0 850 840 87 87

Kocaeli İzmit Pedagog – Çocuk Psikoloğu

Kocaeli İzmit’te pedagog arayışında mısınız? ‘Oyun terapisi’ ve ‘EMDR terapisi’ eğitimleri bulunan ve bu alanda sadece çocuklar ve ergenlerle çalışan uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Kocaeli İzmit pedagog fiyatları ve randevu için kurumumuza ulaşabilirsiniz.

Çocukluk ve ergenlik dönemi, insan yaşamındaki kuşkusuz en önemli evrelerden biridir. Çocuklar, fiziksel ve psikolojik bakımdan gelişip büyürken duyguları ve davranışların öğrenimi bu evrede gerçekleşir. Çocukların bireysel özellikleri, ailedeki konumları, anne ve babanın tutumu ve davranış tarzı, sosyal ortam; çocukların davranışlarını ve gelişimsel faktörlerini belirlemektedir.

Büyüme bir süreçtir. Ne zaman başladığı ve bir sonraki evreye ne zaman geçtiği belli değildir. Ancak bilinen çok önemli etkenlerden birisi insan hayatındaki bütün dönemlerin birbirleriyle ilişkili olduğu ve birbirlerini etkiledikleridir. Çocuklukta oluşan bir sorun veya travma; ergenlik ya da yetişkinlik döneminde kişinin karşısına çok daha büyük şekilde çıkabilir.

Yani oluşan problemin çocuklukta çözümlenmesi, gelecekte meydana gelebilecek sorunlar için de engelleyici olacaktır. Çocukları sorunlarını yetişkinlerden daha farklı ifade eder ve dışa vururlar, yaşadıkları problemi anlatma tarzları çoğunlukla davranışları yoluyladır. Çocukların sorunlarını analiz etme konusunda gerçekleştirilen oyun terapisi ile; çocukların oyuncaklar vasıtasıyla problemlerini oyunlara iletimi gerçekleşir ve oyun terapisti ile çocuk arasında bir iletişim köprüsü meydana gelir. Kısacası oyunlar çocukların iç dünyalarının yansımasıdır.

Çocuğunuzda davranış bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, takıntı, özgüven sorunları, teknoloji bağımlılığı, zeka geriliği, aile içi çatışmalar, yeme bozuklukları, dil ve konuşma bozuklukları, karşı gelme bozukluğu, tik bozukluğu, kaygı bozukluğu, okul başarısızlığı, uyku bozukluğu ve duygudurum bozukluğu gibi durumlardan birisi varsa merkezimizden destek almanızı tavsiye ederiz.

Kocaeli İzmit pedagog tavsiye ve İzmit pedagog yorumları için aşağıda yer almakta olan uzmanlarımızın danışan yorumlarını okuyabilirsiniz.

Etiketler: izmit pedagog, izmit pedagog tavsiye, kocaeli pedagog olan hastaneler, kocaeli devlet hastanesi pedagog, umuttepe pedagog, izmit en iyi pedagog, derince pedagog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PEDAGOG KADROMUZ