0 850 840 87 87

DANIŞAN YORUMLARI

M.B. (Danışan)
Sorunumuz tam olarak cinsel birleşmenin gerçekleşememesiydi. İlişki denemeleri sırasında gerginleşiyor, kaslarım kasılıyor ve acı duyuyordum. Hatta gün içerisinde kas ağrılarım oluyordu. İnternette araştırma yaptıktan sonra uzman birinden yardım almaya karar verdik. İlk etapta aklımıza bazı soru işaretleri vardı. Acaba psikolojik danışman yeterli olur mu jinekoloğa mı gitsek boşuna zaman ve para kaybı yaşar mıyız?
Neyse ki Fatih Beyle karşılaştık ve bu karmaşadan kurtulduk. Gerçekten sorun psikolojikmiş ve çözüm aslında basitmiş. Danışma süreci olumlu geçti ama yine de son aşamaya kadar acaba olacak mı, ya olmazsa düşüncesi vardı. Bu süreçte en büyük desteği veren eşime olan aşkım daha da arttı onun ve Fatih Bey’in sayesinde psikolojik olarak çok fazla yıpranmadan bu sorundan kurtuldum. Vakit kaybetmeden danışma sürecine başlama gerçekten çok önemliymiş. Fatih Bey’in tutumu, yaklaşımı çok güzel ve her şeyi ayrıntısıyla düşünen bir psikolojik danışman. Kesinlikle tavsiye ederim.

 

E.G. (Danışan)
Korkularımla ilgili olarak Fatih beyden danışma almaya karar verdim. İlk seans acabalarla gitmiştim ama çıktığımda EMDR yardım edecek bana diye düşünüyordum. Her seans sonrasında korktuğum ne varsa hepsinden yavaş yavaş kurtuluyordum. Beynimi yiyip bitiren korku virüsünden(ben virüs bulaştı beynime diyorum hep anksiyeteden sonra) artık kurtulduğumu hissediyordum. Artık anı yaşayabiliyordum. Korkmadan ne olacak bu mu gelecek şu mu gelecek başıma diye düşünmeden anı yaşayabiliyordum. EMDR sayesinde gülüşlerim geri geldi.Gerçekten bedenimizde özellikle beynimiz Rabbimin mucizesi. Bu mucizeyi doğru olana kanalize eden ise EMDR. Yaklaşık 10-12 seans EMDR seanslarına gittim şuan güçlü ve beynime, düşüncelerime hakim bir bireyim. En önemlisi korkmuyorum. Geçmiş bana acı vermiyor artık. Yaşadım ve geçti hepsi. EMDR sihirli değnek gibi, sihirli değneği kullanan ise bu alanda uzmanlaşmış çok çalışan Fatih Bey. Fatih Bey gerçekten yaşam koçum gibi benim. İşinin ehli, çok titiz işinde, harika nokta atışları yapıyor. EMDR ile yatan EMDR ile kalkan biri. İyi ki tanıdım ve iyi ki EMDR var.Kesinlikle Fatih Bey ile tanışın derim ben. EMDR sizdeki mucizeyi ortaya çıkaracak bir yöntem. Mucize biziz mucize bizde ama bunu ortaya çıkaracak yöntem EMDR… Fatih hocam rabbim size huzur, sağlık, uzun ömür versin ki siz birçok kişiyi bu tür sorunlardan kurtarmaya vesile olun. İyi ki varsınız…

 

H.D. (Danışan)
Benim sorunum eşimle cinsel birliktelik yaşayamamaktı. Cinsel birliktelik konusunda fazlaca korkuyordum. Evlendik ve ilk birlikteliğimizi korka korka 2 ay sonra yapabildik. Benim için bu birliktelik sadece şiddetli bir acı olarak kaldı. Bundan sonra tekrar birlikte olamadım. Çok korkuyordum. Aklımda sürekli “çok acıyacak” düşüncesi kaldı. Birçok araştırma yaptım ve bu konuda bana yardımcı olabilecek birini bulduk eşimin desteğiyle. Yani Fatih Bey’i. İyi ki Optimum Psikolojiyi ve Fatih Bey’i seçmişiz diyorum. Cinsel Danışmanlık sürecine başladık ve çok kısa bir sürede mutlu sona ulaştık. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. EMDR denen bir teknik ile aklımdaki bütün korkuları attım. Moral vermesi, desteklemesi hep iyi ve güzeldi telkin etmesiyle bu sorundan kurtuldum. Süreçte herşey çok güzel ilerledi. Basit ev ödevleri ve alıştırmalar yaparak başarıya kolayca ulaştık. Gönül rahatlığı ile bu sıkıntıları yaşayan herkese Fatih Bey’i tavsiye ederim. Korkmayın siz de başarabilirsiniz!

 

Tuğba (Danışan)
Vajinismus sorunum vardı ve hayatımı oldukça olumsuz ve kalitesiz yönde etkiliyordu.
Danışmanlık sürecine sorunu kendimiz çözemeyeceğimiz için karar verdi. Süreç yaklaşık iki buçuk ay sürdü ve oldukça gelişmeci bir yönde ilerledi. Soruna nokta atışı yapıldı, kesin çözümler bulundu. Süreci olumsuz etkileyebilecek tüm değişkenler sırayla ortadan kaldırıldı. Samimi, net, anlayışlı tavırlar doğrultusunda devam  eden süreçte olumsuz hiç bir durum söz konusu olmadı. Özellikle EMDR uygulamasını gerekli olduğu durumlarda kullanıldı. Kullanım sonucunda olumlu sonuçlar elde edildi. Cesaretlendirici ve güven verici tutum ve davranışlarla süreç başarılı bir biçimde sonlandırıldı.
Fatih Uğur ve Optimum Aile Danışma Merkezini daha kaliteli bir yaşam sürmek ve sorunlarından kurtulmak isteyen bireylere tavsiye ederim.

 

Gül
Hayatımın en kötü döneminde ağlamaklı bir sesle aramıştım Fatih Beyi. İnternetten bulmuştum kendisini. Yoğun olum korkusu yaşıyordum. aradığım ilk gün randevu verdi. Güler yüzü ve samimiyetiyle doğru bir tercih yaptığımı ilk görüşmede anladım. İnanın ilk seansta sıkıntılarımın yarısı gitmişti. Seanslara devam ettikçe geçmişteki bir çok sıkıntının birikip dışa olum korkusu olarak vurduğunu anladım. Emdr ile Teker teker çözdük sıkıntıları halada seanslar devam ediyor. Evden dışarı çıkmak bile istemezken şimdi sokaklarda fatih bey var Emdr diye bir yöntem var diye bağırmak istiyorum kendimi fatih bey ve sihirli değneğiyle(emdr) tanıştığım için çok şanslı hissediyorum.sizde yardım almaya karar verdiyseniz fatih bey işini çok iyi yapan biri. Bırakın hayatınıza dokunsun. Pişman olmayacaksınız…

 

Aslı G.
Fatih beyi internetten psikolojik danışman ve terapist ararken buldum. Kendisini önceden hiç tanımıyorum bilgim yoktu. Çok çaresiz ve umutsuzdum. Daha önce giden yardım alan kişilerin yorumlarını okuyarak karar verdim kendisinden yardım almaya. Seanslara gidip geldikçe kendisinin ne kadar doğru bir çözüm ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kere daha anladım. Ben hayatımda asla benim başıma gelmez asla asla dediğim çok ağır bir travma çok ağır bir olay yaşadım. Hiçbir şeye inancım kalmadığı asla tazelemek her şey bitti dediğim bir anda tanıdım kendisini. Kendisi emdr tedavisi uyguladı. Şuan ne durumda olduğumu anlatamam. Bu duruma gelebileceğimi asla düşünmüyordum. Allah bin kere razı olsun. Hakkını ödeyemem. Yanında kendinizi çok rahat hissedebileceğiniz sonsuz güvenebileceğiniz mükemmel bir insan. Ben kendisini nasıl yorumlar sayesinde bulduysam inşallah benim yazdıklarımda birilerinin iyi olmasına vesile olur. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum rabbim her şeyi gönlüne göre versin inşallah.

 

Merve
Fatih Bey’i facebook sayesinde tanıdığım ve destek aldığım bir uzmandır. İşinde oldukça başarılı bulduğum psikoloğum Fatih Bey’in yanından her seans sonrası mutlulukla ayrıldım. Benim de herkes gibi anlatacak çok şeyim, içinde boğulduğum problemlerim, dinmeyen gözyaşlarım vardı. Daha ilk seansımızda emin olun ki %50 hepsi azaldı. Özellikle gözyaşlarım…Sonraki seanslarımızda Fatih Bey beni mucize EMDR terapi ile tanıştırdı. Nedir bu EMDR derseniz başta anlamlandıramadığım Fatih Bey sayesinde gücüne inandığım içimden çok sevdiğim yeni bir ben çıkartan mucize terapi yöntemi. Biraz daha açacak olursak ;kötü anılarımızı hafızamızdan silmek tabi ki mümkün değil ama EMDR ile kötü anı ne varsa barışıyorsunuz .Şöyle bir durum var ki tedavi yöntemi ne kadar Mucize olsa da etkili bir yöntem olsa da işin sırrı terapistinizin başarısında. İşte tam bu noktada bu sayfayı okuyan herkes Kesinlikle Fatih Bey ile tanışmalı. Profesyonelliğiyle samimiyetiyle özellikle sabrıyla beni mesleğindeki başarısına hayran bıraktı. Bugün kendisiyle son seansımız olacak. İnanın tedavimin bittiğine üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum. Buradan kendisine sonsuz kere teşekkürlerimi iletiyorum. Meslek hayatında istediği başarıya ulaşmasını diliyorum. İyi ki sizi tanıdım. Çünkü sizin sayenizde kendimi tanıdım. İyi ki varsınız.

 

T.L.
Vajinismus sorunu sebebiyle Fatih Bey’den yardım aldım. Sorunun kaynağına inen Fatih Bey nokta atışları yapıp EMDR uygulayarak bu sorunu kısa sürede çözmemizi sağladı. Bu süreçte korktuğum ve olumsuz düşüncelere kapıldığım zamanlarda bile her zaman anlayışlı, samimi, sabırlı ve kararlı davranışlar sergileyerek beni cesaretlendirdi. Aslında vajinismusun tamamen travmalara bağlı olan bilişsel yapıyla ilişkili olduğunu göstererek hayatımı oldukça önemli bir şekilde etkiledi. Seanslarda sadece bu sorun hakkında değil, aynı zamanda, yaşamımızın kalitesini artıracak kıymetli konular hakkında da konuşarak keyifli ve verimli zamanlar geçirdim. Fatih Bey gerçekten işini keyifle yapan, yalnızca maddi kazanç sağlama amacı gütmeyen, alanında uzman, güleryüzlü, samimi, espirili, nitelikli, pratik bir zekaya sahip ve doğru yönlendirmeler yapan bir kişidir. Bu sebeple herhangi bir sorun yaşayan ve özellikle vajinismus tedavisi arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 

E.G.
Anksiyete bozukluğu nedeniyle psikolog ararken EMDR’yi keşfettim. İstanbul emdr diye arama motorunda aradığım zaman ise Fatih beye ulaştım. Fatih Bey ile yaklaşık 15 seans aldım. İlk seanslarda emin değildim bu illetten kurtulacağıma ama her seans sonrasında hafiflediğimi fark ettim korktuğum ne varsa hepsinden kurtuldum. İlaç bağımlılığım bitti artık ilaç kullanmıyor özgüvenli cesur bir bireydim. Fatih bey işinin uzmanı çok titiz çalışıyor ne varsa sizi rahatsız eden her şeyi çalışıyor. Yaşam koçu gibi hayatınıza hatalı alanlarınıza dokunup sınırlarınız olduğunu düzeltme yöntemleri öğretiyor. Ben iyileştiren ve mutluyum gülümsüyorum. Herkes gülsün ve mutlu olsun diye buraya yazıyorum. Fatih hocam iyi ki var ve kesinlikle Fatih hoca ile tanışın eminim çok iyi gelecek size de.

