0 850 840 87 87

Balıkesir Altıeylül Aile Danışmanı – Aile Terapisti

Aile Terapisti Balıkesir Altıeylül‘, ‘Aile Danışmanlığı Seans Ücretleri 2021‘ veya ‘Aile Terapisti Fiyatları’ aramalarından herhangi birini yaparak sayfamıza ulaştınız. Çift terapisine çiftler genellikle iletişim problemleri, çocuk merkezli problemler, çözülmeyen çatışmalar, boşanma fikri, sadakatsizlik, geniş ailenin müdahalesi, cinsel problemler, şiddet, alkol problemleri gibi nedenlerle başvururlar.

Çift terapisi; çiftlerin karşılıklı iletişim problemlerinin çözüme kavuşması ve ilişkilerinin doyum noktasının arttırılması amacıyla gerçekleştirilen bir terapi türüdür. İlişki içerisinde oluşan herhangi bir problem, çözüme kavuşturulması gereken bir problem olabileceği gibi, partnerlerin uzlaşarak aldığı bir potansiyel çözüm yolu da olabilir. Yani çiftlerin sorun çözme yeteneklerini geliştirmek hem var olan sorunun çözülmesi için partnerleri bir arada tuttuğu gibi, ilişkinin geleceğini de olumlu etkiler.

Evlilik terapisinde amaçlardan biri partnerlere hem kendilerini hem de eşlerini anlamayı öğretmektir. Gerektiğinde tartışabilmeyi, sağlıklı olarak kavga edebilmeyi öğrenmek de evlilik terapisine dahildir. Sağlıklı evlilik, mutlu bir ilişki hiç problem yaşanmaması ya da hiç kavga veya tartışma olmaması anlamına gelmemektedir. Partnerler birbirine karşı iyi niyetli ve değişime açık oldukça sorunlar daha kolay çözümlenmektedir. Yalnızca ilişki içerisinde değil, sağlıklı bir şekilde ilişkiyi bitirmeye destek olmak da evlilik terapisinin içerisindedir.

Çift Evlilik ve Aile Danışmanlığının, danışana farkındalık kazandırma, yeniden yapılandırma ve geliştirme fonksiyonları bulunmaktadır. Bu noktada aile danışmanlığının amacı sağlıklı bir iletişim ve aile ortamının oluşturulması için aile üyelerine destek vermektir.

Balıkesir Altıeylül Çift Evlilik ve Aile Danışmanı alanında uzman, ‘Aile Terapisi‘ ve ‘Cinsel Terapi‘ eğitimleri bulunan kadromuzdan destek almak, Balıkesir aile terapisti ücretleri ve seanslar hakkında detaylı bilgi edinmek ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler: balıkesir psikolog tavsiye, balıkesir psikolog ücretleri, evlilik terapisti edremit, balıkesir belediyesi psikolog, ilişki terapisti, balıkesir çift terapisi, cinsel terapi balıkesir, bandırma evlilik terapisti, balıkesir aile danışmanlığı, balıkesir psikolog, balıkesir belediyesi psikolog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

AİLE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ ALABİLECEĞİNİZ UZMANLARIMIZ

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.