım benim oğluma ilişkin yaptığım doğru sandığım yanlışları görmemi ve onları değiştirmemi sağladı aslında çocuğumun bu davranışlarının sorumlusu neredeyse benim ona karşı tepkilerim diyebilirim. İçtenliğinden ve emeğinden  dolayı teşekkür ederiz, benim gibi çocuğuyla baş edemeyen annelere tavsiye ediyorum..

Kübra G.

Çocuğum etrafa saldırmaya, yerli yersiz ağlama krizlerine girmeye başlamıştı, bu davranışlarına anlam veremiyordum. Hatta çocuğuma bu davranışlarından ötürü kızdıktan sonra ben de ağlamaya başlıyordum. Sena Hanım oğlumla çalışırken benimle de çalışmanın daha iyi olabileceğini söyledi. Onun sayesinde ben de çocuğuma karşı öfkemin sebeplerini görmüş oldum. Oğlumla artık iletişim kurabiliyorum iyi ki tanımışım tavsiye ediyorum

 

Ahmet K.

Merhaba, ben 17 yaşındayım annem ve babamın geçen sene boşandılar, o zamandan beri her şey bana batmaya beni rahatsız etmeye başlamıştı. Arkadaş ortamlarımda artık daha sessizdim, içimden kimseyle konuşmak gelmiyordu. Akşamları halı sahaya gitmek en sevdiğim şeydi artık o bile keyif vermiyordu. Annem ve babam benim için endişelenmeye başladılar sürekli üstüme geliyorlardı, asla yalnız bırakmıyorlardı babam beni sürekli arayıp ne yaptığımı soruyordu. En sonunda annem Sena Hanıma gideceğimizi söyledi istemeyerek geldim ama ilk seanstan sonra ben gelmek için gün sayıyordum. Kendisi bir psikolojik danışman gibi değil de bir arkadaş gibiydi. Arkadaş ortamındaki eski ben geri geldi, annem ve babam boşanmış olabilir ama onlar hala benim annem benim babam.. iyi ki Sena Hanımla tanıştık o çok iyi bir psikolojik danışman, abla, dost,arkadaş..

 

Tuğba B.

Ben 6 yaşında bir kızı olan anneyim. Öğretmen olduğum için çok fazla çocuğumla ilgilenemiyordum, daha çok anneanne ilgileniyordu. Sonrasında eşimle ayrıldık 1 yıl önce ve kızım için endişelenmeye başlamıştım. Aile düzenimizin bozulmasından dolayı bu sürecin onu olumsuz etkilemesinden korkuyordum. Hayatımı onun isteklerine göre yönlendiriyordum. Bu süreçte ne kadar zorlansam da kızıma belli etmemeye çalışıyordum. Bu şekilde sadece kendimi kandırmışım. Kızımla ne zaman bir mağazaya, cafeye gitsek dikkatini bir şey çekiyordu ve onu yaptırtana ya da aldırtana kadar başında bekliyorduk. Bir oyuncakçıda saatlerce bir topun başında beklediğimiz günü unutmuyorum. Sena Hanım sayesinde bu zorlu süreçte kendimin bireysel destek almam gerektiğini söyledi. Çünkü kızımı etkilememeye çalışırken aslında duygusal yoğunluğum yüzünden sadece bu düşünceyle kendimi kandırmışım. Ağlamaması için her şeyi yapıyordum her istediği oyuncağı alıyordum, yemek yerken tablet ve tv izlemesine izin veriyordum. Sena Hanımın odasına girdiğimizde başta çığlık attı girmek istemedi onu durdurmaya çalıştım ama sonrasında Sena Hanım ağlamasına izin vermemiz gerektiğinden bahsetti ve bu durum bana oldukça şaşırtıcı geldi bana çünkü ben kızının her istediğini yapan ağlatmayan bir anneydim. Sena hanımla çalışmaya başladıktan sonra oğlumla keyifli şekilde avmde gezmeye başladık. Hem bana hem de oğluma bu süreçte destek olduğu için teşekkür ederim.. Hayatında başarılar dilerim..

 

Mustafa K.