E.N.

Klinik Psikolog Fatih beyi psikolojik destek almaya karar verdiğim noktada internetten araştırma yaparken gördüm. Emdr diye bi yöntem de kullandığından bahsediliyordu internette. Emdr nedir diye araştırdım Videolar izledim YouTube dan ve ilgimi çekti. Yaşadığım olayın ağırlığı altında acı çekiyordum bir daha iyileşemeyeceğimi ve bir daha gülemeyeceğimi düşünüyordum. Tedavi yönteminin tam bana göre olduğunu düşündüm. Zihnimden yaşanmış olay silinmesede etkisi kalmadı ve olaya karşı duyarsızlaştım. Emdr zaten tam olarak bunu yapıyor. Fatih beye ilk gittiğim de ağlama krizlerim vardı bekleme salonunda bile ağlıyordum. Şimdiyse onları ben yaşamamışım gibi öyle birine şahit olmuşum gibi zihnimde. İmkanı olan herkese tavsiye edebilir. Tabi Fatih bey’i de es geçmemek gerekir çok ilgili ve güler yüzlü. Kendini rahat hissettiriyor insana. Bu en başta gerekli olan şey sanırım. Rahat olmadığım bi ortamda özelimi de paylaşamam zaten. Fatih bey bu konuda kesinlikle doğru bir tercih olacaktır. Kendisine ve çalışan ekip arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çok zariflerdi.

Arzu A
Kendisini, sorunlarımla başa çıkmayı artık kendi başıma başaramadığım bir dönemde internet üzerinden yaptığım araştırmalarla buldum. Karşıma çıkan birçok uzman arasında bana en fazla elektrik veren o oldu. Aldığı eğitimleri de görünce kendisini seçmem gerektiğine karar verdim. Randevu aldığımı gördüğünde hemen kendisi telefonla iletişime geçti; ilk seansı hemen ayarlamış olduk. İlk gittiğimde samimi ve güven veren tavırlarıyla hiç kimseye anlatamayacağımı düşündüğüm şeyleri kendisine anlatıverdim. İlk seans olmasına rağmen çıktığımda artık sorunlarımın çözüleceğine inandığımdan dolayı büyük bir rahatlama hissettim. Diğer seanslara da devam edip tüm sorunlarımdan kurtulup, eski halime döneceğime inanıyorum Fatih Beyle. Seanslara başladığınızda sizinle sadece maddi kazancını sağlamak için ilgilenmediğini fark edeceksiniz. Fatih Beyi seçmekle en doğru karar vermişim.

 

Elif
Yaşam ışığımı yitirdiğime inandığım bir dönemde iç çarpışmalarıma maruz kalan düşüncelerimin ve travmatik anılarımın esareti altında yoğun depresif duygular yaşarken Fatih Bey’in ismine rastladım. Kendisine kaygı içinde sorduğum sorularla ne kadar ilgili olduğuna kanaat getirince hemen bir randevu aldım ve böylece “Değişim” efsaneme beraberce yürümeye başladık. Güncel bir yaşantının, geçmiş yaşantı ile zihnimizde ilintili olduğunu ve rahatsız eden bu anıları sağlıklı hale getirmek için EMDR önerisinde bulundu. EMDR terapi sayesinde deneyimlerimdeki farkındalığım arttı, bu farkındalık anılar bahçesinde çıktığım gezintide bir gözlem süreci ile gelişti. Geçmiş anılarda oluşan korku , panik , mutsuzluk ve işlevi olmayan bütün hissiyatları sihirli bir değnek deneyimi ile geride bırakıp adeta yeniden ve daha güçlü doğdum. Fatih Bey’in objektif, profesyonel ve güler yüzlü yaklaşımı ile beraber kat ettiğimiz yolda güzelliklere kapı açtık. Minnetle teşekkürü borç bilirim.

 

H.P.

Optimum Aile Danışma Merkezinde kesinlikle mükemmel hizmet var tavsiye ederim. Bizim sorunumuz vajinusmus problemi ile ilgiliydi. Bu konu üzerinden başvurduk. Sorunumuz 4 gün gibi kısa bir sürede sonuca ulaştı. Sayın Fatih beye ve diğer çalışma arkadaşlarına teşekkürü  bir borç bilirim çok sıcak karşılama ve ilgilenme yaptılar. Optimum Aile Danışma Merkezi ailesine teşekkürler. Sevgiler

 

Nurgül T
Fatih beyle tanışmam benim için hayatımda yaşadığım en büyük mucize bende panik ataktı sorunum onu ilk tanıdığımda onun güler yüzü ve sorunlarıma yaklaşımı sayesinde daha ilk terapide kendime geldim onunla tanıştığım için çok şanslı biri olduğumu düşünüyorum ve kesinlikle geçmişte yaşanılan kötü anların psikolojik sorunlara sebep olduğunu gördüm fatih beye çok teşekkür ediyorum iyi ki varsanız başarılarınızın devamını dilerim fatih bey iyi ki sizi tanıdım benimle ve sorunlarımla ilgilendiğiniz için teşekkürü ediyorum.

 

Gizem
Merhaba ismim gizem öncelikle size şöyle bir kendimden bahsedeyim .belirli rahatsızlıklar ve yaşadığım olaylar sebebiyle aşırı sinirlilik, üzüntülü, düşünceli, karamsarlık ,takıntılı ruh hali içerisinde bir hayat sürdürmeye çalışıyordum tabi bunlar benim hayatimi çok fazla olumsuz etkiliyordu ve internette psikolog araştırması yaparken okuduğum tavsiyeler sayesinde fatih hocaya ulaştım .yanına gidip sorunlarımı rahatsızlıkları mı anlattım ve hocam bana bizim bu sorunlar aklıma geldiği zaman üzülmemem için aklıma geldiğinde bir anıymış gibi düşünebilme için EMDR Terapisi yapmamız gerektiğini dile getirdi ve biz bu terapiyi benim yaşadığım olaylar sebebiyle 6-7defa uyguladık ve sonunda çok şükür her şey yoluna girdi eski halimden eser kalmadı diyebilirim artık yaşadığım olaylar aklıma gelince takma gizem geçti gitti zaten diye soyluorm. fatih hoca ilgisi, alakası, başarısıyla sizlere önerebileceğim tek psikolog diyebilirim her şey için kendisine çok teşekkür ederim..

 

Rukiye K
Fatih Bey’le tamamen tesadüfen tanıştım. Ve randevu aldım. Hayattan hiç bir beklentim olmayarak Fatih Bey’in yanına gittim. İlk görüşmemizde beni hayata bağladı. 4 yıl boyunca içimde biriktirdiğim depresyonu yenmemi sağladı. Doğru tespitleriyle bana umut verdi. Tüm içtenliğimle söylerim ki, Fatih Bey’e minnettarım. İyi ki onunla tanışmışım, iyi ki o benim psikoloğum. Bu haftaki seansımı sabırsızlıkla bekliyorum. Sorunlarıyla boğulan herkese tavsiye ederim.


Bayram

Sayın Fatih UĞUR beye kız arkadaşımın beni terk etmesi sonucu yaşadığım zor depresyon günlerinde başvurdum üç ay gibi bir süredir uyku düzenim bozulmuş iştahım tamamen kaçmıştı aylarca uyuyamamış bir şeyler yiyemez hale gelmiştim sağlım açısından endişe duymaya başlamıştım Fatih Bey sayesinde bu zor süreçten bir buçuk ay gibi kısa bir sürede kurtuldum ve kız arkadaşımı tekrar geri kazandım hepsi gerçekten başarılı bir psikolog ve çok iyi bir insan olan Fatih Bey sayesinde oldu yardım almak isteyen arkadaşlara ısrarla tavsiye ediyorum.

 

O.G. (Danışan)
Yaşadığım ağır travmayı atlatmanın bilimsel yollarını araştırırken Emdr tekniğinin tek ve kalıcı çözüm olabileceğini gördüm, internetten bu tekniği Konya’da uygulayan merkezleri araştırdım ve Optimum danışmanlık Fatih Bey ile emdr ye başladık.Asla atlatamayacağımı ve tek yol olduğunu düşündüğüm ama yine de umutsuz başladığım emdr seansım bugün bitti.ve sonuç şükürler olsun.İmkanı olan herkesin bu terapiyi alarak yaşadığı travmaları veya kötü olayları hayatı boyunca yanında koca bir yük olarak taşımamasını ve bundan sonraki hayatını çok daha kaliteli, umutlu ve huzurlu yaşamasını diliyorum.Bunun içinde emdr tedavisini doğru kişiden almak çok önemli.İyi ki Fatih Beyle tanışmışım, işini Çok iyi yaparak beni kendimi soktuğum o karanlık kuyudan çıkardı.Herşey Zihnimizde bitiyor ve en ağır olayların bile bu terapiyle üstesinden gelmek mümkün, buna bizzat ben yaşayarak şahit oldum, Bu terapiyi almak isteyenlere kesinlikle kendisini tavsiye ediyorum.

 

Hayriye
Merhaba. Fatih bey ile yeni tanışmama rağmen senelerce tanıyormuşum gibi hissiyat verdiği için ve içtenliğinden ötürü şanslı olduğumu söyleyebilirim. Psikolojik çöküntü yaşadığım an bizzat tanışmadan evvel bile bana vakit ayıran sorunlarımı sabırla dinleyen insana sadece menfaati olmadan yaklaşıp ve mesleği, yaşı, cinsiyeti, maddi durumuna bakmaksızın muamele ettiğini aşikar belli ediyor. Öyle haldeydim ki kendimden umudumu kesip bana kimsenin hayrı olmaz dediğim an da öneri ve tavsiyeleri ile ruhen kendimi daha iyi hissediyorum ve pozitif düşünüyorum. Varlığıyla beni var ettiği için kendisine çok teşekkür ediyorum.

 

Çağrı
Fatih bey ile bir başka doktor arkadaşımızın tavsiyesi sayesinde aile terapisi yardımı almak üzere tanıştım yaklaşık bir aydır kendisiyle görüşme halindeyiz yalnızca aile terapisi değil normal hayattaki sorunlarımız bazen başka başedemediğimiz konularda da tavsiyesini görüşlerini aldım ve almaya da devam ediyorum. İlk zamanlara göre şimdi eşimle problemlerimizi yavaş yavaş halletmeye başladık gibi sanki bize evliliği gerçek anlamda ne olduğunu öğretmeye başladığını hissediyoruz eşimle şu sıralar. Şunu içtenlikle söyleyebilirim ki alanında gerçekten uzman bir psikolog ve bir şekilde size kendinizi iyi hissettiriyor. İyi ki sizi tanımışız Fatih Bey şu an belki de eşimle hala bir ilişkimiz varsa bunu büyük ölçüde size borçluyuz. Yolunuz her daim açık olsun, başarılarınız devamını canı gönülden dilerim.

E.B.

Merhaba ben Klinik Psikolog Fatih beyi tesadüfen çaresizce ınternette dolaşırken gordum ve iyi ki de gordum. İlk gittiğim seansta biraz on yargıyla gittim çünkü diğer psikologlar gibi konuşarak geçeceğini düşünüyordum. Ben sorunumun ne olduğunu biliyordum bana çözüm gerekiyordu. Şükürler olsun Allah’ıma EMDR VE FATİH hocamı bana vesile kıldı. İlk seansta güleryüzüyle güven veren tavrıyla ikna oldum ve terapiye basladım. Beni Emdr konusunda bilgilendir. Benim ciddi problemlerim vardı 8.seanta henüz yolun basındayım. Buna rağmen hayatımda ciddi değişiklikler olmaya basladı. Yapamadığım üstesinden gelemediğim bir çok şeyi yapmaya basladım. Bazen tesadüfler insanın mucizesi olabiliyormuş. Eğer benim gibi tesadüfen Fatih beyi EMDR yı gördüyseniz hiç problemlerinizi ertelemeyin. Fatih beye çok teşekkür ediyorum.


