0 850 840 87 87

Ankara Akyurt Pedagog – Çocuk Psikoloğu

 

‘Ankara Akyurt Pedagog’, ‘Akyurt En İyi Pedagog’, ‘Akyurt Pedagog Tavsiyesi’, ‘Ankara Akyurt Çocuk Psikoloğu’, ‘Akyurt Pedagog Yorum’ veya ‘Pedagog Akyurt’ aramalarından herhangi birini yaparak sayfamıza ulaştınız. Tüm çocukluk dönemi sorunları için ‘Oyun terapisi’ ve ‘EMDR terapisi’ eğitimleri bulunan ve bu alanda sadece çocuk ve ergenlerle çalışan uzman ve deneyimli kadromuzla hizmetinizdeyiz. Akyurt pedagog fiyatları ve Ankara Akyurt pedagog randevu için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Anne-baba ve çocuk arasında meydana gelen duygusal bağ, ilişkilerinin temelini oluşturmaktadır. Bu bağ çocukların fiziksel, sosyal ve duygusal yönden gelişimlerini olumlu yönde etkilemektedir. Çocukları koşulsuz kabul etmek ve onların söyledikleri cümlelerin dinlendiğini hissettirmek, duyguları, düşünceleri ve davranışlarıyla ilgili tepkiler vermek; kişisel varlıklarının değerli olduğunu hissettirecektir.

Çocukla anne-baba arasında yukarıda belirtilen gibi bir bağ kurulmadığı ve çocuğun manevi gereksinimleri gözden kaçırıldığı taktirde; çocuklarda bulundukları yaşta veya yetişkinliklerinde davranışsal ve psikolojik sorunlar gelişmektedir. Çocuğunda bu sorunlardan birinin olduğunu gözlemleyen her aile pedagog / çocuk psikoloğu desteği almalıdır. Bunun yanı sıra bir uzmandan yardım almak için çocuğunuzun illa bir sorunu olması gerekmiyor, çocuk psikoloğu ile büyüyen çocuklar, yetişkinlik yaşamlarında daha bilinçli bireyler olacaklardır.

Oyun terapisi; çocukların oyuncaklar vasıtasıyla duygularını, düşüncelerini ve sorunlarını oynadıkları oyuna aktardıkları ve oyun terapistiyle aralarında bir iletişim bağı oluşturan terapidir. Bu terapide çocuğun problemlerinin giderilmesi, öz farkındalık kazanımının sağlanması, iç dünyasında yaşadıklarını yansıtması ve çözümlenmesi hedeflenir. Çocukların oynadığı oyunlar, çizdiği resimler; iç dünyalarının yansımasını ifade eder.

Ankara Akyurt pedagog öneri ve Akyurt pedagog yorumları için aşağıda yer almakta olan danışan yorumlarını okuyabilirsiniz.

Etiketler: akyurt çocuk psikoloğu, ankara akyurt pedagog tavsiye, akyurt pedagog, ankara akyurt pedagog önerisi

Randevu İletişim:

ANKARA
Mustafa Kemal Mahallesi, 2132. Sokak, No:9, Kat:3, Daire:11, Ege Apartmanı, Çankaya/ANKARA
? 0 850 840 87 87

Klinik Psikolog Fatih UĞUR

Fatih UĞUR – Klinik Psikolog, EMDR Dnş.
Çocuk, Genç ve Yetişkin Psikolojik Danışmanlık – Çift ve Aile Danışmanlığı

Klinik Psikolog Fatih UĞUR, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimini ise İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamladı.

Klinik Psikolog olarak 14 yılı aşkın süredir çalışmalarına kurucusu olduğu Optimum Psikoloji’ de devam etmektedir. Çocukluk ve gençlik dönemi sorunlarıyla yoğun olarak çalışmaktadır.

 

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİNDEN BAZILARI

– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 2. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– Çocuk ve Ergenlerle EMDR Terapisi Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– Oyun Terapisi Eğitimi

–Psikoterapi Enstitüsü Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ’ tan Hipnoz Eğitimi

–Aile Danışmanlığı Eğitimi – Adnan Menderes Üniversitesi

 

UZMANLIK ALANLARI

EMDR Terapisi
Çocuk ve Ergenlerle EMDR Terapisi
Aile Terapisi
Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık
Yetişkin Psikolojik Danışmanlık
Oyun Terapisi

Okul fobisi, ayrılık anksiyetesi, Enkoprezis (dışkı kaçırma), enürezis (alt ıslatma), akran zorbalığı, yalan söyleme, çocukluk mastürbasyonu, fobiler, tırnak yeme, dikkat eksikliği, dürtüsellik, hiperaktivite, DEHB, saldırganlık ve öfke problemi, kekemellik, seçici mutizm, karşıt gelme, özgüven eksikliği, öğrenme güçlüğü, otizm, iletişim sorunları, istismar vs çocuk & ergen davranım bozuklukları ve tüm çocukluk ve gençlik dönemi sorunları.

