0 850 840 87 87

Isparta Eğirdir Pedagog – Çocuk Psikoloğu

Her aile çocuğunun büyüdüğü ortamın mutlu ve huzurlu hissedeceği şekilde olmasını diler. Çocukların sağlıklı büyüyebilmeleri için yaşantısal ihtiyaçlarının giderilmesi oldukça önem göstermektedir. Ancak buna ilaveten çocukların psikolojik ve sosyolojik bakımdan da ihtiyaçları karşılanmalıdır. Çocuklar manevi ihtiyaçları karşılanmadığında, ileride çocuklarda davranışsal problemler veya psikolojik sorunları meydana gelebilmektedir. Ebeveynler çocukları için manevi açıdan yetersiz olduklarını hissettikleri an Isparta Eğirdir Pedagog/Çocuk Psikoloğundan destek alınmalıdır. Ayrıca bir çocuk psikoloğundan destek almak için çocuğunuzun herhangi bir problemi olmasına gerek yok, çocuklar büyüme gelişme döneminde bir psikolog/pedagog gözetiminde olduklarında daha bilinçli yetişkinler olmaktadırlar.

Çocuklarda karşılaştığımız psikolojik sorunların, davranışsal problemlerin ‘Oyun Terapisi’ ve ‘EMDR Terapisi’ eğitimleri bulunan ve bu alanda sadece çocuk ve ergenlerle çalışan uzmanlarımız tarafından oyuncaklar ve oyunlar aracılığıyla iyileştirilmesi, psikolojik ve davranışsal sorunlarının giderilmesine oyun terapisi denmektedir.

Çocukların duygu, düşünce ve yaşadıkları sorunları aktarmalarına, çocuğu olumsuz etkileyen durumlarla alakalı farkındalık kazanımı oluşması gibi konuların çözüme kavuşması için destek olan oyun terapisi çocuk psikoloğu ile çocuklar arasında iletişimsel bir bağ oluşturur. Çocuğun kendi içinde yaşadığı (korku, öfke, kıskançlık, hayal kırıklığı vb.) sorunların oyuncaklar iletimiyle oyuna aktarımı gerçekleşir. Ancak bunun için çocukların güvende olduklarına inandıkları bir ortamda bulunmaları gereklidir, bu noktada ise oyun terapisti çocuğun koşulsuz, olduğu gibi kabul görerek büyümesi ve gelişmesini sağlayabilmek için gereken ortamı oluşturmaktadır. Oyun terapistinin çocukla kurduğu iletişim ve ilişki, çocuğun iyileşmesi ve gelişmesini etkileyen en önemli etkendir.

Isparta Eğirdir pedagog fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Isparta Eğirdir en iyi pedagog arayışında iseniz uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Eğirdir pedagog öneri ve yorumlar için aşağı kısıda yer alan danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: ısparta eğirdir şehir hastanesi pedagog, ısparta eğirdir şehir hastanesi psikolog, eğirdir psikolog, eğirdir emdr

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PEDAGOG KADROMUZ