M. E.
Sorunum ilk gece eşimle birlikte olamamdı. İlk gecenin sabahında da bütün çabalarımıza rağmen cinsel birlikteliğimiz gerçekleşmedi. Hemen önlem almamız gerektiğini düşünerek Fatih Bey’e durumu anlattık. O da çözümü olduğunu söyledi vajinismus probleminin. Merve Hanım’a yönlendirdi. Kendisiyle görüştük ve 3 günlük sürece girdik. 3 günlük süreçte Fatih bey ve Merve Hanım ekip olarak çalıştı ve adım adım takip ettiler. Süreçte danışmanlarımız çok anlayışlıydı. Memnun kaldık ve süreç olumlu sonuçlandı. Evlilik için cinsel birliktelik gibi önemli bir konunun bu kadar kısa sürede hallolmasını sağladıkları için teşekkür ediyorum. Elbette ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum.

İzmirli
Bir insanın hayatına girebilecek en güzel, en eğlenceli ve en kıymetli insanlardan biridir kendisi. Hayata karşı farklı bakış açılarına sahip olmamı sağlayan, her düşüşümde ben tutup kaldıran, doyasıya güldüren, saçma dediğim şeyleri zevkle yaptıran, gerçekleri yüzüme direkt söylediğinde bile rahatsızlık vermeyen, bana kendimi eleştirmeyi öğreten kişidir. Onunla yaptığım sohbetleri, yaşadığım anıları hiç bir zaman unutamam. Her zaman özel biri olacak. Başarılarının devamını diliyorum. Herkesin hayatında onun gibi biri mutlaka olmalı.

 

H.y.
Fatih Bey’le iki yıl önce benim açımdan çok sıkıntılı olduğum bir dönemde tanışmıştık iyi ki kendisiyle tanışmışım kendisi çok güler yüzlü, ilgili bir psikolog. Mesleğini severek yapan ve aldığı eğitimlerle daha çok uzmanlaşan Fatih Bey her geçen gün daha iyi yerlere gelmiştir. Konya’da EMDR tekniği, Psikolojik danışmanlık ve destek hizmeti almak isteyen herkese Fatih Bey’i tavsiye ederim. Kendisiyle tanıştıktan sonra ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı farkedeceksiniz. 🙂

 

Beyza Nur B.
Fatih Hocamla 1 yıldır tanışıyoruz. Kendisi bilgi ve tecrübesine tereddüt etmeden güvenebileceğiniz ve daha ilk karşılaşmanızda yaklaşımıyla bunu hissedebileceğiniz iyi bir psikologdur. Mesleğinde ki başarısının yanısıra insan olarak çok içten, samimi, size kendinizi rahat hissettirecek, empatik bir yaklaşımı mevcuttur. EMDR alanında aldığı eğitimlerle alanında hızla ilerlemekte olan Fatih Hocamı yetişkin ve çift terapisti arayan herkese tüm samimiyetimle tavsiye ederim.

 

Z.k
Psikolojik sorunlarım çok fazlaydı. Kendim üstesinden gelmeye ne kadar çalıştıysam da olmadı. Ve yardım almam gerektiğini düşündüm. Önceden de bir kaç defa yardım aldım ama sonuç benim için olumsuz oldu. İnternet ten tekrardan araştırdım ve Fatih beyi gördüm ve aradım. Randevu ayarladık ilk gün çok heyecanlıydım. Ve acaba faydası olur mu diye düşündüm. Sonra terapiler başladı ve ilerledi. Her gittiğim emdr terapilerinin benim için çok faydasını gördüm. Kendimdeki değişikliği fark etmeye başladım. Artık iyi olacağım düşüncesi daha da artmaya başladı. Fatih bey çok iyi dinleyip anlayıp yönlendirebiliyor. Terapiler devam ediyor. Ve gün geçtikçe daha iyi oluyorum. kendinizi önemsiyorsanız ve gerçekten hayata farklı açıdan bakıp mutlu olmak isteyen herkese tavsiye ediyorum.

 

M.j.
Ben aylardır ilaç tedavisi aldım ancak bir sonuca ulaşamadım. Hele ki panik atak gibi bir rahatsızlığınız varsa kesinlikle bir danışmana başvurun. Ben fatih beyi internet aramaları sonucunda buldum gayet de memnun kaldım. Bu tip hastalıkların kendi kendine geçmesini beklemeyin sadece ilaçlar değil sizin de bir şeyleri kendi içinizde halletmeniz travmalarınızdan kurtulmanın gerekiyor. Siz destek aldıktan sonra iyileşme süreciniz çok hızlı ilerliyor zaten ilaçlarla kısa sürede bittiğini artık kurtulduğunu hissediyorsunuz benim tavsiyem kendinize acı çektirmeyin ve tek başına ilaçların halletmeniz beklemeyin.

 

Hatice T
Fatih hocamla bu siteden okuduklarım sayesinde tanıştık. Zor dönem geçirdiğim her an benim yanımdaydı. Düşünceleri, söyledikleri, okumamı istediği kitaplar hepsi mükemmeldi. Bana iyi geldi yani. O zor dönemlerde birilerin sizi beğenerek ya da inanarak arkanızda durması çok önemli bir şey ve Fatih hocam bunu hiç yılmadan her seansta yaptı. EMDR tedavisi uyguladık. Faydasını gördüm. Hayatımı etkileyen o görüntüyü Şuan nefretle hatırlamama rağmen beni artık kötü etkilemiyor. Fatih abi iyi ki var. Teşekkürler 🙂

 

D.b
Fatih beyle tanıştığımda çok zor bir durumdaydım nefes aldığımı bile hissetmiyordum. Facebookta gezerken tesadüfen buldum ve hayatımdaki en güzel tesadüftü. emdr den bahsetti bana araştırdım faydalı bir şey olduğunu anlamıştım ama bu kadar etkili olabileceğini tahmin bile edemezdim. emdr sayesinde iç yolculuğunu tamamlayıp sorunları zihninizde çözebiliyorsunuz ve en önemlisi Fatih beye çok rahat bu yolculuğu emanet edebiliyorsunuz. Fatih bey işinde uzman ve ilk tanıştığınız anda bile yıllardır tanıyormuşsunuz izlenimi veren samimi ve içten biri. zor durumda olanların gidebileceği tek adres bence. buradan tekrar her şey için teşekkür ederim 🙂

 

Kübra
Hayatımın en zor döneminde bana önemli destekleri sağlayan yanında insanın kendini iyi hissettiği bir doktor çok teşekkür ederim her şey için kesinlikle tavsiye ederim 🙂 obsesif bozukluk ve şiddetli depresyon şikayetleri ile gitmiştim konuşarak bunları aştım ve verdiği tavsiyeler ile bir arkadaşımı da belki de hayata tutundurdum teşekkür ederim fatih bey her şey için 🙂 bir çok kişisel sorunlarınızı içtenlikle dinleyen gayet profesyonel çalışan bir hekim kendisi. Geldiğimde yanına depresyonun dibindeydim ilk kez konuşunca sıra dışı şeyler diyerek bunu aşabileceğimi bana gösteren ilk hekimdi. Kötü bir şeyi bana direkt olarak bırak demedi onu nasıl istememeyi ve kötü bir şeyi nasıl iyi yaparız bunu öğretti. Sevimli güler yüzlü tarafları ile de insana kendini yalnız hissettirmiyor 🙂

 

Melike
Ben Melike yaklaşık 16 17 aydır dışarıya çıkıp gezemiyordum hiç evde tek başıma kalamıyordum Facebook’da gezerken fatih bey önüme çıktı kendisine whatsapp’tan mesaj attım hemen geri döndü sorunlarımı dinledi çözdü korkularımı yok etti enerjisi neşesi çok iyi biri gerçekten konuşmaları huzur veriyor insana fatih bey hem psikolojik anlamda hem beni çıkartı teşekkür ederim çok fatih beye her konuda bana bilgi verdi bende uyguladım fatih beyinin sayesinde dışarı çıkıyorum hastalarına karşı mesafeli değil.

 

S.M.M.M Ayhan T.
Sayın Fatih Uğur beyden 3 yaşındaki çocuğumuzun kardeş kıskançlığı sorunu ile ilgili yardım almıştık. Daha önce sorun yaşamadığımız birçok konuda oğlumla sorunlar yaşamaya başlamıştık. Kendisinin soruna yaklaşımı ve önerileri bizim için gerçekten faydalı oldu, yardım alacak ailelere tavsiye ederim. Görüşmeleri sonlandırdıktan sonrada takip edip bilgi alması bizim mutlu etti. Kendisi gerçekten alanında uzman bir danışman olup, kendisine iş hayatında başarılar diliyorum.

 

dilek D
Tevafuk fatih UĞUR psikolojik danışman sayfasında gördüm acık konuşayım kişi kendi iradesiyle iyileşebilir düşüncesiyle pek de inancım yoktu… Sadece soru sormaktı niyetim ve mesaj attım. Daha sonra o kadar samimi ve içten cevaplar verdi ki randevu alıp ilk tedavimi başlattık.. simdi çok daha farklı düşünüyorum çünkü psikoloğum her halden anlayan ve tek basına sorunlarımı çözeceğimi öğretti.. İyi ki gitmişim artık ben kendimi çok daha iyi hissediyorum ve çok çabuk sorunlarımın üstesinden geleceğime inanıyorum…  İyi ki tanımışım psikolog çok iyi çok anlayışlı çok da fedakar yolunuz acık olsun BAŞARILAR dilerim…

 

Tuğba (Danışan)
Vajinismus sorunum vardı ve hayatımı oldukça olumsuz ve kalitesiz yönde etkiliyordu.
Danışmanlık sürecine sorunu kendimiz çözemeyeceğimiz için karar verdi. Süreç yaklaşık iki buçuk ay sürdü ve oldukça gelişmeci bir yönde ilerledi. Soruna nokta atışı yapıldı, kesin çözümler bulundu. Süreci olumsuz etkileyebilecek tüm değişkenler sırayla ortadan kaldırıldı. Samimi, net, anlayışlı tavırlar doğrultusunda devam  eden süreçte olumsuz hiç bir durum söz konusu olmadı. Özellikle EMDR uygulamasını gerekli olduğu durumlarda kullanıldı. Kullanım sonucunda olumlu sonuçlar elde edildi. Cesaretlendirici ve güven verici tutum ve davranışlarla süreç başarılı bir biçimde sonlandırıldı.
Fatih Uğur ve Optimum Aile Danışma Merkezini daha kaliteli bir yaşam sürmek ve sorunlarından kurtulmak isteyen bireylere tavsiye ederim.

 


M.T.

Kızım için başvurduk Fatih beye. Kızımın korkuları ve endişeleri vardı ve bu durum kendi hayatını ve bizleri olumsuz yönde etkilemeye başlamıştı. Kızımıza göstermiş olduğumuz yardımların faydalı olmadığını gördüğümüz an bu hizmeti almaya karar verdik. Yaklaşık bir ay oldu ve bu süreç içerisinde çok hızlı yol kat ettik. Artık korkular ve endişeler yok denecek kadar azaldı.
Danışanlarına yaklaşımı çok güzel ve güler yüzlü birisi. Danışmanlık ihtiyacı olan herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.

 


Ra……..

