0 850 840 87 87

NİĞDE PEDAGOG – ÇOCUK PSİKOLOĞU

 

Aile ortamı ve çocuğun okul, arkadaş çevresi çocuklar gelişirken sosyalleşebildiği en önemli iki etmendir. Dolayısıyla çocukların sorunlarını çözmelerine destek olurken aile ve yakın çevresi mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Çocuğunuz için Niğde Pedagog / Çocuk Psikoloğu arıyorsanız ‘Oyun Terapisi’ ve ‘EMDR Terapisi’ eğitimleri bulunan uzman pedagog kadromuzdan destek alabilirsiniz. Ayrıca bu süreçte yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışan uzmanlardan hizmet almanızı tavsiye ederiz.

Oyun, çocukların kendilerini ifade etmeleri anlamında oldukça önemli bir opsiyondur. 2 ila 12 yaşları arasındaki çocukların kendilerini konuşarak iletişim kurduklarında da iyi anlattıklarını söylesek de araştırmalarda çocuk beyninin 2-12 yaş aralığında o kadar da gelişmiş olmadığı kanıtlanmıştır. Oyun terapisinde çocuklar önceden etkilendikleri ya da günümüzde etkilenmekte oldukları anıları oynayarak baş etme becerisi kazanıyorlar. Oyun terapistine göre oyuncaklar çocukların kelimeleri, oynadıkları oyun ise kendilerini ifade ediş tarzlarıdır. Yani oyun terapisi çocukların iç dünyasına ulaşabilmek için mükemmel bir araçtır.

Çocukların ailedeki konumu, arkadaş çevresi, okul sebepli veya çocuğun kendisiyle alakalı bir problemin çözümlenmesinde çocukları psikolojik ve sosyolojik olarak destekleyecek bir uzmana gereksinim vardır. Fobiler, iletişim kuramama, ergenlik dönemi problemleri, dikkat eksikliği, alt ıslatma, tırnak yeme, uyum sorunları, öğrenme güçlüğü, beslenme problemleri veya herhangi bir sorun için Pedagog/Çocuk Psikoloğu alanında uzman sadece çocuk ve ergenlerle çalışan kadromuzdan hizmet alabilirsiniz. Niğde pedagog tavsiye ve danışan yorumları sayfanın aşağı kısmında yer almaktadır.

Etiketler: niğde devlet hastanesi pedagog, niğde psikolog ücretleri, niğde en iyi psikolog, niğde çocuk psikoloğu

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

Hizmet Bölgelerimiz:

Niğde ve İlçeleri: Altunhisar, Bor, Çamardı, Çiftlik, Ulukışla

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PEDAGOG KADROMUZ