0 850 840 87 87

KIRŞEHİR PEDAGOG – ÇOCUK PSİKOLOĞU

Çocukların sosyalleşmesindeki en temel iki etmen sırasıyla aile ve okul ortamıdır. Dolayısıyla çocukların sorunlarını çözerken sadece çocuğa değil, aile ve yakın çevresini de göz önünde bulundurmak gereklidir. Hiçbir çocuk sosyal ya da anti sosyal şekilde doğmadığı gibi insanlarla bir arada bulunma içgüdüsü hayatın ilk yıllarında gelişen bir olaydır. Sonuç olarak çocuğun ailesine, arkadaşlarına ve topluma karşı davranışları, etrafıyla nasıl geçineceği büyük oranda yaşantısının ilk senelerindeki öğrenme deneyimlerine göre şekillenecektir. Kırşehir’de Pedagog / Çocuk Psikoloğu arıyorsanız ‘Oyun Terapisi’ eğitimleri bulunan yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışan kadromuzdan destek alabilirsiniz. Kırşehir pedagog ücretleri hakkında bilgi edinmek için iletişime geçebilirsiniz. Kırşehir en iyi pedagog ve Kırşehir pedagog tavsiye için aşağı kısımda bulunan danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Çocukların kendileri kaynaklı veya okul, aile ortamında yaşanan sorunlardan kaynaklı pek çok sorunun çözümlenmesinde çocuklara psikolojik yönden destek verecek bir uzmana ihtiyaç duyulur.

Oyun terapisi, çocuk psikolojisinde en çok kullanılan metotlardandır. Çocuklar yaş grupları ve becerilerine göre etrafındakilere davranış şekilleri, konuşma tarzları, çizdikleri resimler ve oynadıkları oyunlarla kendilerini ifade ederler. Bu şekilde gerçek duygularını dökerler, sorunlarını anlatırlar ve sorunun çözümünü kendileri deşifre edebilirler ya da bulunmasına yardım ederler. Dolayısıyla resimler ve oyunlar çocukların dilidir. Bu dili anlayabilmek ise çocuk ile kaliteli bir iletişimin öncüsüdür.

Etiketler: kırşehir psikolog, kırşehir psikolojik destek, kırşehir kaman psikolog, kırşehir pedagog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

Hizmet Bölgelerimiz:

Kırşehir ve İlçeleri: Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman, Mucur

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PEDAGOG KADROMUZ