Son beş yıldır panik atak rahatsızlığım vardı. Kaygı bir yandan düşüncelere dalıp dalıp çıkamamak bir yandan. Nöbet korkusundan çalışamıyordum. Hayatın biteceği yerdeydi artık ümitlerim. İlaç tedavilerime devam ediyordum yapmadığım şey kalmamıştı diyebilirim. Derken sosyal medyada gezinirken Fatih beyle tanışmaya karar aldım. Fatih bey EMDR terapisi önerdi ve 15.04.2018 de 6. seans terapimi aldım. Bu altı seansın her biri düştüğüm çukurdan bir adım çıkmamı sağladı. Yanlış inanışlarım, kaygılarım ve korkunç panikatak nöbetleri bitti. Şuan yüzde 90 iyiyim artık. İş hayatım, ailemle aram, sosyal hayatım düzene girdi. Bu yüzde doksan oran tam yüzde yüz olana kadar terapilere devam edeceğim. Fatih beyin tecrübelerini ve güler yüzü ilgi alakasını kendini kötü hisseden herkese tavsiye ederim.

 

b….b
Kendimi çok kötü hissettiğim tamamiyle eve kapandığım bir dönemde internetten psikolog ararken tesadüfen Fatih Beyi buldum hakkında yazılan tavsiyelerden, yorumlardan çok etkilendim randevu almaya karar verdim. Kendisi beni Emdr terapisiyle tanıştırdı 7 seans kadar Emdr uyguladı. Geçmişte yaşadığım bir türlü kurtulamadığım sürekli beni rahatsız eden olaylardan birer birer kurtuldum halende seanslarımız devam ediyor. Danışanlarına yaklaşımı çok güzel güler yüzlü bir psikolog kendisi. İhtiyacı olan herkese gönül rahatlığıyla Fatih Bey’i tavsiye ediyorum 🙂

 

a…..
Araştırma üzerine gittim. Yorumları okudum doktortakvimi’nde. Uzun zamandır yardım almak istiyordum, kimden alacağıma karar verememiştim. Hocanın sitesinden eğitimlerine baktım, yorumlar çok olumluydu, çok güzeldi. Daha sonra aradım görüştüm. 1.5 ay önce görüştük 8-9 seans kadar gittim devam ediyorum. Ben çok beğendim, memnun kaldım, işinde gayet başarılı. Profesyonel, içten, samimi ve güler yüzlü. İlk başta acaba dedim, kendisi beni baya rahatlattı çok yardımcı oldu. Ben de alanında yardım almak isteyen kişilere gönül rahatlığı ile Fatih Bey’i öneriyorum.

 

ş…..
Araştırma üzerine gittim. Yani problemlerimi anlıyor, nokta atışı yapıyor, aynı frekansta konuşuyoruz. Uyguladığı yöntemlerden memnun kaldım sonuçları aldık. Süreci hocamız belirliyor. Şu anda 30 gün ile 45 gün arasında görüşüyoruz. 1 saatlik bir seansımız oluyor. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.

 

m…..
Tavsiye üzerine gittim. Ben yeni evliyim. Benim vajinusmus problemim vardı. İlişkiye girmekten korkuyordum kasılmalar falan oluyordu. Bir arkadaşım Fatih Bey’den yardım almış, bana söyledi. Ben de Fatih Bey’le görüştüm telefonda. Sıcakkanlı, ılımlıydı. Yaklaşımından memnun kaldığımdan devam ettim. Telefonda çok kısa zamanda yardımcı olabileceğini söyledi. 3-4 seans içerisinde sorunumu çözdü, halletti. Eşimle beraber gittik, işinde çok profesyonel. Bence büyük bir başarı. Çok güleryüzlü ve sıcak olması adapte olmamı sağladı. Çok ilgiliydi. Seans bittikten sonrada arıyordu soruyordu, çok beğendim. Özellikle benim gibi vajinusmus problemi yaşayan bayanlara Fatih Bey’i şiddetle tavsiye ediyorum.

 

ş….m
Tavsiye üzerine araştırdım öyle kendisine gitmeye karar verdim. Fatih Bey’den çok memnum. İlgili bir psikolog. Teşhis konusunda çok başarılı çok güzel yönlendiriyor danışanlarını. Teknikleri çok güzel. Herkese tavsiye ederim.

 

b….g
Doktortakvimi üzerinden araştırma yapıp yorumları okudum ve gitmeye karar verdim. Kendisinin sorunlara eğilimini çok beğendim. Danışanını kazanıyor. Sonuç üzerinde duruyor. Yapamayacağı bir şey olursa eğer en başta bana bildireceğini belirtti. Kendisine 24 seans gittim. Sorunum çözümlendi. İlgisinden memnun kaldım. Tavsiye ediyorum.

 

n….ö
Araştırma üzerine gittim. Evliliğimde sorun vardı. Daha doğrusu eşimin sorunları vardı. Fatih Bey ile görüştüm ve sorunu eşimle konuşmadan asıl sebebini anladı. Daha sonra eşimle görüştü. Fatih Bey’den önce 3 defa başka yerlere gittim. Hiç umut vermediler ama Fatih Bey evliliğin önemli olduğunu ve ciddi bir müessese olduğunu her zaman yapılacak bir şey var diyip beni umutlandırdı. Şartları gerekirse zorlayacağını söyledi bana umut verdi bir şeyleri yoluna koymaya çalıştı. Özellikle cinsel terapi konusunda Fatih Bey’i kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

e….g
İnternet üzerinden kendim araştırdım. Doktortakvimi.com sitesinden Fatih Bey’i buldum. Yorumlarını okudum ve emdr üzerine araştırma yapmaya başladım bunun üzerine gitmeye karar verdim. Gittiğimde Fatih Bey’in gerçekten işinin ehli olduğunu gördüm. İyileşebileceğimi hissettim ve bana yardım edeceği konusunda ona güvendim. Toplamda 10 -12 seans kadar çalıştık. Benim sorunum dışarı çıkamamaktı. Sosyalleşemememdi. Telefon dahi kullanamıyordum. Bunun yanı sıra ilaç bağımlılığım vardı. Sadece emdr değil psikoterapi, yaşam koçluğu desteği de aldım. Farklı yerlere de gittim ama onlar sadece o an için beni iyileştirmişti. Köklü bir değişim değildi. Fatih Bey bu konuda çok uzman. Zamanla benim ilaç bağımlılığım gitti. Değiştiğimi fark ettim. Şu anda sağlıklıyım. İşime gidiyorum. İşimi severek yapıyorum. Normal hayatıma döndüm. Fatih Bey bana gülüşlerimi geri verdi. Kendisi gerçekten çok bilgili. Başkaları da gitsin. Artık olumlu düşünüyorum kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

mu…0
Ölüm ayrılık korku her ne endişeniz varsa fatih bey sayesinde yenebilirsiniz iki defa gittim ve kendimi o kadar iyi hissettim ki sizinle 40 yıllık arkadaş gibi dertleşebilir emdr ile kötü hatıralarla barışabilirsiniz güler yüzü ön yargısız tavrı ile beni çok rahatlattı Allah razı olsun ondan iyi ki tedavi olmuşum tekrar gideceğim

 

b….a
İşinde başaralı bir psikolog. Herkesin gitmesini tavsiye ederim özellikle erkeklerin. Çok güzel davrandı çok iyi birisi danışanlarıyla çok güzel ilgileniyor. Çözüm odaklı ve netice alıyorsunuz.

 

a….g
Fatih bey ile çok umutsuz ve çaresiz olduğum bir anda karşılaştım. Kendisini internetteki yorumlar sayesinde buldum. EMDR tedavisi gördüm. Ve şuan çok çok iyiyim. Umarım benim yorumumda birilerinin iyi olmasına vesile olur. Bence Konya’daki en iyi terapist. Yardımları ve emekleri için Allah ondan razı olsun. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

 

h….d
Araştırma yaparken sitedeki yorumlara bakarak gittim. 4 aylık bir sürecimiz vardı ve gitmeye karar verdik. Bizim vajinusmus problemimiz vardı. İlk görüşmede bize olumlu yaklaştı ve tanı koydu. Eğer sonuç alamazsak bize paramızı iade etmeyi de teklif etti. Çok basit bir şekilde sorunun çözümlenebiliceğinden bahsetti. Tedaviye başladık emdr tedavisi yapıldı. Tedavimiz aşama aşama gerçekleşti. Hepsini sırasıyla başarmaya başladık. Eğer bir eksiklik gördüyse fatih hoca egzersiz olsun yapmadığım bir şey olsun geri dönüp tekrardan yaptık. O şekilde diğer aşamaya geçtik ve sonuca ulaştık. Kendisi çok olumlu pozitif biri. Bize umut ışığı oldu. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

ay…r
Tanışmamız tesadüf eseri oldu internetten bakarken buldu . İlk görüşmede çok memnun kaldım. Sonra görüşmelerimiz devam etti ben memnun kaldığım için devam ettim sorunlar çözüldüğü içinde hoşuma gitti. hala da gidiyorum kendisine. Özellikle bir kaç seanstır EMDR tedavisi görüyorum. Boş bir insan değil Fatih Bey hem tecrübeli bir insan, hem de ilgili ve alakalı bir psikolog tanıdıklarıma da tavsiye edeceğim.

 

el…f
İnternet üzerinden araştırırken Doktortakvimi.com üzerinden Fatih Beyi buldum. Sonra diyaloğa geçtim ve randevu aldım. Böylece süreç başlamış oldu. Kendisiyle olan sürecimizde çok memnundum. Güleryüzlü, objektif ve cana yakın davrandı. Bunlar benim için çok önemliydi.

 

ay…
Fatih hocamıza internet üzerinden ulaştım. Beni sürekli üzen geçmişte yaşadığım travma sebebiyle gittim. Emdr uygulaması yaptık ve neden bu kadar kafama takmışım diye kendime kızdığım bir duruma geldim.5,6 seans için de sorundan kurtuldum. Saygılı ve işini özveriyle yapmaya çalışan bir psikolog. İhtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum.

 

fe…
Kızım için pedagog olarak tercih ettim. İnternet üzerinden araştırmalarım sonucunda ulaştım ve çok memnun kaldım. Çok ilgilendi ve samimi davrandı. Vermiş olduğu egzersizleri yapıyorum ve faydasını görmeye başladım.

 

se…m
İnternet üzerinden ulaştım Fatih Hocama. Çocuğum için gitmiştim. Öz güven hakkında emdr terapisi uyguladı. Alt ıslatma sorunu ortadan kalktı. İlk başta ön yargılı olarak gitmiştik. Ama süreçten çok memnun kaldık. Sorumluluk bilinci yerleşti odasını bile toplamaya başladı çocuğum. memnuniyetimden dolayı herkese tavsiye ediyorum.

 

gi…
Daha önce giden arkadaşım öneride bulunmuştu ve onun tavsiyesiyle gittim. Hem başarı açısından hem de ilgisi açısından çok memnun kaldım. Görüşmemizin başında nasıl bir gelişme yaşayacağımızı belirtmişti ve öyle de oldu. Çok güzel bir süreç yaşadım. Tavsiye ettiğim yakınlarım da oldu.

 

nu…l
Panik atak rahatsızlığımdan dolayı gitmiştim. Anksiyete bozukluğu da vardı aynı zamanda. İnternet aracılığı ile yorumlarını okudum ve gitmeye karar verdim. Bu süreci kolaylıkla atlatmamı sağladı. Destekçi oldu. Çok ilgilendi benimle, sorunlarımı dinledi ve yardımcı olmaya çalıştı. Bu sıkıntıları yaşayan herkese tavsiye ediyorum.

 

şe…l
Fatih Bey genç yaşında gerçekten işinin erbabı olmuş. Çocuğuma yardımcı oldu ilk gittiğimizde seansların uzun sürebileceğini söylemişti. Ancak gittikten sonra gerek kalmadığını seansların 1 seferde yeterli olacağını söyledi. Seansları uzatıp fazla para almak amaçlı düşünebilirdi. Ama öyle bir hekim değil gözlemlediğim kadarıyla öyle para peşinde değil ilk önce danışanına önem veriyor . İnternetten bulduk o şekilde gittik.

 

a….e
İnternet üzerinden Fatih Bey’i buldum. Kendisini araştırarak buldum .Memnun kaldım. Gittiğim süre içerisinde olumsuz bir şey görmedim. Fatih Bey iyi bir insan, Yaklaşımı güzeldi .Sabırlı bir insan, olması gerektiği gibiydi.

