0 850 840 87 87

Aksaray Ortaköy Pedagog – Çocuk Psikoloğu

Çocukların büyürken sosyalleştiği en önemli iki ortam aile ve okul çevresidir. Bu yüzden çocukların problemlerini çözüme kavuştururken ailesini ve yakın çevresini de atlamamak gerekir. Çocuğunuz için Aksaray Ortaköy Pedagog / Çocuk Psikoloğu arayışında iseniz ‘Oyun Terapisi’ ve ‘EMDR Terapisi’ eğitimleri almış uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Oyun, çocukların kendilerini anlatmasının en sağlıklı seçeneğidir. 2-12 yaş aralığındaki çocukların konuşarak da kendilerini iyi ifade ettiklerini söylesek de araştırma sonuçları çocukların beyninin dil bölgelerinin 2-12 yaş aralığında o kadar gelişmiş olmadığını söylüyor. Oyun terapisinde çocuklar geçmişte etkilendikleri veya günümüzde etkilenmekte oldukları anıları oynayarak baş etme yeteneği elde ediyorlar. Oyun terapisti; oyuncakları çocukların sözcükleri, oynadıkları oyunu ise kendilerini anlatış şekilleri olarak anlamlandırırlar. Kısacası oyun terapisi, çocukların iç dünyasının anlaşılabilmesine yardımcı bir terapi türüdür.

Çocukların aile ortamı, arkadaş çevresi, okul kaynaklı ya da çocukların kendilerinden kaynaklı herhangi bir sorunun çözüme ulaşmasında çocukları psikolojik anlamda destekleyecek bir uzmana ihtiyaç vardır. Ergenlik dönemi sorunları, fobiler, öğrenme güçlüğü, tırnak yeme, dikkat eksikliği, iletişim kuramama, beslenme sorunları, uyum sorunları, altını ıslatma ya da herhangi bir problem için Pedagog/Çocuk Psikoloğu alanında uzman yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışan kadromuzdan destek alabilirsinizPedagog tavsiye ve danışan yorumları sayfanın aşağı kısmında yer almaktadır.

Etiketler: aksaray devlet hastanesi pedagog, EMDR aksaray, aksaray pedagog, ortaköy pedagog önerisi, ortaköy çocuk psikoloğu, ortaköy pedagog fiyatları

Randevu İletişim:

0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

Size En Yakın Şubemizdeki Uzmanlar Hakkında Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşabilirsiniz.
Tüm uzmanlarımızdan online ya da yüz yüze destek alabilirsiniz.

Konya Şubemizde Destek Alabileceğiniz Pedagoglar İçin; 
https://www.optimumpsikoloji.com.tr/konya-pedagog-cocuk-psikologu/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.