0 850 840 87 87

Kayseri Melikgazi Pedagog – Çocuk Psikoloğu

Kayseri Melikgazi’de çocuk psikoloğuna gereksiniminiz mi var? ‘Oyun terapisi’ ve ‘EMDR terapisi’ eğitimleri bulunan ve bu alanda sadece çocuk ve ergenlerle çalışan deneyimli, uzman ve empati yeteneği yüksek kadromuzdan destek alabilirsiniz. Kayseri Melikgazi pedagog fiyatları ve Melikgazi pedagog randevu için kurumumuzu arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ebeveyn ve çocuk arasında oluşan manevi bağ, ilişkilerinin temelini oluşturmaktadır. Bu bağ çocukların psikolojik gelişimine katkı sağlarken aynı zamanda fiziksel ve sosyal gelişimine de destek vermektedir. Çocukların koşulsuz kabulü ve çocukların ağzından çıkan her cümleye önem vermek, duygu, düşünce ve davranışlarıyla alakalı tepkiler vermek; onlara kendileri değerli hissettirecek ve öz farkındalıkları artacaktır.

Çocukla ebeveyn arasında yukarıda belirtildiği şekilde bir bağ kurulmadığı ve çocuğun manevi gereksinimleri ihmal edildiği durumlarda; çocuklarda ya bulundukları yaşta ya da ergenlik veya yetişkinlikte psikolojik sorunlar meydana gelmektedir. Dolayısıyla her ebeveyn pedagog desteği almalıdır. Çocuk psikoloğuna aynı zamanda çocuklarının yetişkinliklerinde daha bilinçli bireyler olmasını isteyen anne babalar; problem olmasa dahi psikolog eşliğinde büyümesi ve gelişmesi için başvuruyorlar.

Oyun terapisi; çocukların oyuncaklar aracılığıyla duygu ve düşüncelerini oyunlara yansıttıkları ve oyun terapistiyle aralarında bir köprü oluşturan terapi türüdür. Bu terapide çocuğun problemlerinin giderilmesi, öz farkındalık kazanımının sağlanması, iç dünyasında yaşadıklarını yansıtması ve çözümlenmesi hedeflenir. Çocukların oynadığı oyunlar, çizdiği resimler; iç dünyalarının yansımasını ifade eder.

Kayseri Melikgazi pedagog tavsiye ve Kayseri pedagog yorumları için aşağıda yer almakta olan danışan yorumlarını okuyabilirsiniz.

Etiketler: melikgazi en iyi pedagog, kayseri şehir hastanesi, nevşehir pedagog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PEDAGOG KADROMUZ