 

ay…z
İnternette okuduğum yorumlarını çok beğendiğim için tercih ettim. Çok güler yüzlü ve ilgiliydi. Konuşmalarıyla çok rahatlattı beni. İç daralması ve Ölüm korkusu vardı ve gitmeye başladıktan sonra konuşmalarını düşünerek rahatlıyordum. Bu sorunu yaşayan herkese tavsiye ediyorum.

 

şe…
Telefonla psikoterapi uyguladı. İnternet üzerinden ulaştım kendisine. Bir psikoloğa gitmek istiyordum ve internetten ulaştığımda farklı şehirde olduğunu bilmiyordum. Ciddi anlamda kaygı bozukluğu vardı. Terapiden sonra kaygılarım azaldı. Tedaviden sonra gayet güzel sonuçlar aldım ve bir kaç arkadaşıma da tavsiyede bulundum.

 

ze…t
Fatih bey gerçekten mesleğiyle ilgili kendini iyi geliştirmiş ve bunu da büyük bir keyifle yapan bir psikolojik danışmandır. Psikolojik yardım almak isteyenlere kendisini gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim, bilgi ve becerileriyle güven veren çok iyi bir psikologdur, Kendisinin sorunlara yaklaşımı ve önerileri gerçekten çok faydalı olan, yardım alacak ailelere ve kişilere tavsiye ederim.

N. Ö.

Bir yıllık evliyim. Eşimle severek evlendik. Eşimin çocukluk aşkıydım ve artık evlilik bizim için muazzam bir şeydi. Evlilik sürecimiz çok iyi ilerliyordu. Kına günü geldiğinde içimde kötü bir duygu hakimdi. Ara ara ağlıyordum. Ağlamamı evden ayrılıyor oluşuma bağlıyorlardı ama gerçek öyle değildi. Korkak bir yapım vardı. Iğneden, kandan, ameliyattan.. ilk gece korkusu başlamıştı elime birde çarşaf verildi. Korkum artık zirvedeydi. Ilk gece bir deneme gerçekleşti ama başarısız. Yatıp uyumak istedim eşim çok da normal karşılamayarak kabul etti. Ertesi gün balayna gittik. Zehir gibi 3 gğn geçirdim. Küsmeler, kızmalara, ağlamalar . Bu daha başlangıçtı. Sorunun ne olduğunu araştıra araştıra öğrendim. Vajinismustum . Eşim asla kabullenmedi. Bu süreçte hep tek başınaydım. Ilk olarak devlet hastanesine gittik. 2 ay git gel yaptık. Ama sonuç yok. 2 ayda araştırma sürecimiz oldu. Ve özel bir kliniğe gittik 6 seans  gitmiştik. Ama burdan da bir neteice alamadan 4 ay gitti. 6 ay sonunda artık eşim yavaş yavaş durumu kabullendi. Ve ciddi araştırmalar sonucu 1 yılın sonunda yolum Optimum ile kesişti. Hala ümitsizdim ama eşim bu sefer yanımdaydı. Sürecin her anında Merve Hanımın içtenliği, samimiyeti ve eşimin desteği ile küçük ödevleri bitirerek merdivenin son basamağına geldik. Final ödevimde de cinsel ilişkiyi gerçekleştirdim. Hemde sıfır arayla Merve Hanım inanırsan bunu başaracaz dedi ve 3 günde süreç tamamlandı.
Hep birlikte inandık , hep birlikte başardık İyi ki varsın Merve Hanım iyi ki varsın Optimum 🙂

Se… Ö.

Eşimle severek evlendik. Çocukluktan beri aşıktım. Nasip oldu evlendik. Her bayanda olduğu gibi onda da ilk gece korkusu olduğunu tahmin ediyordum. Ama bunun hastalık tarzı bir korku olduğunu malesef 2 ayda öğrenebildik. Hiç ilişki yaşayamadık. İlk aylarda herkesçe olağan gözüken bu olayın bir sorun olacağını kabullenemedim. Sonunda eşimin vajinusmus olduğunu kabullendim. Cinsel ilişki başlangıcında eşim beni sürekli ittiriyordu. Evliliğimizde saygı ve sevgi vardı ama cinsel ilişki olmayınca biraz yıprandık. Sonra doktor aramaya karar verdik. İlk olarak devlet hastanesine gittik. Gitmez olaydık. Biz sorunumuzu zaten biliyoruz. Ama devlet hastanesindeki doktor bizi 2 ay oyaladı. Bir hafta gidiyoruz sizin sorununuz vajinusmus diyor. Biz zaten biliyoruz. Sonra gidiyoruz, isim soyisim kayıt alıyor yolluyor. Sonra gidiyoruz malzeme listesi veriyor, derken 2 ayda öyle geçti. Sonra devlet hastanesinde bu işin olmayacağını anladık. Zaten bildiğim kadarıyla Konya devlet hastanesinde 1 doktor cinsel terapi veriyor. O da iki haftada bir gün. Derken başka bir özel psikiyatrist bulduk. O da aile danışmanı ama koltuğunun altında birsürü karpuz var. Her şeyle ilgilenmeye çalışıyor. Bu doktoru seçmemizin sebebi biraz da maddiyattı. Malesef burda da bir sonuç alamadık. Çünkü bu doktorda eş sorunları, çocuklar falan vajinusmusla çok ilgilenmiyorlar tahminim. En son eşiminde çabalarıyla Merve hanımı bulduk internetten. Çünkü kimseye anlatamıyorsunuz sorunu. Doktor tavsiyesi alamıyorsunuz. Ama iyi ki bulmuşuz. 1 senedir yapamadığımız şeyleri 3 günde yapmayı başardık. Eşime de dedim. 2. balayımız gibiydi. Merve hanım gerçekten sadece vajinusmusa yönelmiş güzel bir yöntem uyguluyor. Yani otelinize varana kadar rezervasyon yaptırana kadar her şeyiyle kendileri ilgileniyor. Gün içerisinde sizinle 2-3 defa görüşüyor. Tamamen sizinle ilgileniyor. O yüzden günlerce, aylarca, yıllarca ertelediğiniz bu sorunu gelin tatil havasında eğlenerek muhteşem bir şekilde bitirin. Sakın sağda solda, devlet hastanelerinde soruna tam çözüm bulamayan sadece konuşarak aşmaya çalışanlardan uzak durun. Optimum Aile Danışmanlık Merkezi Merve hanıma gelin. Samimiyeti görün. Sizin sorununuzu kendi sorunu gören Merve Demir hanıma sonsuz teşekkür ederim.

R.B.

2 aylık evliliğim, eşimle severek evlendim ama ilk gece yaşadığım yanlış ilişki yüzünden korku oluştu ve 2 ay boyunca bu korkuyla yaşadım. Sonra baktım olmuyor korkum daha çok artmaya başladı ve araştırma yapmaya başladım. Karşıma Optimum Danışmanlık geldi ve kafama yattığı için görüşmek istedim ve görüşmeye gittiğimde Merve Hanım gibi anlayışlı ve duyarlı biri ile karşılaşınca iyiki de bu merkeze gelmişim ve iyiki Merve Hanım gibi birini tanımışım. Tam 3 gün içinde bu korkumu yendim. Danışmandan o kadar memnunum kaldım ki iyiki optimum ailesi ile sorunumu hallettim.Merve Hanım ve Optimum Merkezini gerçekten tavsiye ederim.

Ay… Gü..

Eşimin ailesi ile bazı sorunlar yaşıyordum.Bu sorunların  hayatımı etkilemesiyle  danışma almaya karar verdim.Merve Hanım ile neredeyse ilk seansta  sorunumu  çözdük.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Çok samimi  sıcak ve çözüm odaklı teşekkür ediyorum kendisine .

Fa… Ş.

Sorunum eşimle cinsel ilişki yaşayamamaktı. **.**.2015 tarihinde severek evlendik. Daha sonra ilişki sorunumuz hep yaşandı. Eşim destek oldu. Devlet hastanesinde cinsel terapiye başladık. 5 ay sürdü. Tedaviden hiç bir sonuç alamadık. Sonra internet üzerinden başka bir merkeze destek almak amacıyla gittik.1 ay tedavi sürdü. Ama yine sonuç alamadık. Tedaviyi bıraktık. Bir müddet tedavi olmamaya karar verdik. Ben ayrılmak istedim. Eşim hiç bir zaman beni bırakmadı. Maddi sıkıntıdan tedaviyi erteledik. Eşimin ailesi hastalığımı biliyordu. Para sorunumuz çözüldü. İnternet üzarinden Klinik Psikolog Fatih beyi bulduk. 15 Temmuzda seansa başladık. 17 Temmuz çarşamba gecesi sorunumuz inanılmaz bir şekilde tamamen çözüldü. Üzerimden o kadar yük kalktı ki kendime özgüven geldi. Her şey için çok mutluyum ve Merve Demir Hanıma Fatih Beye sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

Mer.. Sa..

Ben 1 aylık evliydim ancak eşimle cinsel ilişkiye giremiyordum.İlişkiye gireceğimiz esnada  bacaklarım kasılıyordu ve kendimi geri çekip eşimi itiyordum.İnternetten araştırma yaptığımda  vajinismus olabileceğimi anladım ve yine internetten araştırarak MERVE DEMİR  ile görüştük.Merve hanım bizi gayet iyi karşıladı ve  problemi 3 gün gibi kısa bir sürede çözebileceğimizi anlattı. Seanslara başladık ve gerçekten  3 günde problemimizi  çözdük. Böyle problemleri olanların kesinlikle  geçikmeden seanslara başlamasını düşünüyorum.Kesinlikle Merve hanımdan çok memnun  kaldık ve herkese tavsiye ediyorum .

Emrah Ç.

Vajinusmus  soruuyla geldik.Bu sorun psikolojik olarak  çok kötü bir durum.İnternetten sorunumuzu araştırarak  eşimle birlikte bu sorunu çözmeye karar verdik. 3 gün ve çok güzel ilerledi.Merve DEMİR’den çok memnun kaldık.Optimum aile danışma merkezini ve Merve Demir’i tavsiye ederim. Çok güzel bir danışman ve çok yardımcı ve çok güler yüzüyle  insanı bu sorundan kurtarmayı biliyor.Tavsiye ediyorum .

Ha… P.

Vajinusmus sorunu için geldik. Bu sorunum için merkez araştırması yaparken  Optimum Aile Danışma Merkezini buldum. Bütün korku ve endişelerimle geldiğim merkezde Merve hanımın güler yüzü ve samimiyeti sayesinde kendimi oldukça rahatlamış buldum. Merve hanımın verdiği ödevler ile sürecimiz 4 günde çözüme ulaştı. Kendime aldığım bu karardan dolayı ve bu merkezi seçtiğim için çok mutluyum.Aile Danışmanı   Merve Demir’e  teşekkür eder ve herkese tavsiye ederim .

Şule Ç.

Benim vajinusmus problemim vardı. 6 senelik beraberlikten sonra evlendim. 15 ay denemelerimize rağmen cinsel birliktelik yaşayamadık. Hatanede doktorlar ile görüştüğümde fizyolojik bir rahatsızlığım olmadığı görüldü. Bende psikolojik destek almaya karar verdim. Eşimin de desteği ile internette bu merkezi bulduk. Yorumları ve çalışma şekilleri hoşumuza gitti, görüşmeye geldiğimizde Merve Hanım çok yardımcı oldu. Çok rahatlatıcı bir şekilde konuştu. 3 gün içerisinde problemleri çözebileceğimizi söyledi. Tam anlattığı gibi adımlarla ve ödevlerle harika ilerledik. Her başarısızlıkta ağlayan ben, her ödev sonunda Merve Hanım’a gülerek gittim. Dediği gibi 3 gün içinde rahatlıkla eşimle beraber olabildim. Tek pişmanlığım 15 ay boyunca beklememdi. Keşke bu kadar kısa sürecek çözümü olan bu sıkıntı için bu kadar beklemeseydim. Diğer uzun süren, yıpratan, işlemler yerine burada 3 gün içinde çözüme kavuşabilirsiniz.

