0 850 840 87 87

DİYARBAKIR PEDAGOG – ÇOCUK PSİKOLOĞU

Diyarbakır’da çocuk psikoloğuna mı ihtiyacınız var? ‘Oyun terapisi’ ve ‘EMDR terapisi’ eğitimleri bulunan, sadece çocuk ve ergenlerle çalışan uzman kadromuzdan yardım alabilirsiniz. Diyarbakır pedagog fiyatları ve Diyarbakır pedagog randevu için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Çocukluk dönemi, insan yaşamındaki kuşkusuz en önemli evrelerden biridir. Çocuk, fiziksel gelişimini sürdürürken duygu ve davranışları bu evrede öğrenir. Çocukların bireysel özellikleri, aile ortamı, ebeveynlerinin tutumları ve davranışları, çocuğun sosyal ortamı; davranışlarını ve gelişimsel faktörlerini etkileyebilir.

Gelişim bir süreçtir, başlangıç noktası veya bir sonraki evreye geçiş zamanının bir keskinliği yoktur. Bilinen en önemli nokta, tüm evrelerin birbirleriyle bağlantılı olduğu ve birbirlerini etkilediğidir. Çocukluk döneminde oluşan bir sorun; ergenlik, genç yetişkinlik ya da erişkinlikte meydana çıkabilir.

Dolayısıyla mevcut problemin oluştuğu zaman çözümlenmesi, gelecekte karşılaşılabilecek sorunlar için de engelleyici bir etkiye sahip olur. Çocuklar mevcut sorunlarını yetişkinlerden farklı şekilde ifade ederler. Yaşadıkları sorunları gösterme şekilleri çoğunlukla davranışsaldır. Çocukların sorunlarını analiz etme konusunda gerçekleştirilen bir terapi olan oyun terapisi sayesinde; çocuklar oyuncaklarla sorunlarını oyunlara yansıtır, iç dünyalarını çizdikleri resimlerle veya oyunlarıyla dışa vururlar ve oyun terapistiyle aralarında iletişim bağı kurarlar, kısacası oyun terapisi çocukların kendi dünyalarının aynası olmaktadır.

Çocuğunuzda Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, davranış bozuklukları, depresyon, kaygı bozuklukları, tik bozukluğu, karşı gelme bozukluğu, dil ve konuşma bozuklukları, yeme bozuklukları, aile ergen çatışmaları, zekâ gerilikleri, teknoloji bağımlılığı, duygudurum bozuklukları, çocuk ve ergenlerde bipolar bozukluk, uyku bozuklukları, ergenlerde okul başarısızlığı, özgüven sorunları, takıntılar gibi sorunlardan herhangi biri mevcutsa merkezimizden destek almanızı öneririz.

Diyarbakır pedagog tavsiye ve yorumları için aşağıda yer alan danışan yorumlarını inceyelebilirsiniz.

Etiketler: diyarbakır pedagog tavsiyesi, diyarbakır pedagog devlet hastanesi, diyarbakır pedagog, diyarbakır pedagog fiyatları

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

Hizmet Bölgelerimiz:

Diyarbakır ve ilçeleri: Bağlar, Kayapınar, Sur, Yenişehir, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PEDAGOG KADROMUZ