0 850 840 87 87

Bursa İnegöl Pedagog – Çocuk Psikoloğu

Bursa İnegöl’de çocuk psikoloğuna ihtiyacınız mı var? ‘Oyun terapisi’ ve ‘EMDR terapisi’ eğitimleri mevcut olan ve bu alanda yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışan uzman kadromuzdan danışmanlık alabilirsiniz.  Bursa İnegöl pedagog fiyatları ve randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çocuk ve ergenlik dönemi, insan hayatındaki şüphesiz en önemli dönemlerden birisidir. Çocuk, fiziksel ve psikolojik olarak gelişirken duygu ve davranışları bu aşamada öğrenir. Çocukların kişisel özellikleri, aile ortamı, anne-babanın tutumu ve davranışı, sosyal ortam; çocukların davranışını ve gelişimsel etkenlerini belirleyebilir.

Büyüme bir süreçtir, başlangıcı ve bir sonraki aşamaya geçiş zamanını belirli değildir. Fakat bilinen en önemli faktörlerden biri insan yaşamındaki tüm dönemlerin birbirleriyle alakalı olduğu ve birbirlerini etkilemesidir. Çocuklukta meydana gelen bir problem veya travma; ergenlik veya yetişkinlik dönemlerinde tekrar fitillenebilir.

Dolayısıyla oluşan sorunun o an çözüme ulaştırılması, ileride oluşabilecek problemler için de önleyici olacaktır. Çocuklar problemlerini yetişkinlerden farklı dışa vururlar, yaşanılan sorunu ifade etme şekilleri genellikle davranışları vasıtasıyladır. Çocukların problemlerini analiz etme noktasında uygulanan oyun terapisi ile; çocuğun oyuncaklar yoluyla sorununu oyunlara aktarımı gerçekleşir ve oyun terapisti ile çocuk arasında bir köprü oluşur. Özetle oyunlar çocukların iç dünyalarının aynasıdır.

Çocuğunuzda davranış bozukluğu, karşı gelme bozukluğu, zeka geriliği, uyku bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, tik bozukluğu, aile içi çatışmalar, bipolar bozukluk, takıntı, kaygı bozukluğu, yeme bozukluğu, duygudurum bozukluğu, özgüven problemi,depresyon, dil ve konuşma bozukluğu, teknoloji bağımlılığı, okul başarısızlığı gibi durumlardan herhangi biri mevcutsa kurumumuzdan destek almanız öneririz.

Bursa İnegöl pedagog önerileri ve İnegöl pedagog yorumları için aşağıda bulunan uzmanlarımızın danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: bursa Osmangazi pedagog, inegöl özel hastane pedagog, bursa nilüfer pedagog, bursa pedagog devlet hastanesi, bursa’daki en iyi pedagoglar, inegöl devlet hastanesi pedagog, inegöl’deki psikologlar

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PEDAGOG KADROMUZ