G.S.

Merve Hanım’a boşanma sürecim başlamadan önce çift terapisine gitmiştim. İnsanın doğru karar vermesinde, daha huzurlu bir hayat yaşamasında danışanını çok iyi yönlendiren ve aynı zamanda her zaman hiç çekinmeden arayabileceğiniz bir dost, arkadaş olarak hayatınızda yer alan bir aile danışmanı. Zorlu boşanma sürecini atlatmama çok yardımcı oldu, ayrıca desteğini her daim hissettirdiği için de kendisine çok teşekkür ederim. Merve Hanım’a gittikten sonra keşke çok daha önce gitseymişim diye düşündüm. Siz de ilişkinizde problem yaşıyorsanız veya evlilik gibi ciddi bir karar verecekseniz Merve Hanım’a uğramadan karar vermemenizi tavsiye ederim.

Ferit Ü.

Zorlu bir evlilik sürecim vardı. Eşimle ayrılık noktasına geldiğimizde bir danışmana başvurarak birlikteliğimizi sona erdirmeye karar vermiştik. Tanıdığımız bir danışman olmadığından araştırmaya başladık ve Merve Hanım’a rastladık.  Merve Hanımın, samimi olmakla birlikte seviyeli bir yaklaşımı var. Bizi sabırla, dikkatle, eleştirmeden dinledi ve klasik tavsiyelerde bulunmak yerine sorunlarımıza özel çözümler yarattı. Bazen hoşumuza gitmese de gerçekleri söylemekten vazgeçmedi. Önemli olan sonuç her ne olursa olsun bizim için hayırlı olduğunu bilmek, gerçekle yüzleşebilmek ve sorumluluk alabilmekti. Mesleki olarak güvenmemizin yanında insan olarakta kendisini çok sevdik. Herkese gönülden tavsiye ederiz.

Leyla Ç.

Ben 10 yıldır vajinismus ile yaşıyorum. Evliliğimin ilk yıllarında bu durumu hastalık olarak değil zamanla aşılacak bir durum olarak görüyorduk. Fakat zaman geçiyor problemde de zamanla birlikte bizi yıpratarak büyüyordu. Eşimle artık iletişimimiz kesilmişti , ayrıca ailelerin çocuk baskısı da iyice artmıştı. Problemi çözmek için attığım adımlar eşimin itirazları ile sonlanıyordu. Eşime göre vajinismus bizim gibi kaprisli insanların çıkardığı bir hastalıktı. Karar verip terapist aradığım süreçte Merve Hanım’ı buldum. Merve Hanım çok samimi , güleryüzlü ,işinde profesyonel biri . Konuştuğunuz her şeyi inanılmaz hızlı analiz edip sizi çözen biri. Sizi çok rahatlatıyor. Desteği ve yardımlarından dolayı bir kez daha teşekkür ederim . Evlilik hayatında , sosyal yaşamında , kendi iç dünyasında sıkıntı yaşayan herkese çözüm olarak Merve Hanım’ı tavsiye ediyorum.

Sümeyye Ö.

Merve hanımı  internetten vajinusmus sorunuyla ilgilenen merkezleri ararken buldum internet sayfasından ve evime de yakın olduğundan tercih etmiştim ne kadar doğru bir karar aldığımı sonradan anladım tabiki daha 20 günlük evliyken anladım böyle bir sorunumun olduğunu ve tek başıma üstesinden gelemeyeceğimi en kötü 20 günümü geçirdim diyebilirim ve ümitsizce çekine çekine gittim. Merve Hanımın kendisini çok samimi bir insan, çok iyi karşıladı ilgilendi bizimle ve kısa sürede o korkulu günleri atlattık kendisine çok teşekkür ediyoruz ve bu sorunu yaşayan herkese tavsiye ederim. Beklemeden, çekinmeden mutlaka bir destek alsınlar.

Turan Ü.

Biz 1 sene önce çok Severek evlendik, eşimle evlenmeden öncede sonrada hep mutlu enerjik bir çifttik. Fakat tek sorun benim cinselliğe isteksizliğim ve eşimi cok sevdigim halde dokunmasının verdiği rahatsızlıktı. Uzun süre isterim, düzelir olur dedim . Eşimde hiç bir zaman sikayet etmedi ama ben bu durumdan rahatsız oldum. Merve  hanim bir arkadaşımı vajinismustan kurtarmıştı ve onunda tavsiyesiyle evliliğimizin 7. ayından İtibaren gittik. Merve  hanim bilmediğim bir çok konuda beni aydınlattı bazı şeyleri ortaya çıkardı . En önemlisi cinsellik için yorgunluğun, sorunun birer bahane olmadığını, eşimin de üstüme her zamankinden daha az düşmesini sağladı ona verdiği tavsiyelerle dengeleri kurduk. Kendisine çok teşekkür ederiz.

Fatma İ.

Aile Danışmanı Merve hanıma geldiğimde eşimle sorunlarım vardı. Şiddetli geçimsizlik, iletişimsizlik, kıskançlık v.b. 2. seansımızdan sonra bile tahmin edemeyeceğimiz kadar çok yol katettik. İlerlemeye de devam edeceğiz. Konya ve çevresinde aile içi sorunu olan her çifte tavsiye ediyorum.

F. A.

Sorunumun ailemiz için gittikçe sıkıntı verdiğini farkettim ve yardım almaya karar verdim. 4 seans sürdü ve devam edecek Problemlerimin altından kalkabildik Aile Danışmanı Merve hanımla beraber. Ailem için büyük bir kurtarıcı oldunuz teşekkür ederim. Samimi ve içten ve danıştığım her şeyde en doğrusunu söyledi.

A.Ö.

Benim sorunum eşimin aşırı kıskançlık göstermesi ve eşimde oluşan özgüven eksikliğiydi. Bu iki durum beni oldukça ruhsal yönden yıpratıyor ve sözlü şiddete maruz kalıyordum. Aile Danışmanlığı sürecine yaşadığım sıkıntıları aşamayacak ve sürekli ilerlemesi boyutuna geldiği zaman karar verdim. Bu süreç yaklaşık 1 ay kadar sürdü ve 4. seans kadar geçti. Bu süreçte her seansta bir adım daha yol katettik ve sıkıntılar oldukça azaldı. Aile danışmanlığı sürecinden oldukça memnun kaldım. Merve Demir hanım işinde oldukça profesyonel tecrübeli kanaatindeyim. Kriz yönetimi oldukça iyi ve problem çözme konusunda oldukça kararlı.İşinde oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum.Optimum Aile Danışma Merkezi’ni tavsiye edebilirim. Kaliteli ve profesyonel çalışma kadrosu mevcut bence.

Mustafa İ.

Eşimle geçimsizlik ve anlaşmamazlıklarımız vardı. Daha yeni evliyken boşanmayı bie düşündürecek kadar etkiledi. Eşimle beraber kendimizin üstesinden gelemeyeceğimizi anlayınca başvurduk. Aile Danışmanı Merve Demir hocamızdan gayet memnunuz güzel bir şekilde ilerliyoruz. Herkese tavsiye edeceğim bir yer.

Betül A. 

Merve Hanımla aile içi iletişim ve geçimsizlik problemi üzerine görüşmeye karar verdim. Görünen sebep ve asıl sebebin farklı olduğunu anlamamda ve kendimi daha iyi nasıl ifade etmemde bana çok yardımcı oldu. İnsanın kendini tanıması ve eşiyle nasıl iletişim kurması gerektiğini öğrenme konusunda iyi ki geldiğimi düşünüyorum kesinlikle herkese tavsiye ederim.

Neriman S.

Selam,ben bir anneyim her anne gibi evinde huzur mutluluk arayan evlatlarını en iyi şekilde  yetiştirmeye çalışan bir anneyim .Bu huzuru ve mutluluğu rol yaparak gülerek vermeye çalışıyormuşum meğer. Onlarla otururken mutluymuş gibi yapıp odama çekilince ağlamaya başlıyordum. Eşimin beni aldatmasını hala kendime yediremiyordum, psikolojik destek almaya ihtiyacım olduğunu anladım, internetten araştırmalarımla Sena Hanıma ulaştım. İlk görüşmemizde sıcak bir ortam ile karşılandım, eski bir arkadaşımla sohbet ediyormuş gibi hissettim. Aile içi sıkıntılarımı bir dostumla dertleşir gibi beni eleştirmeden dinledi. Sena hanım sayesinde artık bu olay beni rahatsız etmiyor, mutluyum yeniden eski günlerime geri döndüm artık  Emeklerinden ve bana verdiği güvenden ötürü kendisine teşekkür ederim.

 

Tuğba G.

Sena Hanım’a ilk geldiğim anı hatırlıyorum, kendimi kontrol edemezken onunla görüştükten sonra kendimin farkına vardım, kendime özgüvenim geldi ve içimdeki bastırdığım , sakladığım bütün duygularımın ortaya çıkmasını sağladı. Eşime ve çocuklarıma bu aldatılma olayından sonra tekrar bir şans vermemi sağladınız. Çook teşekkür ederim emeğinize ve desteğinize. Allah yolunuzu açık etsin. BEN GÜÇLÜYÜM! J

 

Nilüfer B.

Sena hanım’la kendisinden psikolojik destek almış olan bir arkadaşım vesilesiyle tanıştık.  Sena Hanıma gelmeden önce psikiyatriste gitmiş ve kaygı bozukluğuna sahip olduğumu öğrenmiştim. Belli bir süre  ilaç tedavisi gördüm ancak çok faydalı olmadı çünkü ilaçlardan sonra elim kolum kalkmıyordu, uzun zaman ilaçlara bağımlı kalmak istemedim. İlerleyen dönemlerde yaşadığım problemlere karşı kendimin baş etmem gerektiğini düşündüm, ilacın sadece beni uyuşturduğunu düşündüm. İyi ki de öyle düşünmüşüm, Sena Hanım ilk seansta EMDR den bahsetti başta bilmediğim bir yöntem olunca şaşırdım ve korktum ikinci seansta başladık ve ben EMDR den sonra kendimin, bedenimin hafiflediğini hissettim. Bu süreç tek başına olmadı tabii ki karşılıklı emekler verdik.. Emdr terapisi ve Sena hanımın anlayışı ile birlikte çevremdeki olaylara karşı verdiğim tepkiler değişti. Olaylar hala aynı ama artık eski ben değilim olaylar benim canımı acıtmıyor artık. Şu an elbet kaygılarım var ama artık ne yapmam gerektiğini biliyorum, olumsuz düşüncelerle kendimi yiyip bitirmiyorum. İç huzurumu bulduğumu düşünüyorum ve Sena Hanım’ a tekrar ihtiyacım olduğunda da ulaşabileceğimi biliyorum. Sena hanıma emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

 

Ayşenaz D.

Ailemle, çevremle yaşadığım sorunlar gün geçtikçe artıyordu yeni işe başlamanın vermiş olduğu gerginlikle Sena Hanımı aradım ağlayarak, gerçekten çaresizdim beni anlayacak dinleyecek bulunduğum durumdan çıkaracak birine ihtiyacım vardı. Sena Hanımla sorunlarım üzerine çalışmaya başladık. Her bir sorunumun aslında göründüğü gibi olmadığını altında yatan farklı şeylerin olduğunu görmemi sağladı. İyi ki tanımışım, tavsiye ediyorum kesinlikle..

 

Raşit N.

