0 850 840 87 87

Samsun Çarşamba Psikolog – Psikolojik Danışman

 

Samsun Çarşamba’da psikolog / psikolojik danışmana ihtiyacınız mı var? ‘EMDR terapisi’ eğitimleri almış olan deneyimli, danışan mahremiyetine ve meslek etik kurallarına son derece önem veren uzman kadromuzdan yardım alabilirsiniz. Samsun Çarşamba psikolog fiyatları ve Çarşamba psikolog randevu için merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Her birey yaşantısında içinden çıkamayacağını ya da aşılmayacağını düşündüğü olayların içerisinde bulunabilir. Bireyler, yüzleşirken zorlandıkları konularda uzmandan desteği alarak içinde bulundukları olayı kendileri için kolaylaştırabilirler. Bireysel danışmanlıkta hedef; danışanların farkındalıkları ve özgüvenlerinin arttırılması, ileride olabilecek potansiyel sorunların önüne geçebilmek için sorun çözme becerileri ve iletişim kurma yeteneği kazanımı sağlanması, bireyin olumsuz duygu ve düşüncelerinin yerine olumlu düşünceler yerleştirilmesidir. Ek olarak kişinin ihtiyacına göre verilen destek değişiklik gösterebilmektedir.

Bir travma oluştuğunda insan beyni bu olumsuz anıyı işlemleyemez ve travma kişi tarafından hazmedilemez. Sık sık başvurulan bir terapi türü olan EMDR terapisi ise bu gibi durumlarda kişiyi olumsuz anlamda etkileyen durum ya da durumları etkisizleştirip, bireyi rahatsız etmeyecek duruma getirir ve kişinin yaşam kalitesi artar. Özetle EMDR; bireylerde yaraya neden olmuş kötü anılarınızı zihninizde silik hale getirir.

EMDR’a göre; psikoloji temelli sorunlara beyinde hazmedilmeyen travmalar sebep olur. Bu travmalar ise bireylerde olumsuz inançlara yol açar. EMDR sayesinde; içinden çıkamadığınız, döngü şeklinde sürekli karşılaştığınız olumsuz anılarınız anlamlanır ve sizde neden olduğu fiziksel ve zihinsel etkileri ortadan kalkar.

Samsun Çarşamba psikolog tavsiyesi ve yorumları için aşağıdaki tüm danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: çarşamba’da en iyi psikolog, çarşamba psikolojik danışmanlık, çarşamba psikolog fiyatları, çarşamba psikolog öneri, samsun psikolog atakum, samsun terapist

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PSİKOLOG - PSİKOLOJİK DANIŞMAN KADROMUZ

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.