0 850 840 87 87

BALIKESİR PSİKOLOG – PSİKOLOJİK DANIŞMAN

Her insanın yaşamında zorlandığı dönemler olabilir. Bu zorlu dönemler ise rutin yaşantımızda, ilişkilerimizde, çevremizle olan iletişimimizde veya özsaygımızda olumsuz etkilere neden olabilir. Bu gibi durumlarda yaşanılan olayla ya da duyguyla başa çıkabilmek, ruh sağlığımızı iyileştirebilmek için psikolog desteği almak oldukça önemlidir. Balıkesir en iyi psikolog arayışındaysanız ‘EMDR Terapisi’ eğitimi almış uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Olumsuz duygu ve düşünceleri barındıran travmatik bir anı yaşandığında insan beyni o anıyı yaşanılan andaki duygusal kapasitesiyle kaydeder. Bu anılar ise birey tarafından hazmedilmediği için travmayı hatırlatacak veya tetikleyecek herhangi bir olay yaşandığında olumsuz düşünceler beynimizi ele geçirmeye devam eder. EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi bu gibi durumlarda çözüm yolu olarak kullanılan bir yöntemdir. EMDR Terapisi sayesinde danışanlar rutin yaşamlarına daha iyi adapte olabiliyor ve olaylarla başa çıkma metotları olumluya çevriliyor. Bireysel Psikolojik Danışmanlık türünde EMDR Terapisi çok sık kullanılan bir yöntemdir.

EMDR Terapisi; travma sonrası stres bozukluğu (TSSB), baş ağrısı, depresyon, kilo verme, panik atak, uçak fobisi, performans kaygıları, yas, cinsel veya fiziksel taciz, özgüven yapılandırılması, fobiler, beden algısı bozuklukları, performans geliştirme (spor, sahne sanatları ve buna benzer diğer performans gerektiren konularda), kişilik bozuklukları, yeme bozuklukları, beden algısı bozuklukları, stres azaltımı ve bağımlılıklar gibi durumlarda gerçekleştirilmektedir.

 Balıkesir psikolog ücretleri ve seanslar hakkında detaylı bilgi edinmek ve randevu oluşturmak için iletişime geçebilirsiniz. Balıkesir psikolog tavsiye ve danışan yorumları aşağı kısımda yer almaktadır.

Etiketler: balıkesir psikolojik danışmanlık merkezi, balıkesir uzman psikolog, balıkesir emdr

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

Hizmet Bölgelerimiz:

Balıkesir ve İlçeleri: Altıeylül, Karesi, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.