Merhabalar.. Ben bir bankanın genel müdürüyüm iş stresim oldukça fazla eşime ve çocuklarıma yetemediğimi düşünmeye sürekli onları kaybetme korkusu yaşamaya başladım. Her sabah uyanıp işe giderken bu kaygıyla ve korkuyla gidiyordum. Eşime karşı oldukça kıskanç ve baskıcı olmaya başlamam eşimin benden uzaklaşmasına neden oldu. Evde huzurumuz kalmadı ve en sonunda bir arkadaşımızın tavsiyesi ile Sena Hanıma geldim kendisi yaşanılan sorunların temelinde neden olan şeylerin aslında olayların yani geçmişteki travmaların olabileceğinden bahsetti, ve gerçekten de kaygıma neden olan şeyleri  EMDR ile yeniden yaşayıp hissettim. Şu an eşime ve çocuklarıma yönelik kaygım korkum yok oldu. Sena hanıma bana karşı yaklaşımından ve anlayışından ötürü teşekkür ederim..

 

Zeynep K.

3 senedir depresif, memnuniyetsiz halimden dolayı başta ailem sonra ben kendim için endişelenmeye başlamıştım. 1 senelik evliyim ve evliliğim de de bu sorunlardan dolayı çatırdamalar oluşmaya başladı ve Sena Hanım’ı net üzerinden buldum.  Bir çok psikiyatr, psikoloğa gittim ama asla o üzerimdeki ağırlık kalkmıyordu. Şu an kullandığım ilaçların dozu düştü aslıında onlar sadece benim anımı güzelleştiriyolar sorunuma tamamen çözüm olmuyorlar. Ama Sena H. Sayesinde her bir olayımı çalışarak şimdiki sorunumu ortadan kaldırdık.

 

Merve Z.

Eşimle 23 senelik evliyim ama yıllardır aramızdaki iletişim bizi mutlu etmiyordu. Evet mutlu olduğumuz zamanlar da vardı ama sayısı kavga ettiğimiz zamanları geçmezdi. Ya boşanmaktı kararımız ya da bu evliliği kurtarmak için bir şeyler yapmaktı. Sena Hanım hem benimle hem de eşimle bireysel çalışarak birbirimize ilişkin davranışlarımız değişmeye başladı, kendisine emeğinden ve sabrından ötürü teşekkür ederim.. İlişkisine ve sorunlarına bakış açısı kazanmak isteyen herkese tavsiye ederim..

 

 

Ayşen L.

Oğluma asla söz geçiremiyordum ne babası ne de ben. 4 ay önce kardeşi doğduktan sonra farklı huylar da edinmeye başlamıştı en son kardeşinin bacağını çıkardıktan sonra bir hışımla Sena Hanım’ı aradım, gerçekten artık onun saldırgan davranışlarıyla başa çıkamıyordum. Sena Hanım benim oğluma ilişkin yaptığım doğru sandığım yanlışları görmemi ve onları değiştirmemi sağladı aslında çocuğumun bu davranışlarının sorumlusu neredeyse benim ona karşı tepkilerim diyebilirim. İçtenliğinden ve emeğinden  dolayı teşekkür ederiz, benim gibi çocuğuyla baş edemeyen annelere tavsiye ediyorum..

Kübra G.

Çocuğum etrafa saldırmaya, yerli yersiz ağlama krizlerine girmeye başlamıştı, bu davranışlarına anlam veremiyordum. Hatta çocuğuma bu davranışlarından ötürü kızdıktan sonra ben de ağlamaya başlıyordum. Sena Hanım oğlumla çalışırken benimle de çalışmanın daha iyi olabileceğini söyledi. Onun sayesinde ben de çocuğuma karşı öfkemin sebeplerini görmüş oldum. Oğlumla artık iletişim kurabiliyorum iyi ki tanımışım tavsiye ediyorum

 

Ahmet K.

Merhaba, ben 17 yaşındayım annem ve babamın geçen sene boşandılar, o zamandan beri her şey bana batmaya beni rahatsız etmeye başlamıştı. Arkadaş ortamlarımda artık daha sessizdim, içimden kimseyle konuşmak gelmiyordu. Akşamları halı sahaya gitmek en sevdiğim şeydi artık o bile keyif vermiyordu. Annem ve babam benim için endişelenmeye başladılar sürekli üstüme geliyorlardı, asla yalnız bırakmıyorlardı babam beni sürekli arayıp ne yaptığımı soruyordu. En sonunda annem Sena Hanıma gideceğimizi söyledi istemeyerek geldim ama ilk seanstan sonra ben gelmek için gün sayıyordum. Kendisi bir psikolojik danışman gibi değil de bir arkadaş gibiydi. Arkadaş ortamındaki eski ben geri geldi, annem ve babam boşanmış olabilir ama onlar hala benim annem benim babam.. iyi ki Sena Hanımla tanıştık o çok iyi bir psikolojik danışman, abla, dost,arkadaş..

 

Merve F.

Oğlum 5 yaşındayken hamile kaldım, kayınvalidemlerle birlikte yaşadığım için herkesin ilgisi oğlumdaydı. Kardeşi doğunca ister istemez bebeğin ihtiyaçlarından ve diğer sebeplerden herkes onunla daha çok ilgilenmeye başladı. Başta ben olmak üzere… günden güne oğlum dikkat çekmek için  farklı davranışlar sergilemeye, bağırmaya başladı. Geceleri korkuyorum diyip yanmıza gelmeye başladı ve sonrasında sena hanıma geldik bize çok yardımcı oldu aslında yapmamız gereken ne çok şey varmış ilgisinden ve katkısından dolayı tavsiye ederim..

Tuğba B.

Ben 6 yaşında bir kızı olan anneyim. Öğretmen olduğum için çok fazla çocuğumla ilgilenemiyordum, daha çok anneanne ilgileniyordu. Sonrasında eşimle ayrıldık 1 yıl önce ve kızım için endişelenmeye başlamıştım. Aile düzenimizin bozulmasından dolayı bu sürecin onu olumsuz etkilemesinden korkuyordum. Hayatımı onun isteklerine göre yönlendiriyordum. Bu süreçte ne kadar zorlansam da kızıma belli etmemeye çalışıyordum. Bu şekilde sadece kendimi kandırmışım. Kızımla ne zaman bir mağazaya, cafeye gitsek dikkatini bir şey çekiyordu ve onu yaptırtana ya da aldırtana kadar başında bekliyorduk. Bir oyuncakçıda saatlerce bir topun başında beklediğimiz günü unutmuyorum. Sena Hanım sayesinde bu zorlu süreçte kendimin bireysel destek almam gerektiğini söyledi. Çünkü kızımı etkilememeye çalışırken aslında duygusal yoğunluğum yüzünden sadece bu düşünceyle kendimi kandırmışım. Ağlamaması için her şeyi yapıyordum her istediği oyuncağı alıyordum, yemek yerken tablet ve tv izlemesine izin veriyordum. Sena Hanımın odasına girdiğimizde başta çığlık attı girmek istemedi onu durdurmaya çalıştım ama sonrasında Sena Hanım ağlamasına izin vermemiz gerektiğinden bahsetti ve bu durum bana oldukça şaşırtıcı geldi bana çünkü ben kızının her istediğini yapan ağlatmayan bir anneydim. Sena hanımla çalışmaya başladıktan sonra oğlumla keyifli şekilde avmde gezmeye başladık. Hem bana hem de oğluma bu süreçte destek olduğu için teşekkür ederim.. Hayatında başarılar dilerim..

 

Şakir D.

Ben Şakir,bu yıl sınava girdim ve istediğim yeri kazanamadım, oysaki çok çalışmıştım fakat olmadı hayal kırıklığı yaşadım hem de aileme yaşattığımı düşünüyordum. Evde herkese karşı mahcuptum ve kendime öfkeliydim. Kendime öfkeli olmama rağmen ablamla, annemle ve babamla tartışıp kavga ediyordum artık tartışmamak için akşam yemeklerini önden yiyordum.  Dışarda ise durum tam tersiydi içine kapanık özgüvensiz davranışlar sergiliyordu. Arkadaşları çağırdığında gitmemeye başladım aynaya baktığımda kilomu,boyunu takmaya başladım sürekli kendimi üniv sınavında derece yapan okul birincisi ile kıyaslamaya başladım Ailem beni Sena Hanım’a getirdi istemeyerek geldim ama sonrasında ben gelmek için can atmaya başladım her görüşmemizden sonra bana güç geliyordu. Sena Hanım sayesinde benim için sorun olan, öfkelenmeme neden olan şeyler atık sıradan durumlar haline geldi. Kendime çok haksızlık etmişim.. Tavsiye ederiim.

 

Mustafa K.

Merhabalar,ben Mustafa 16 yaşındayım. Bu yıl özel devlet okulundan özel okula geçtim, ailem eğitim konusunda eksiklerimi özel okul ile giderebileceğimi düşündü. Fakat  buradaki insanların yani öğrencilerin hepsi bana çok yabancı geliyordu, kendimi bu okulda çok yalnız hissediyordum. Bu sene ikinci senemi tamamlayacak olmama rağmen belli bir arkadaş grubum yok yalnızım, derslerim de daha da gerilemeye başladım. Ailem beni ders başarımın artması için göndermişken aksine daha da düştü. Ablamla artık bu okulda mutsuz olduğumu paylaşmak zorunda kaldım. Ablam internet üzerinden araştırarak beni Sena Hanım’a getirdi. Başta kesin bana öğütler verecek biri olur diye düşünüyordum ama aksine anlayışlı ve içten biriyle karşılaştım. Normalde kimseye sorunlarımdan bahsedemezken kendisinin bana karşı yaklaşımından ve uyguladığı EMDR ile sorunlarımı tek tek çalıştık. Ailemle de arkadaşlarımla da her şey yoluna girmeye başladı. Ailem artık beni daha iyi anlıyor,mutluyum teşekkür ederim kendisine iyi ki tanımışım..

 

Kemal H.

Sena hanıma gitmeden önce başka psikologlara da gittim ama gerçekten hayal kırıklığına uğruyordum, ne kendime ne de bir başka kişilere inancım kaldı. İlk seanstaki görüşmemizde bana karşı yaklaşımı ile içime su serpilmişti yeniden bir şeyler olabileceğine inandım. Verdiği güven ve uyguladığı EMDR yöntemi ile daha önce kendime bile söyleyemediğim şeyleri söylemeye başladım. Gerçeği görmemi hatalı düşüncelerimi fark etmemi sağladı. Kendime karşı güvensizliğim, korkularım yok oldu içimi sıkan o şey artık yok oldu. Sayesinde yaşamımda çok büyük değişimler oldu. Kim istemez ki güzel bir yaşamı. Teşekkür ederim.

 

Ali N.

İş yerindeyken aniden ölecekmişim hissi, kalp çarpıntısı, titremeler ile başladı sorunum. Sonrasında en ufak bir baş ağrısında bile bu hissi hissetmeye ataklar geçirmeye başladım, eğer kalabalık ortamdaysam bu daha da artmaya başladı. Eşimle çocuklarımla keyifli şeyler yaparken bile kendimle baş edemiyordum. Sena H. EMDR den bahsetti, gerçekten ilk seansta ataklarıma neden olan düşüncelerimi fark etmeye başladım, artık girdiğim uzun toplantıların sonuna kadar durabiliyorum yoksa ataklarım yüzünden işimi kaybedecektim. Kendisine bana olan yardımlarından ötürü teşekkür ederim..

 

 

Berkay B.

Sena  hanımı internetten arastirma yaparken kendisiyle tanisma firsati buldum, kendisinden aldigim EMDR yontemi sayesinde gördüğüm bir çok şey oldu, hayatımın zorlu bir dönemindeydim. 24 yaşımda yaşadığım o olay hala peşimi bırakmıyordu, sürekli iç daraltısı, öfke vardı. Uykusuz bir şekilde günümü geçiyordum tam bu sırada Sena hanımla tanıştım. Güleryüzlüllüğü, pozitif cana yakınlığı ile güven oluştu. Şu an hala seanslarımıza devam ediyoruz, uyguladigi EMDR yontemi sayesinde sorunlarimla basetmeyi ogrendim, uyku uyayabiliyorum,yasadigim butun kotu olaylari hafızamda önemsiz bir hale getirdim ne kadar tesekkur etsem az. bir pskolog olarak Sena  hanimi ve uyguladigi EMDR yontemini herkese tavsiye ediyorum.

