0 850 840 87 87

Karaman Ayrancı Psikolog – Psikolojik Danışman

 

Karaman Ayrancı Psikolog desteği denilince akla ilk gelen merkezlerden biri olan Optimum Psikoloji uzman ve deneyimli kadrosuyla tüm psikolojik sorunlarınızda yanınızdadır. Herkesin yaşamında karşısına yürümekte zorlandığı yollar çıkabilir. Bu zorlu dönemeçler rutin yaşantımızda, çevremizle olan iletişimizde, ilişkilerimizde ya da öz varlığımızda olumsuz sonuçlara sebebiyet verebilir. Böyle zamanlarda yaşanılan olayla ya da duygularla başa çıkabilmek, ruhsal sağlığımızın dengesini sağlayabilmek için bir uzmandan destek almak oldukça önemlidir.

Olumsuz duygu ve düşünceler içeren travmatik bir durum yaşandığında beynimiz anıyı yaşadığımız andaki duygusal kapasitesiyle kayıt altına alır. Bu travmalar ise çözümlenmediği için bireye travmasını hatırlatacak bir olay yaşandığında beyin olumsuzluklarla dolmaya devam eder ve sürekli olarak o anı kişiye yaşatır. Tam olarak bu evrede EMDR yani Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve yeniden İşleme Terapisi çözüme kavuşmanızda sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.

Karaman Ayrancı en iyi psikolog arayışındaysanız ‘EMDR Terapisi’ eğitimi almış uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Ayrancı psikolog fiyatları ve seanslar hakkında detaylı bilgi edinmek ve randevu oluşturmak için iletişime geçebilirsiniz. Ayrancı psikolog önerisi ve danışan yorumları aşağı kısımda yer almaktadır.

Etiketler: karaman özel psikolog, karaman psikolojik danışmanlık, karaman psikolog devlet hastanesi, karaman aile terapisti, karaman belediyesi psikolog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

PSİKOLOG - PSİKOLOJİK DANIŞMAN KADROMUZ

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Karamanda Psikolog Psikolojik Danışman Ararken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Karaman Psikolog – Çocuk Psikoloğu – Pedagog – Psikolojik Danışman – Çift Evlilik ve Aile Danışmanı  araması yaparak sayfamıza ulaştınız. 

Karamanda Psikolog – Psikolojik Danışman – Çift Evlilik ve Aile Danışmanı – Pedagog – EMDR Terapisti, Evlilik Terapisti veya Cinsel Terapist ararken dikkat etmeniz gerekenler hakkında sizleri bilgilendirmek istedik.


Psikoterapist, Terapist, EMDR Terapisti, Aile Terapisti, Çift Terapisti, Cinsel Terapist, Pedagog Kimlere Denir? 

Ülkemizde henüz, Aile Terapisti, Çift Terapisti, Cinsel Terapist, Terapist, Pedagog, EMDR Terapisti ve Psikoterapist gibi meslek alanlarına ilişkin yasal bir düzenleme bulunmamaktadır. Bu nedenle birçok farklı, alakasız meslek mensupları tarafından da bu meslek adları kullanılabilmektedir. Bu nedenle, öncelikle psikolojik danışmanlık alacağınız kişinin, psikoloji veya psikolojik danışmanlık lisans mezunu olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. 

 

Karamanın En İyi Psikoloğu – Karamanın En İyi Psikolojik Danışmanı Kimdir?

Karamanda psikolog- psikolojik danışman arayışında olan kişilerin öncelikle internet üzerinden yaptıları aramalarla bu kişilere karar verdikleri bilinen bir gerçektir. Bu aramalarda da ‘karaman psikolog, karamanda psikolog, karamanın en iyi psikoloğu, karaman çocuk psikoloğu, karamanın en iyi psikolojik danışmanı’ gibi anahtar kelimeler kullanmaktadırlar.

Bu nokta önemli bir soru akla gelmelidir, ‘karamanın en iyi psikolojik danışmanı’ veya ‘karamanın en iyi psikoloğu’ şeklinde arayıp ulaştığınız kişi gerçekten en iyi psikolojik danışman mıdır? Bu noktada, ‘en iyi’ ‘en ünlü’ ‘tavsiye edilen’ gibi kavramların göreceli kavram olduğunu unutmamak gerekir. Bu şekilde aramalarla karar vermek yerine, karamandaki psikologlar, psikolojik danışmanlar arasında yapacağınız bir araştırma ile diplomalarını ve almış oldukları eğitimleri de merak ederek yardım alacağını psikolog – psikolojik danışmana karar vermenizi öneririz. 

EMDR Terapisi Nedir?

EMDR, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme anlamın gelen bir terapidir. Karamanda ve tüm Türkiyede psikolojik danışmanlar, psikologlar ve psikiyatristler tarafından, psikolojik sorunlar ve cinsel sorunlarda yoğun olarak uygulanan bir tekniktir.

Psikolojik sorunların temelinde yatan, travma adını verdiğimiz acı anıların olumsuz etkilerinden kurtulmayı mümkün hale getirebilen bir terapi olması nedeniyle, birçok kişi tarafından memnuniyetle tavsiye edilen bir terapi tekniği haline gelmiş durumdadır. Ülkemizde yoğun olarak özel psikolojik danışma merkezlerinde, psikolog, çocuk psikoloğu, pedagog ve psikolojik danışmanlar tarafından uygulanmakta olan bir tekniktir.