Klinik Psikolog Fatih UĞUR - Danışan Tavsiye ve Yorumları

M.T.

Kızım için başvurduk Fatih beye. Kızımın korkuları ve endişeleri vardı ve bu durum kendi hayatını ve bizleri olumsuz yönde etkilemeye başlamıştı. Kızımıza göstermiş olduğumuz yardımların faydalı olmadığını gördüğümüz an bu hizmeti almaya karar verdik. Yaklaşık bir ay oldu ve bu süreç içerisinde çok hızlı yol kat ettik. Artık korkular ve endişeler yok denecek kadar azaldı. Danışanlarına yaklaşımı çok güzel ve güler yüzlü birisi. Danışmanlık ihtiyacı olan herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.

 

Z.R.

Annesini kaybettikten sonra 6 yaşındaki kızım bana çok fazla bağlandı. Başta ben de eşimin kaybını onunla birlikte zaman geçirerek azaltmaya çalıştım ancak işe geri dönmem gerektiğinde kızımda ciddi sorunlar ortaya çıktı. İşe giderken ağlama krizlerine giriyor, işten geldiğimde bana karşı öfkeli ve saldırgan davranışlarda bulunuyordu. Ne yapacağımı şaşırmışken Fatih beyi önerdiler. İlk görüşmede bana çok güven verdi. EMDR terapisi ve oyunlarla sürecimiz ilerledi, kızım çok kolay uyum sağladı Fatih bey sayesinde. Ben de kendisinin önerilerine uyum sağlayınca kısa sürede, değişim gerçekleşmeye başladı. Sürecimiz sona erdi ve kızım artık ben işe giderken beni öperek yolluyor geldiğimde sarılarak karşılıyor, benimle uyumuyor. Tüm bunları Fatih beye borçluyuz. Kendisi iyiki karşımıza çıkmış. Allah razı olsun.

 

R.K.

Fatih beye 3 yaşındaki oğlumuzun kekemelik sorunu için gittik. Sürecin tamamının anne babayla ilerleyeceğini, çocuğun gelmesine gerek olmadığını söylediğinde başta çok tereddütlü yaklaştık. Önerdiği ödevleri gerçekleştirdikçe dolaylı bir yoldan bunun çözülebileceğini görünce çok şaşırdık. Kendisine ne kadar teşekkür etsek az, bizim sürecimiz 5 seans sürdü. Aynı sorunu yaşayanlara Fatih beyi kesinlikle tavsiye ederim.

 

Y.Z.

Kızımda panikatak vardı 2 hafta boyunca nefes almakta zorluk, ağlama, yalnız kalamama, toplum içine çıkma korkusu vardı. Bütün aileyi etkiliyordu.İlk önce psikiyatriste gittik ilaç tedavisi başladı fakat iyileşme göremedik. Psikologa gitmeye karar verdik. Birinci seansta tanışma ve problemin ne olduğu anlaşıldı. İlk emdr tedavisinde hastamızın iyileştiğini gördük. Danışmanlık sürecinden çok memnun kaldık. Yakınlarıma Optimum Aile Danışma Merkezini ve Fatih beyi kesinlikle tavsiye ederim.

 

T.A.

Sorunumuz oğlum yağız’ın yaş geçişlerindeki sorunları için gelmiştik Yaklaşık bir buçuk ay oldu Fatih bey ile başlayalı. Fakat kısa zamanda baya yol katettik. Şu an oğlum gayet iyi ve fatih beyi ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim

 

FG.

Fatih beyi internete araştırma yaparken keşfettik. Ergen bir evladımızın sorunları ile ilgili kendisine müraacat ettik sağolsunlar ilk görüşmeden sonra yani çocuğumuzun sıkıntılarının ne olduģunu anlayabilmek amacı ile ilk görüşmemiz oldu .Sıkıntıların çözülebilmesi için bize EMDR tedavisini uygulamayı düşündüğünü bizlere iletti ..ve seanslar başladı bu şekilde her seans sonrası olunlu yönde gelismeler gözlemledik 8 yada 9 seanstayız galiba şu an ama hergün ilerleme katediyoruz ve seanslarımız devam etmekte Fatih beye teşekkür ederek bizim gibi evladının sorunlarına şifa arayan annne ve babalar Emdr ve fatih beyi tavsiye Ederiz

 

SE…

İnternet üzerinden ulaştım Fatih Hocama. Çocuğum için gitmiştim. Öz güven hakkında emdr terapisi uyguladı. Alt ıslatma sorunu ortadan kalktı. İlk başta ön yargılı olarak gitmiştik. Ama süreçten çok memnun kaldık. Sorumluluk bilinci yerleşti odasını bile toplamaya başladı çocuğum. memnuniyetimden dolayı herkese tavsiye ediyorum. DEVAMINI OKU

Detaylı Özgeçmişi ve Tüm Danışan Yorumlarını okumak için;
https://www.optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.