0 850 840 87 87

Aydın Kuşadası EMDR Terapisi

Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme yani EMDR terapisi en yalın anlatımıyla bireyin etkisinden çıkamadığı olumsuz anıları (travmaları) anlamlandırmak ve kişiyi rahatlatmak, olumsuz anılarını kişiyi rahatsız edemeyecek noktaya getirmek için uygulanan bir terapi türüdür. Bir travma meydana geldiğinde beynimiz o olumsuz anıyı, yaşadığımız andaki gibi kaydeder ve travmalar birey tarafından hazmedilmediği için bireyin önüne tetikleyici bir unsur çıktığında beyin sürekli olarak olumsuzluklarla dolar. Aydın Kuşadası EMDR Terapisi; travmalar, panik bozuklukları, kabul görmeme, migren, savaş, aile içi çatışmalar, kaygı bozuklukları, obsesyon, yas ve ölüm, cinsel sorunları, yeme bozuklukları, kişilik bozuklukları, fobiler ve depresyon gibi durumlarda sıklıkla başvurulan ve başarılı sonuçlar görülen bir terapidir.

EMDR terapisinde hedef; kişilerin hayatlarına sağlayabildikleri uyumu arttırmak, durumlarla baş etme yöntemleri kazandırmak, saha sağlıklı iletişim kurabilmelerine destek olmaktır. Psikolojik olarak sıkıntılı gelen pek çok danışan ilk seanstan itibaren kendisini rahatsız eden durumun ya da olayın eskisi kadar etkilemediğini belirtiyor. EMDR ile hızlı ve sağlıklı bir dönüşüm gerçekleşiyor. Aydın Kuşadası EMDR terapisi ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak için iletişime geçebilirsiniz. Kuşadası EMDR terapisi fiyatları ve yorumlar için aşağı kısımda yer alan danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: EMDR terapisi kuşadası, EMDR terapisi nedir

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.