0 850 840 87 87

ESKİŞEHİR PEDAGOG – ÇOCUK PSİKOLOĞU

Eskişehir Pedagog - Çocuk Ergen Psikoloğu

Çocukların sosyalleşme imkanı olan en önemli iki etmen okul çevresi ve ailedir. Dolayısıyla çocukların sorunlarını çözerken ailelerine, yakın ve okul çevrelerine de odaklanmak gerekir. Çocuğunuz için yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışan, ‘Oyun Terapisi‘ ve ‘EMDR Terapisi‘ eğitimleri almış Eskişehir Pedagog / Çocuk Psikoloğu uzmanlardan destek alabilirsiniz.

Çocuk psikolojisi; sosyal, dil, genetik, bilişsel, kişilik, duygusal, fiziksel gelişimler ve çevresel faktörler gibi birçok faktöre dayanmaktadır. Oyun ve oyuncaklarla, çocukların duygularını, kendilerini ve gereksinimlerini anlatmalarına olanak sağlayan terapi türüne ‘Oyun Terapisi‘ denmektedir. Oyun terapisi, çocukların sosyal yeteneklerini, duygularını, düşüncelerini oyun sayesinde ifade etmelerini hedefler. Pedagog ise çocuğun oynadığı oyun dünyasına girerek, çocuğun oyun dilini anlar ve konuşur. Terapinin amacı; süreç sonunda çocukların hissettikleri duygusal sorunları gidermek ve sağlıklı gelişimlerine destek olmaktır.

Çocukların aile ortamı, arkadaş çevresi, okul kaynaklı veya kendilerinden kaynaklanan herhangi bir problemin çözüme kavuşmasında çocukları psikolojik yönden destekleyecek bir uzmana gereksinim vardır. Ergenlik dönemi sorunları, fobiler, öğrenme güçlüğü, tırnak yeme, dikkat eksikliği, iletişim kuramama, beslenme sorunları, uyum sorunları, altını ıslatma ya da herhangi bir problem için Pedagog/Çocuk Psikoloğu alanında uzman yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışan pedagoglardan destek alabilirsiniz. Eskişehir Pedagog tavsiye ve danışan yorumları sayfanın aşağı kısmında yer almaktadır.

Hizmet Bölgelerimiz:

Eskişehir ve İlçeleri: Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Tepebaşı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar, Odunpazarı

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.