 

Ahmet H.

Bu yıl önce yaşamın farkındalığına varmaya başladım. Eşimle 25 yıldır evliydik ama evlendiğimiz günden beri ne tartışmalarımız ne de küslüğümüz bitiyordu. Kendini tanıma,değiştirme ve kendin olma programını kendime uygulamaya başladım.Amacım içsel huzuru yakalamaktı. Eşime karşı hep bir endişe,güvensizlik vardı.Tesadüfen doktor, psikolog ve üyelerin bulunduğu bir dernekte EMDR TERAPİSİNİ duydum.Sena Tosun hanım ile tanıştım. Aslında sadece kendim için araştırmıştım ama eşimle birlikte gittik. Sena Hanım ayrı ayrı bireysel görüşmeler yaparak bizimle seanslar yaptı, eşim de bende her seans çıkışında göz göze geldiğimizde birbirimize gülümsüyorduk ve içimizde bir heyecan oluyordu sanki ilk kez tanışmışız gibi. Sena Hanım eşime de bana da EMDR yaptı ve şu an aramızdaki iletişim daha iyi küslüklerimiz yok artık..Geçmişte hatırlayamadığımız ama şu an ki yaşamımızı etkileyen yaşanmışlıklarımı gördüm, yaşadım tekrardan. Meğer hala beynim o konuda takılı kalmış. Kendimle barışık olma yolunda ilk adımı atmış bulundum sonrasında eşimle olan problemlerime ilişkin bakış açımda değişmeye başladı. Yardım severliği, işine bağlılığı ve güler yüzü için kendisine teşekkür ederim.  Psikoloğa, psikolojik danışmana ön yargısı olan bir toplumda bu desteği alarak kendimi şanslı hissettim. Sena Tosun’a teşekkürlerimi ve sevgilerimi sunarım..

 

Nazlı Ö.

İki ay önce doktora gittim ve huzursuz bağırsak sendromu diye bir hastalıktan bahsetti, testler yaptı ve bir şey çıkmadı tamamen psikolojik olduğunu dile getirdi. Ben de bu sebeple arayış içerisine girdim  ve Sena H. İnternet üzerinden buldum. Fizyolojik problemlerimin olduğu kadar çevremdeki insanların da artık beni anlamadığını düşünmeye başlamıştım insanlara yönelik takıntılıklarım artmıştı dünya benim için omuzlarımdaki yükten baka bir şey değildi. Sena hanımla tanışmamdan sonra spora başladım, kahvaltılarım bile daha güzel hayat benim için omuzlarımdaki bir yük değil artık teşekkürler sena hanım..

 

Ali K.

Merhaba, ben 23 yılık evliyim 3 çocuğum var eşimle nişanlılık döneminden beri halledemediğimiz bir konu var, daha doğrusu benim hala içimden atamadığım.. Ayrılığı düşündüm ama çocuklar oldu o oldu bu oldu derken ayrılmak, boşanmak hem aileme hem çocuklara zarar verir diye sabrettim. Ama artık ne sabrım kaldı ne de tahammülüm. Eşimi sanki bir hayat arkadaşım değilde bir düşmanımmış gibi görmeye başladım onu mutlu etmemeye üzmeye başladım, benim de isteklerim evde geçsin istiyordum artık. Yıllarca onun isteklerine göre yaşadım şimdi bu evde benim isteklerim geçsin her konuda söz sahibi ben olayım istiyordum. Ama ona karşı sevgim olduğu için bu düşüncelerim beni rahatsız etmeye başladı, en küçük oğlum her akşam kavga gürültülerimizden sıkılıp bize Sena Hanımı buldu. Hem eşim hem de ben bireysel danışmanlık alarak evimize huzuru davet ettik. Sena Hanım uyguladığı EMDR yöntemi ile nişanlılık yıllarımı yeniden yaşadım sanki ve şu anda ne kadar saçma düşüncelere girdiğimi gördüm o dönemde yaşadığım beni öfkeden deliye döndüren o olay artık rahatsız etmiyor. Ne de olsa geçmiş geçmişte kaldı değil mi? Eşim de şu an bana karşı daha anlayışlı ve güler yüzlü artık onu memnun ettiğimi beni sevdiğini görebiliyorum.. Sena Hanım’a bir telefonla ulaşabileceğimi her derdimi anlatabileceğimi de. Çok teşekkür ederiz hayatında başarılar dilerim ..

Nazan F.

Eşimle görücü usulü ile evlendik, ailem beğendi bize uygun diye kabul ettim. Evlenene kadar da mutluydum birlikte güzel vakitler geçiriyorduk, hatta ben o zamanlar  üniversite de olduğum için alttan derslerim kalmasın diye bana hep yardımcı oldu birlikte hazırlandık sınavlarıma işte hayatımın erkeğini buldum demiştim. Ama aynı evi paylaşana kadar.. Evde oldukça dağınık, memnuniyetsiz biri olmuştu her şey onun isteğinde olsun istiyordu aksine bende oldukça düzenli her şeyin düzgün olmasını isteyen biriydim. Durum böyle olunca evde kavga gürültü çıkıyordu ve bende artık annemlere gitmeye başladım her kavgamızda.Bu durum beni oldukça yıpratmaya başladı Sena Hanım’a arkadaş tavsiyesi ile geldim. Eşimin de gelmesinin sağlıklı olacağını söyledi. Hem eşimle hem de benimle bireysel olarak seans yaptı. Şu an eşimde ben de birbirimize karşı daha iyi yaklaşıyoruz. Sena Hanıma teşekkür ederiz..

 

Ayşe B.

1,5 yıldır evliyim ve evlendiğim günden beri ilişkiye girme korkum vardı. Eşimi çok seviyorum hatta onunla evlendiğim için kesinlikle çok şanslı biri olduğumu düşünüyorum, ama artık bu yaşamış olduğum durum beni çok etkilemeye başladı sürekli kusmaya,kalp çarptısına neden oluyordu. Bu defa kendimde bir suçluluk duygusu oluşmaya başladı neden evlendim? Eşimi mutlu edemiyorum? Sonrasında artık bu durumla tek başıma baş edemeyeceğimi yardım alarak bu sorunun çözülebileceğini düşündüm. İlk seansa geldiğimde durumumu çekinerek söyledim çünkü böyle şeylerin gizli kalacağı mahrem olduğu yönündeydi. Ama Sena Hanımın içten yaklaşımı sayesinde ve kullandığı EMDR terapi yöntemiyle beni korkutan kaygılandıran şeylerin aslında eşimle ilişkiye girmek değil de başka şeyler olduğunu gördüm, artık geçmişte beni korkutan şeylerle de yüzleştim.. Şu an üzerimden bir yük kalkmış gibi hissediyorum. Sena Hanım benim için bir psikolojik danışmandan ziyade bir sırdaş gibiydi. Çok teşekkür ederim, eşimle yeniden evlenmişiz gibi heyecanlıyım ve mutluyumm

Fatma U.

Eşimle iletişim sorunu ve ciddi boyutta geçimsizlik vardı. Eşimle büyük bir mücadele sonucunda buraya başladık. Sena hoca ile EMDR yapıldı ve güzel sonuçlar aldım. Tabi sena hocanın büyük katkısı oldu. Güler yüzü ve samimiyetiyle beni çok rahatlattı. Duyarlılığı ve içtenliği beni mutlu etti. İyiki onu tanımışım ve görüşmüşüm.  Kesinlikle tavsiye ederim. Yüzünün güzelliği kalbine vurmuş, Allah yolunu açık etsin.

 

Nejla A.

Sena hanıma yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim. 6 seanslık bir EMDR  terapisinden sonra bedenim, ruhum, içim o kadar rahatladı ki. Sıkıntısı olan herkese tavsiye ederim. O güzel güler yüzüyle insana güven veriyor. Bana o kadar iyi geldiki Allah ondan razı olsun.

Mehmet Ü.

Aile içi sorunlar ile ilgili destek için, aşırı gergin ve sinirlerim bozuluyordu. Eşimle bir şekilde bu problemleri çözmek istiyorduk, danışmanlık düşünüyorduk ama kim olacağını bilmiyorduk. İnternet ortamında tavsiye ile optimum’a karar verdik , şu anda çok memnunuz.

Zehra B.

Nişanlıyım ve evlilik tarihim yaklaştıkça o ilk gece korkum yüzünden yüzüğü atmayı düşünmeye başladım, ama bu ilişkimde bitse bir diğerinde de aynısı olacaktı bu yüzden  bir kutuya sıkışmış gibiydim,  artık hayata küsmüştüm sinirli agresif biri olmuştum çıkış yolu bulamıyordum bu sorunumu kimseyle paylaşamıyordum.. Bu sorun artık işime de yansımaya başladı. En sonunda Sena hanıma geldim ve her şeyin zihnimde bittiğini aslında kulaktan duyma şeylerle bu korkumun oluştuğunu anladım şu anda kafamdaki korkular yok artık.. Sena Hanıma çok teşekkür ederim iyi ki tanımışım kendisini

 

Bengisu T.

Sena hanımla sadece bende olduğunu düşündüğüm vajinusmus problemden dolayı  bir cesaretle aradım. Başta çok çekindim net üzerinden bulduğum bir insana aile içi ve kişisel problemlerimi nasıl anlatırım acaba diye. İlk seansta görüşmemizden sonra tedirginliğim yok olmuştu, sanki bir arkadaşımla sohbet ediyormuşum gibiydi. Yaşadığım bu sorundan dolayı ya kafayı yerim ya da eşimle boşanırım diye düşünüyordum. EMDR terapi yöntemi ile sorunuma yönelik çalıştık. Benim bu durumu yaşamama sebep olan şeylerin aslında geçmişte beynimde yer edinmiş olan ve bana yanlış anlatılan şeyler olduğunu öğrendim. Hayat ne garip insanın geçirmiş olduğu çocukluk asla peşini bırakmıyor. Sena hanım seanslarımız boyunca sabırla sorularıma tek tek yanıt verdi.. Şu an eşimle mutluyum kendimle de barışığım, fark ettim ki insanın isteyince aşamayacağı hiçbir şey yok. Tabikii anlayışlı, yardımcı bir danışmanla birlikte. Benim gibi kendisiyle barışık olmak isteyen ve  problem yaşayan kadınlar varsa şiddetle tavsiye ederim..

Uzmanlarımızın özgeçmişleri ve almış oldukları eğitimler hakkında detaylı bilgi için,
optimumailedanismanlik.com/
hakkimizda

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SON MAKALE VE YAZILARIMIZ

Konya Kaygı Bozukluğu (Anksiyete) Terapisi

Kaygı, bedenin tehdit ve tehlikelere karşı tepki vermesi için tasarlanmıştır. Kaygı  bedende kalp atışında hızlanma, solunum hızında değişiklikler

Konya Disparoni Terapisi : Ağrılı Cinsel İlişki Sorunu

Ağrılı cinsel ilişki olarak adlandırılan “disparoni” toplumumuzda yaygın görülen bir cinsel işlev bozukluğudur. Disparoni “Ağrılı Birleşme” “Ağrılı Penetrasyon”

Çocuğumu Cinsel İstismardan Nasıl Korurum?

Korkunç şeyler yaşanıyor. Müdahale edemediğimiz çok şey var ama müdahale edebildiklerimiz de var. Ve bundan hepimiz sorumluyuz. Konu

Konya Cinsel Terapi - Cinsel İsteksizlik

Konya Cinsel Terapi Günlüğü : Cinsel İsteksizlik

Cinsel isteksizlik; Kişinin cinsel eylem yetisinin sağlam olmasına karşın cinsel etkinlik ile ilgili isteğinin olmamasıdır. Kadınlarda da erkeklerde