Merhabalar,ben Mustafa 16 yaşındayım. Bu yıl özel devlet okulundan özel okula geçtim, ailem eğitim konusunda eksiklerimi özel okul ile giderebileceğimi düşündü. Fakat  buradaki insanların yani öğrencilerin hepsi bana çok yabancı geliyordu, kendimi bu okulda çok yalnız hissediyordum. Bu sene ikinci senemi tamamlayacak olmama rağmen belli bir arkadaş grubum yok yalnızım, derslerim de daha da gerilemeye başladım. Ailem beni ders başarımın artması için göndermişken aksine daha da düştü. Ablamla artık bu okulda mutsuz olduğumu paylaşmak zorunda kaldım. Ablam internet üzerinden araştırarak beni Sena Hanım’a getirdi. Başta kesin bana öğütler verecek biri olur diye düşünüyordum ama aksine anlayışlı ve içten biriyle karşılaştım. Normalde kimseye sorunlarımdan bahsedemezken kendisinin bana karşı yaklaşımından ve uyguladığı EMDR ile sorunlarımı tek tek çalıştık. Ailemle de arkadaşlarımla da her şey yoluna girmeye başladı. Ailem artık beni daha iyi anlıyor,mutluyum teşekkür ederim kendisine iyi ki tanımışım..

 

Kemal H.

Sena hanıma gitmeden önce başka psikologlara da gittim ama gerçekten hayal kırıklığına uğruyordum, ne kendime ne de bir başka kişilere inancım kaldı. İlk seanstaki görüşmemizde bana karşı yaklaşımı ile içime su serpilmişti yeniden bir şeyler olabileceğine inandım. Verdiği güven ve uyguladığı EMDR yöntemi ile daha önce kendime bile söyleyemediğim şeyleri söylemeye başladım. Gerçeği görmemi hatalı düşüncelerimi fark etmemi sağladı. Kendime karşı güvensizliğim, korkularım yok oldu içimi sıkan o şey artık yok oldu. Sayesinde yaşamımda çok büyük değişimler oldu. Kim istemez ki güzel bir yaşamı. Teşekkür ederim.

 

Ali N.

İş yerindeyken aniden ölecekmişim hissi, kalp çarpıntısı, titremeler ile başladı sorunum. Sonrasında en ufak bir baş ağrısında bile bu hissi hissetmeye ataklar geçirmeye başladım, eğer kalabalık ortamdaysam bu daha da artmaya başladı. Eşimle çocuklarımla keyifli şeyler yaparken bile kendimle baş edemiyordum. Sena H. EMDR den bahsetti, gerçekten ilk seansta ataklarıma neden olan düşüncelerimi fark etmeye başladım, artık girdiğim uzun toplantıların sonuna kadar durabiliyorum yoksa ataklarım yüzünden işimi kaybedecektim. Kendisine bana olan yardımlarından ötürü teşekkür ederim..

 

 

Berkay B.

Sena  hanımı internetten arastirma yaparken kendisiyle tanisma firsati buldum, kendisinden aldigim EMDR yontemi sayesinde gördüğüm bir çok şey oldu, hayatımın zorlu bir dönemindeydim. 24 yaşımda yaşadığım o olay hala peşimi bırakmıyordu, sürekli iç daraltısı, öfke vardı. Uykusuz bir şekilde günümü geçiyordum tam bu sırada Sena hanımla tanıştım. Güleryüzlüllüğü, pozitif cana yakınlığı ile güven oluştu. Şu an hala seanslarımıza devam ediyoruz, uyguladigi EMDR yontemi sayesinde sorunlarimla basetmeyi ogrendim, uyku uyayabiliyorum,yasadigim butun kotu olaylari hafızamda önemsiz bir hale getirdim ne kadar tesekkur etsem az. bir pskolog olarak Sena  hanimi ve uyguladigi EMDR yontemini herkese tavsiye ediyorum.

 

Ahmet H.

Bu yıl önce yaşamın farkındalığına varmaya başladım. Eşimle 25 yıldır evliydik ama evlendiğimiz günden beri ne tartışmalarımız ne de küslüğümüz bitiyordu. Kendini tanıma,değiştirme ve kendin olma programını kendime uygulamaya başladım.Amacım içsel huzuru yakalamaktı. Eşime karşı hep bir endişe,güvensizlik vardı.Tesadüfen doktor, psikolog ve üyelerin bulunduğu bir dernekte EMDR TERAPİSİNİ duydum.Sena Tosun hanım ile tanıştım. Aslında sadece kendim için araştırmıştım ama eşimle birlikte gittik. Sena Hanım ayrı ayrı bireysel görüşmeler yaparak bizimle seanslar yaptı, eşim de bende her seans çıkışında göz göze geldiğimizde birbirimize gülümsüyorduk ve içimizde bir heyecan oluyordu sanki ilk kez tanışmışız gibi. Sena Hanım eşime de bana da EMDR yaptı ve şu an aramızdaki iletişim daha iyi küslüklerimiz yok artık..Geçmişte hatırlayamadığımız ama şu an ki yaşamımızı etkileyen yaşanmışlıklarımı gördüm, yaşadım tekrardan. Meğer hala beynim o konuda takılı kalmış. Kendimle barışık olma yolunda ilk adımı atmış bulundum sonrasında eşimle olan problemlerime ilişkin bakış açımda değişmeye başladı. Yardım severliği, işine bağlılığı ve güler yüzü için kendisine teşekkür ederim.  Psikoloğa, psikolojik danışmana ön yargısı olan bir toplumda bu desteği alarak kendimi şanslı hissettim. Sena Tosun’a teşekkürlerimi ve sevgilerimi sunarım..

