0 850 840 87 87

Aydın Kuşadası Aile Danışmanı – Aile Terapisti

İçinde bulunduğumuz zamanın getirisiyle aile ilişkileri daha karmaşık ve içinde çıkılması zor görünen durumlara yönelmektedir. Sebebi ne olursa olsun aile bireyleri başa çıkmakta zorlandıkları sorunları çözüme kavuşturmak için uğraşırken bir uzman desteğine ihtiyaç duyabilir. Aydın Kuşadası aile terapisti fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.

Çift, evlilik ve aile terapisti desteğiyle çiftlerin ilişki ya da evliliklerinde oluşan uyum ya da herhangi bir sorunun sebebinin bulunmasıyla başlayan bu süreç; çiftler arasında gerilime, anlaşmazlıklara, iletişim eksikliklerine neden olan durumun çözüme kavuşması ve gerekirse ilişkinin düzenlenmesiyle sürdürülmektedir. Bireylerin problem çözme becerileri kazanmasıyla, iyileştirilen iletişim eksikliklerinin gelecekte de tekrarlanmaması bakımından önleyici müdahaleler ile süreç sonlanmaktadır.

Çift, evlilik ve ali danışmanlığı sadece evli veya ilişkisi bulunan partnerler için değildir. Aynı zamanda sağlıklı ve uyum sağlanabilen bir evlilik için, evlilik öncesi çiftlerin birbirlerini daha doğru tanımaları, ihtiyaç ve beklentilerini anlamaları, gelecek zamanlarda meydana gelebilecek ilişki ve iletişim kaynaklı problemler konusunda farkındalık kazanmaları oldukça elzemdir.

Evlilik öncesi danışmanlığın boşanma oranlarını düşürme konusunda oldukça etkili olduğu araştırmalar tarafından kanıtlanmıştır. Çiftlerin birbirlerine karşı duyduğu güveni arttırmak, birbirlerini tanıma konusunda destek vermek, sorumluluklar, partnerlerin birbirinden beklentileri, görev paylaşımı, ilişki içerisindeki uyum ve iletişim becerilerini güçlendirmek, sorun çözme yetenekleri kazandırmak ve cinsel yaşam gibi konularda eğitim vermek gibi konular evlilik öncesi danışmanlıkta ele alınmaktadır. Aydın Kuşadası aile terapisti tavsiye ve Aydın Kuşadası çift terapisti yorumlar için sayfanın aşağısında yer alan uzmanlarımızın tüm danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: kuşadası evlilik danışmanı, kuşadası çift terapisi, aydın belediyesi psikolog, çocuk ve ergenlerle psikolojik danışma, nazilli evlilik terapisti, kuşadası psikolojik danışmanlık

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

AİLE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ ALABİLECEĞİNİZ UZMANLARIMIZ

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.