0 850 840 87 87

EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANLIK

‘’Aile; her türlü iyilik ve kötülüğün öğretildiği bir okuldur’’  diyen Wilhelm Stekel ailenin önemini güzel bir cümleye özetlemiştir. Aile olmak bu denli önemliyken evlilik yolundan geçen aile olma olgusunu en iyi düzeyde yaşatabilmek için çiftler evlilik öncesinde uzman desteğine gereksinim duyabilmektedir. Sadece sorun yaşayan çiftler değil ilişkilerinde en yüksek doyuma ulaşmak isteyen çiftler de, Konya Psikolog – Optimum Aile Danışma  Merkezimizde deneyimli ve bilgili psikolog, psikolojik danışman ve aile danışmanlarımızın desteğiyle evlilik yolunda sağlıklı bir şekilde ilerlerler.

Evlilik öncesi tanışma , flört, söz  ve nişan gibi aşamalardaki  çiftler evlilik odaklı danışmanlık hizmetimizden yararlanmak isteyeceklerdir. Evlilik öncesinde yapılan görüşmeler çiftleri evlilik olgusuna psikolojik açıdan hazır hale getirmektedir.  Evlilik öncesi danışmanlık önleyici, geliştirici ve eğiticidir.

Çift veya bireysel olarak yapılan görüşmeler ilişkiyi daha doyum verici hale getirmektedir.  Görüşmelerdeki amaç çiftlerin birbirlerini daha iyi tanımalarını sağlamak, çiftler arasında sağlıklı iletişim oluşturmak , sağlıklı aile yapısının temellerini atmak, sorunsuz ve kaliteli cinsel yaşam hakkında bilgilendirmektir.

Evlilik öncesi yaşanılan;  doğru tercih mi, ruh ikizimi buldum mu, gerçekten bir ömür onunla olabilir miyim gibi sorularınızın cevabı ve cinsel yaşamın zorluklarına yönelik kaygılarınızın giderilmesi için uzman ve yetkin kadromuzla ‘Konya Psikolog – Optimum Aile Danışma Merkezi’ olarak sizlere psikolojik destek sağlamak için hizmetinizdeyiz.

Çiftler için ilişkinin ne anlam ifade ettiği , birbirlerinden ve evliliklerinden beklentileri, kişisel amaçları ve kariyerleri, iş yaşantısı beklentileri, aile planlamaları, çocuk sayısı, yetiştirme tarzı, yaşanılacak yer seçimi, cinsiyet rolleri, birinci derece ailelerle (çiftlerin aileleri ) ilişki şekilleri, emeklilik ve yaşlılıktaki beklentiler görüşmelerde başlıca evlilik öncesi psikolojik danışmanlık konulardandır.

 

Optimum Aile Danışmanlık uzman kadrosu hakkında detaylı bilgi almak ve danışan yorumlarını okumak için;
optimumailedanismanlik.com/
hakkimizda
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SON MAKALE VE YAZILARIMIZ

Konya Depresyon Terapisi

Hayat beraberinde birçok olay, düşünce ve duygu getirir. Herkes hayatında zaman zaman olumsuz olaylar yaşar, olumsuz düşüncelere ve

Konya Psikolog Seans Ücretleri

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlığın tanımını şu şekilde yapmıştır: “Sağlık, sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedence, ruhça

Konya Kaygı Bozukluğu (Anksiyete) Terapisi

Kaygı, bedenin tehdit ve tehlikelere karşı tepki vermesi için tasarlanmıştır. Kaygı  bedende kalp atışında hızlanma, solunum hızında değişiklikler

Konya Disparoni Terapisi : Ağrılı Cinsel İlişki Sorunu

Ağrılı cinsel ilişki olarak adlandırılan “disparoni” toplumumuzda yaygın görülen bir cinsel işlev bozukluğudur. Disparoni “Ağrılı Birleşme” “Ağrılı Penetrasyon”