0 850 840 87 87

ÇİFT EVLİLİK VE AİLE DANIŞMANLIĞI

Aile her kültürde bulunan sosyal bir kurumdur. Aynı zamanda içerisinde birbirinden farklı potansiyellere sahip üyeler için koruyucu, kolaylaştırıcı, dinamik ve  açık bir sistemdir. Bu sistem içerisinde  İlişkilerimiz her zaman dengeli ve uyum içerisinde olmayabilir, zaman zaman sevgi, saygı, ihtiyaçların karşılanması , paylaşım , iletişim, rollerin paylaşılması gibi süreçlerde sorunlar yaşanabilir. Böyle durumlarda problemler çözümsüz bir hal almadan süreci sağlıklı bir şekilde atlatmak, problemlerinize farklı bir açıdan bakmak daha kaliteli bir evlilik veya ilişki yaşayabilmenize imkan sağlayabilir. Böyle bir aşamada, Konya Aile Danışmanlığı ve Psikolojik Danışmanlık alanında destek veren psikolog, psikolojik danışman, çift terapisti, aile danışmanı arayışında olmanız sorunların daha kötüye gitmeden çözümüne imkan tanıyabilir. 

 Çift Evlilik ve Aile Danışmanlığının amacı çiftlerin ilişkilerinde yaşaması muhtemel tüm sorunlarla ilgili çift ve ailelere psikolojik destek ve danışmanlık vermektir. Bu sorunlar, çiftler arasında veya aile içinde yaşanan kişiler arası sorunlar olabileceği gibi bütün aileyi etkileyen ölüm , kronik hastalık, aile bireylerinden birinin evden ayrılması gibi sorunlar da olabilmektedir. 

‘Optimum Aile Danışma Merkezi – Konya’ olarak sürdürdüğümüz Çift Evlilik ve Aile danışmanlığı ; aile içi iletişim , eşler arasında sorunlar , çatışmaya götüren sebepler, ebeveynliğe  geçiş,  evlilik ya da boşanma öncesi süreç, boşanma sonrasında anne-baba-çocuk arasındaki sorunlar , flört veya aldatma  gibi konuları içermektedir. Konyada aile danışmanı, psikolog, psikolojik danışman arayan ve ilişkilerinde sorun yaşayan kişilere yönelik olarak hizmet verirken, en temel ilkelerimiz olan GİZLİLİK ve KOŞULSUZ KABUL ilkelerimizle sizi bekleyen tüm zorluklarda yanınızdayız. 

İlişkimizde veya evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz fakat ikimizde bu beraberlikten vazgeçmek istemiyoruz diyorsanız  birlikte çözüm yolları geliştirebiliriz. Burada temel amaç bireylerin kendilerini değiştirme çabalarına destek olmakla birlikte partnerini değiştirme çabasını da durdurmak, her bir eşin ilişkideki istek ve ihtiyaçlarının açıklanması , çatışma noktasında kişinin kendi katkısını tanıması, her bir eşin duygularını ifade edebilmesidir.

Unutmayın ki , her çiftin üç parçası vardır. SEN, BEN,BİZ. Her biri diğerini daha mümkün kılar. İlişki ve evlilik BEN’ leri koruyarak BİZ olabilmektir. 

Optimum Aile Danışmanlık uzman kadrosu hakkında detaylı bilgi almak ve danışan yorumlarını okumak için;
optimumailedanismanlik.com/
hakkimizda
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SON MAKALE VE YAZILARIMIZ

Konya Depresyon Terapisi

Hayat beraberinde birçok olay, düşünce ve duygu getirir. Herkes hayatında zaman zaman olumsuz olaylar yaşar, olumsuz düşüncelere ve

Konya Psikolog Seans Ücretleri

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlığın tanımını şu şekilde yapmıştır: “Sağlık, sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedence, ruhça

Konya Kaygı Bozukluğu (Anksiyete) Terapisi

Kaygı, bedenin tehdit ve tehlikelere karşı tepki vermesi için tasarlanmıştır. Kaygı  bedende kalp atışında hızlanma, solunum hızında değişiklikler

Konya Disparoni Terapisi : Ağrılı Cinsel İlişki Sorunu

Ağrılı cinsel ilişki olarak adlandırılan “disparoni” toplumumuzda yaygın görülen bir cinsel işlev bozukluğudur. Disparoni “Ağrılı Birleşme” “Ağrılı Penetrasyon”