 

Nazlı Ö.

İki ay önce doktora gittim ve huzursuz bağırsak sendromu diye bir hastalıktan bahsetti, testler yaptı ve bir şey çıkmadı tamamen psikolojik olduğunu dile getirdi. Ben de bu sebeple arayış içerisine girdim  ve Sena H. İnternet üzerinden buldum. Fizyolojik problemlerimin olduğu kadar çevremdeki insanların da artık beni anlamadığını düşünmeye başlamıştım insanlara yönelik takıntılıklarım artmıştı dünya benim için omuzlarımdaki yükten baka bir şey değildi. Sena hanımla tanışmamdan sonra spora başladım, kahvaltılarım bile daha güzel hayat benim için omuzlarımdaki bir yük değil artık teşekkürler sena hanım..

 

Ali K.

Merhaba, ben 23 yılık evliyim 3 çocuğum var eşimle nişanlılık döneminden beri halledemediğimiz bir konu var, daha doğrusu benim hala içimden atamadığım.. Ayrılığı düşündüm ama çocuklar oldu o oldu bu oldu derken ayrılmak, boşanmak hem aileme hem çocuklara zarar verir diye sabrettim. Ama artık ne sabrım kaldı ne de tahammülüm. Eşimi sanki bir hayat arkadaşım değilde bir düşmanımmış gibi görmeye başladım onu mutlu etmemeye üzmeye başladım, benim de isteklerim evde geçsin istiyordum artık. Yıllarca onun isteklerine göre yaşadım şimdi bu evde benim isteklerim geçsin her konuda söz sahibi ben olayım istiyordum. Ama ona karşı sevgim olduğu için bu düşüncelerim beni rahatsız etmeye başladı, en küçük oğlum her akşam kavga gürültülerimizden sıkılıp bize Sena Hanımı buldu. Hem eşim hem de ben bireysel danışmanlık alarak evimize huzuru davet ettik. Sena Hanım uyguladığı EMDR yöntemi ile nişanlılık yıllarımı yeniden yaşadım sanki ve şu anda ne kadar saçma düşüncelere girdiğimi gördüm o dönemde yaşadığım beni öfkeden deliye döndüren o olay artık rahatsız etmiyor. Ne de olsa geçmiş geçmişte kaldı değil mi? Eşim de şu an bana karşı daha anlayışlı ve güler yüzlü artık onu memnun ettiğimi beni sevdiğini görebiliyorum.. Sena Hanım’a bir telefonla ulaşabileceğimi her derdimi anlatabileceğimi de. Çok teşekkür ederiz hayatında başarılar dilerim ..

Nazan F.

Eşimle görücü usulü ile evlendik, ailem beğendi bize uygun diye kabul ettim. Evlenene kadar da mutluydum birlikte güzel vakitler geçiriyorduk, hatta ben o zamanlar  üniversite de olduğum için alttan derslerim kalmasın diye bana hep yardımcı oldu birlikte hazırlandık sınavlarıma işte hayatımın erkeğini buldum demiştim. Ama aynı evi paylaşana kadar.. Evde oldukça dağınık, memnuniyetsiz biri olmuştu her şey onun isteğinde olsun istiyordu aksine bende oldukça düzenli her şeyin düzgün olmasını isteyen biriydim. Durum böyle olunca evde kavga gürültü çıkıyordu ve bende artık annemlere gitmeye başladım her kavgamızda.Bu durum beni oldukça yıpratmaya başladı Sena Hanım’a arkadaş tavsiyesi ile geldim. Eşimin de gelmesinin sağlıklı olacağını söyledi. Hem eşimle hem de benimle bireysel olarak seans yaptı. Şu an eşimde ben de birbirimize karşı daha iyi yaklaşıyoruz. Sena Hanıma teşekkür ederiz..

 

Ayşe B.

