0 850 840 87 87

ISPARTA EMDR TERAPİ

Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme yani EMDR Terapisini tanımlamak istersek en basit anlatımıyla; bireylerin etkisinden kolay kolay çıkamadığı, sürekli zihinlerinde dönen ve onları olumsuz anlamda etkileyen olaylara anlam kazandırmak ve kişiyi rahatlatmak amaçlı gerçekleştirilen bir yöntemdir. Herhangi bir olumsuz anı oluştuğunda beynimiz o anıyı yaşadığımız andaki duygusal yüküyle kaydeder ve travmamız tetiklendikçe bize o anı yaşatır ve hatırlatır. Bu gibi durumlarda birey yaşadığı durumun içerisinden çıkamaz hale gelir. EMDR ise tam bu noktada kişinin çıkış yolu olmaktadır. Isparta EMDR Terapisi, fobiler, stres kontrolü, depresyon, travmalar, panik bozuklukları, kabul görmeme, migren, savaş, aile içi tartışmalar, kaygı bozuklukları, takıntılar, yas ve ölüm süreci, cinsel sorunlar, yeme bozuklukları ve kişilik bozukluklarında sıklıkla uygulanan ve çok başarılı sonuçlar gösteren bir yöntemdir.

EMDR terapisinde amaç; kişilerin hayatlarına daha kolay adapte olmalarını sağlamak, olumsuz duygu ve durumlarla baş etme metotları öğrenmek, daha sağlıklı iletişim kurabilmelerine destek olmaktır. Psikolojik durumu yoğun olarak sıkıntılı olan pek çok danışan ilk seanstan itibaren onu olumsuz manada etkileyen olayın ya da duygunun geçmişteki kadar etkilemediğini belirtmektedir. EMDR ile hızlı ve sağlıklı bir dönüşüm gerçekleşiyor. Isparta EMDR terapi ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Isparta EMDR terapisi tavsiye ve yorumlar için sayfanın aşağı kısmındaki danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: ısparta emdr terapisi, emdr nedir

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

Hizmet Bölgelerimiz:

Isparta ve İlçeleri: Aksu, Atabey, Eğirdir, Gelendost, Gönen, Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Şarkikaraağaç, Uluborlu, Yalvaç, Yenişarbademli

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.