0 850 840 87 87

BURDUR PEDAGOG – ÇOCUK PSİKOLOĞU

Aile ortamı ve okul çevresi çocukların sosyal yaşamında rol oynayan en önemli iki faktördür. Bu nedenle çocukların problemlerini çözüme kavuştururken yalnızca çocuğa odaklanmamak gerek, aynı zamanda ailesi ve yakın çevresine de odaklanmak gerekmektedir. Hiçbir çocuk sosyal veya anti sosyal olarak dünyaya gelmediği gibi insanoğlunda insanlarla bir arada bulunma arzusu yaşantısının ilk senelerinde oluşan bir durumdur. Çocukların; ailelerine, arkadaşlarına ve topluma karşı davranış şekilleri, çevresiyle iletişimi ve geçim şekli yüksek oradan hayatının ilk yıllarındaki öğrenme deneyimlerine göre gelişecektir. Burdur en iyi pedagog arayışındaysanız ‘Oyun Terapisi’ ve ‘EMDR Terapisi’ eğitimleri mevcut olan sadece çocuk ve ergenlerle çalışan kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Çocukların okul, aile kaynaklı veya herhangi bir probleminin çözüme kavuşmasında çocukları psiko sosyal anlamda destekleyecek bir uzmana geresinim vardır.

Oyun terapisi, çocuk psikolojisinde sıklıkla gerçekleştirilen bir yöntemdir. Çocuklar yaşlarına ve yeteneklerine göre çevrelerine kendilerini davranış tarzları, konuşma şekilleri, çizdikleri resimler ve oynadıkları oyunlar aracılığıyla anlatırlar. Bu yollarla duygularını ifade ederler, problemlerini aktarırlar ve problemin çözümünü kendileri bulabilirler veya pedagog tarafından bulunmasına yardım ederler. Resimler ve oyunlar çocukların dilidir. Bu dili anlayabilmek için ise çocuk ile terapötik bir ilişki gerekmektedir.

 Burdur pedagog ücretleri hakkında bilgi edinmek için iletişime geçebilirsiniz. Burdur pedagog öneri için sayfanın aşağısında yer alan danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: psikolog burdur, burdur devlet hastanesi psikolog, burdur psikolog fiyatları, burdur pedagog, burdur devlet hastanesi pedagog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

Hizmet Bölgelerimiz:

Burdur ve İlçeleri: Ağlasun, Altınyayla, Bucak, Çavdır, Çeltikçi, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Tefenni, Yeşilova

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.