0 850 840 87 87

MANİSA EMDR TERAPİSİ

EMDR terapisini en basit haliyle tanımlamak istersek; kişilerin etkisinden rahatlıkla çıkamadığı, zihinlerinde devamlı olarak dolanan ve kendilerini olumsuz manada etkileyen durumları anlamlandırmak, bireyi rahatlatmak ve travmalarından kurtulabilmesi için gerçekleştirilen bir terapi türüdür. Bir travma / olumsuz anı meydana geldiğinde zihnimiz o anıyı yaşanılan andaki duygusal kapasitesiyle kayıt altına alır ve olumsuz anılarımızı hatırlatacak ya da tetikleyecek durumlarla karşı karşıya kaldığımızda beynimiz bize o anı tekrar tekrar yaşatır. Böyle durumlarda kişi yaşadığı olayın içinden çıkamaz duruma gelir. EMDR terapisi ise tam bu noktada bireylerin yaşadıkları durumdan çıkış yolları olmaktadır. Manisa EMDR terapisi; travmalar, savaş ve doğal afet gibi durumlar, yas ve ölüm süreçleri, fobiler, panik bozuklukları, aile içi çatışmalar, cinsel problemler, stres ve öfke yönetimi, kabul görmeme, kaygı bozuklukları (sınav kaygısı, sahne performans kaygısı vb.), takıntılar, migren ve fibromiyalji gibi durumlarda çok sık gerçekleştirilen ve başarılı sonuçlar alınan bir terapidir.

EMDR terapisinde hedef; bireylerin yaşantılarına sağladıkları uyumu kolaylaştırmak, olumsuz anılar, duygular ve düşüncelerle başa çıkma yöntemleri kazandırmak, daha sağlıklı iletişim ve ilişkiler kurabilmelerine destek olmaktır. Psikolojik ruh hali olarak sıkıntılı gelen birçok danışan EMDR terapisinin ilk seansından itibaren kendisini rahatsız eden durumun veya duygunun eskisi gibi etkilemediğini belirtiyor. Yani EMDR sayesinde hızlı ve şaşırtıcı bir dönüşüm yaşanıyor. Manisa EMDR terapi fiyatları için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz. Manisa EMDR tavsiye ve yorumlar için aşağıda yer almakta olan uzmanlarımızın danışan yorumlarını okuyabilirsiniz.

Etiketler: manisa EMDR, EMDR terapisi nedir

Randevu İletişim:

0 850 840 87 87

Hizmet Bölgelerimiz:

Manisa ve İlçeleri: Şehzadeler, Yunusemre, Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma, Turgutlu 

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.