1,5 yıldır evliyim ve evlendiğim günden beri ilişkiye girme korkum vardı. Eşimi çok seviyorum hatta onunla evlendiğim için kesinlikle çok şanslı biri olduğumu düşünüyorum, ama artık bu yaşamış olduğum durum beni çok etkilemeye başladı sürekli kusmaya,kalp çarptısına neden oluyordu. Bu defa kendimde bir suçluluk duygusu oluşmaya başladı neden evlendim? Eşimi mutlu edemiyorum? Sonrasında artık bu durumla tek başıma baş edemeyeceğimi yardım alarak bu sorunun çözülebileceğini düşündüm. İlk seansa geldiğimde durumumu çekinerek söyledim çünkü böyle şeylerin gizli kalacağı mahrem olduğu yönündeydi. Ama Sena Hanımın içten yaklaşımı sayesinde ve kullandığı EMDR terapi yöntemiyle beni korkutan kaygılandıran şeylerin aslında eşimle ilişkiye girmek değil de başka şeyler olduğunu gördüm, artık geçmişte beni korkutan şeylerle de yüzleştim.. Şu an üzerimden bir yük kalkmış gibi hissediyorum. Sena Hanım benim için bir psikolojik danışmandan ziyade bir sırdaş gibiydi. Çok teşekkür ederim, eşimle yeniden evlenmişiz gibi heyecanlıyım ve mutluyumm J

 

Zehra B.

Nişanlıyım ve evlilik tarihim yaklaştıkça o ilk gece korkum yüzünden yüzüğü atmayı düşünmeye başladım, ama bu ilişkimde bitse bir diğerinde de aynısı olacaktı bu yüzden  bir kutuya sıkışmış gibiydim,  artık hayata küsmüştüm sinirli agresif biri olmuştum çıkış yolu bulamıyordum bu sorunumu kimseyle paylaşamıyordum.. Bu sorun artık işime de yansımaya başladı. En sonunda Sena hanıma geldim ve her şeyin zihnimde bittiğini aslında kulaktan duyma şeylerle bu korkumun oluştuğunu anladım şu anda kafamdaki korkular yok artık.. Sena Hanıma çok teşekkür ederim iyi ki tanımışım kendisini

 

Bengisu T.

Sena hanımla sadece bende olduğunu düşündüğüm vajinusmus problemden dolayı  bir cesaretle aradım. Başta çok çekindim net üzerinden bulduğum bir insana aile içi ve kişisel problemlerimi nasıl anlatırım acaba diye. İlk seansta görüşmemizden sonra tedirginliğim yok olmuştu, sanki bir arkadaşımla sohbet ediyormuşum gibiydi. Yaşadığım bu sorundan dolayı ya kafayı yerim ya da eşimle boşanırım diye düşünüyordum. EMDR terapi yöntemi ile sorunuma yönelik çalıştık. Benim bu durumu yaşamama sebep olan şeylerin aslında geçmişte beynimde yer edinmiş olan ve bana yanlış anlatılan şeyler olduğunu öğrendim. Hayat ne garip insanın geçirmiş olduğu çocukluk asla peşini bırakmıyor. Sena hanım seanslarımız boyunca sabırla sorularıma tek tek yanıt verdi.. Şu an eşimle mutluyum kendimle de barışığım, fark ettim ki insanın isteyince aşamayacağı hiçbir şey yok. Tabikii anlayışlı, yardımcı bir danışmanla birlikte. Benim gibi kendisiyle barışık olmak isteyen ve  problem yaşayan kadınlar varsa şiddetle tavsiye ederim..

Tüm Danışan Yorumlarını okumak için;
optimumailedanismanlik.com/
danisan-yorumlari/
#1586387836298-e1307408-b8c4
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SON MAKALE VE YAZILARIMIZ

Konya Depresyon Terapisi

Hayat beraberinde birçok olay, düşünce ve duygu getirir. Herkes hayatında zaman zaman olumsuz olaylar yaşar, olumsuz düşüncelere ve

Konya Psikolog Seans Ücretleri

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlığın tanımını şu şekilde yapmıştır: “Sağlık, sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedence, ruhça

Konya Kaygı Bozukluğu (Anksiyete) Terapisi

Kaygı, bedenin tehdit ve tehlikelere karşı tepki vermesi için tasarlanmıştır. Kaygı  bedende kalp atışında hızlanma, solunum hızında değişiklikler

Konya Disparoni Terapisi : Ağrılı Cinsel İlişki Sorunu

Ağrılı cinsel ilişki olarak adlandırılan “disparoni” toplumumuzda yaygın görülen bir cinsel işlev bozukluğudur. Disparoni “Ağrılı Birleşme” “Ağrılı Penetrasyon”