0 850 840 87 87

BİREYSEL PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Yaşamımız boyunca günlük hayatta bir çok problemle karşılaşırız. Karşılaşılan problemler yaşam doyumumuzu azaltabilir, yaşama sevincimizi elimizden alabilir, kendimizi yetersiz hissetmemize sebep olabilir. Tıbbi ve farmakolojik müdahale gerektiren durumların dışında kalan tüm psikolojik sorunlar ile ilgili psikolojik danışmanlık desteği alarak da çözülebilecek bu tür durumlarda Optimum Aile Danışma Merkezi  olarak uzman kadromuzla yanınızdayız. Koşulsuz kabul ve gizlilik esasına dayalı olarak sorunlarınızın birlikte üstesinden gelmeye hazırız.

Gündelik yaşamda aile, arkadaşlık ve romantik bağlamdaki ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilir kendinizi anlatamadığınızı, sizi hiç kimsenin anlamadığını düşünebilir  ve öfke sorunları yaşayabilirsiniz. Pek çok birey bu tür sorunlarla  yalnız baş etmeye çalışmaktadır ancak psikolog – psikolojik danışman desteği almak  sizi güçsüz yetersiz kılmaz aksine gücünüzün ve yeterliliklerinizin farkına varmanızı sağlar, kendinizi tanımanıza yardımcı olur ve güçlü olduğunuzun göstergesidir. 

Gelecek hedefleri hakkında yaşanan kararsızlıklar, kariyer planlamada yaşanan sorunlar, sınav kaygıları hemen hemen her bireyin eğitim hayatında karşılaştığı sorunlar arasında Optimum Aile Danışma Merkezi olarak kendine güvenen, başarılı kadromuzla bu problemlerin üstesinden gelmenize destek olabilir, geleceğe emin adımlarla ilerlemenizi kolaylaştırabiliriz.

Suç oranının oldukça yüksek olduğu ülkemizde travmatik olay yaşama ihtimali de oldukça yüksektir. Doğal afetlerin yanında cinsel taciz ve tecavüzler, terör olayları bireyde travmaya sebebiyet verir.  Ya da uzuv kayıpları, ölümcül hastalıklarla yüzleşme, hayata tutunma çabaları bireyi zor durumda bırakabilir; strese, anksiyeteye, depresyona, panik atağa, sosyal fobiye ve psikosomatik sorunlara yol açabilir. İşte günlük yaşamı zorlaştıran tüm bu ve benzeri anlarda Optimum Ailesi olarak yetkin, bilgili ve deneyimli  psikolog ve psikolojik danışmanlarımız ile sizlere hizmet vermeye hazırız. EMDR Terapisi, travma konusunda uyguladığımız psikolojik danışma tekniklerinden birisidir. EMDR hakkında daha detaylı bilgi için, Konya EMDR Terapisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Gündelik hayatın sorunlarıyla yalnız başa çıkmak her geçen gün daha da zorlaşmaktadır. Bireysel psikolojik danışma hizmeti; aile ve arkadaşlık ilişkileri, yalnızlık, akademik kaygılar, uyum problemleri, karar verme zorlukları, çatışma yaşatan düşünceler, bağımlılık gibi birçok kişisel ve ilişkisel konuda çocuk, genç ve yetişkinlere destek vermek içindir. Dilerseniz siz de kendinizi daha iyi tanımanıza ve yaşadığınız sorunları daha iyi anlamanıza yardımcı olan bireysel psikolojik danışma hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Bireysel Psikolojik Danışma Hizmetinde, Gizlilik ve Koşulsuz Kabul en temel etik ilkelerimizdir. Uzman kadromuzla yanınızdayız. 

Optimum Aile Danışmanlık uzman kadrosu hakkında detaylı bilgi almak ve danışan yorumlarını okumak için;
optimumailedanismanlik.com/
hakkimizda
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SON MAKALE VE YAZILARIMIZ

Konya Depresyon Terapisi

Hayat beraberinde birçok olay, düşünce ve duygu getirir. Herkes hayatında zaman zaman olumsuz olaylar yaşar, olumsuz düşüncelere ve

Konya Psikolog Seans Ücretleri

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlığın tanımını şu şekilde yapmıştır: “Sağlık, sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedence, ruhça

Konya Kaygı Bozukluğu (Anksiyete) Terapisi

Kaygı, bedenin tehdit ve tehlikelere karşı tepki vermesi için tasarlanmıştır. Kaygı  bedende kalp atışında hızlanma, solunum hızında değişiklikler

Konya Disparoni Terapisi : Ağrılı Cinsel İlişki Sorunu

Ağrılı cinsel ilişki olarak adlandırılan “disparoni” toplumumuzda yaygın görülen bir cinsel işlev bozukluğudur. Disparoni “Ağrılı Birleşme” “Ağrılı Penetrasyon”