0 850 840 87 87

İzmir Çeşme Psikolog – Psikolojik Danışman

İzmir Çeşme Psikolog ya da psikolojik danışman, bireylerin duygu, düşünce ve davranış gibi psikolojik durumlarını incelerler.

Her bireyin yaşantısında çeşitli zorluklar yaşadığı dönemler olur. Yaşanılan zorluklar günlük yaşantımızda, ilişkilerimizde ya da işlevselliğimizde olumsuz etkilere neden olabilir. Bizi psikolojik yönden etkileyen bu gibi durumlarda psikolog veya psikolojik danışman desteği almak bizi etkileyen durumların ruh sağlığımız üzerindeki etkisini azaltmayı ve bu gibi durumlarla başa çıkmayı kolaylaştırır.

Bireysel Psikolojik Danışmanlık sürecinde EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Olumsuz duygu ve inanışları kapsayan travmatik bir olay yaşadığımızda beynimiz o anıyı yaşadığımız andaki duygusal kapasitesi ile kaydeder. Bu anılar kişi tarafından hazmedilmediği için yaşanılan anıyı tetikleyici bir durum ile karşılaşıldığında beynimiz olumsuz duygu ve düşüncelerle dolmaya devam eder. Tam bu noktada EMDR’la birlikte bireyin yaşantısına daha iyi adapte olması ve olaylarla başa çıkma metodunun olumluya dönüştürülmesi amaçlanır.

Siz de psikolog veya psikolojik danışman arayışında iseniz ‘EMDR Terapisi’ eğitimi almış uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. İzmir Çeşme psikolog / psikolojik danışman seans ücretleri ve seanslar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çeşme psikolog önerisi ve danışan yorumlarını sayfanın aşağı kısmında bulabilirsiniz.

Etiketler: çeşme en iyi psikolog, çeşme psikolojik danışmanlık merkezleri, çeşme psikolog fiyatları, psikolojik danışman nedir, en başarılı psikologlar, psikolog tavsiye ediyorum, çeşme devlet hastanesi psikolog

Randevu İletişim

İZMİR
Optimum Psikoloji

?0(850) 840 87 87 

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.