0 850 840 87 87

Bolu Göynük Pedagog – Çocuk Psikoloğu

Her ebeveynin çocuğu için istediği en önemli faktör; sağlıklı, mutlu olacağı, huzurlu bir ortamda büyümesidir. Bunları gerçekleştirmek için çocukların hayati gereksinimlerinin karşılanması gereklidir. Fakat bunun yanında çocukların duygusal, psikolojik ve sosyal gereksinimlerinin de giderilmesine odaklanılmalıdır. Çocukların manevi gereksinimleri ihmal edildiğinde çocuğun gelecek yaşlarında davranış sorunları veya psikolojik problemler oluşabiliyor. Ailenin kendisinin yeterli olamayacağını anladığı noktada Bolu Göynük Pedagog / Çocuk Psikoloğundan yardım alınmalıdır. Pedagogtan yardım almak için çocuğunuzun bir sorunu olmasına gerek yok, çocuklar pedagog desteğiyle daha bilinçli bireyler olarak büyüyeceklerdir.

Oyun terapisi, çocuklarda oluşan psikolojik ve davranışsal problemlerin ‘Oyun Terapisi’ eğitimi almış ve bu alanda yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışan uzman kadromuz tarafından oyuncaklar ve oyunlar sayesinde sorunların ortadan kaldırılması ve çocuğun iyileştirilmesine büyük fayda sağlamaktadır.

Oyun terapisi, çocukların duygularını, düşüncelerini ve problemlerini oyun aracılığıyla terapiste aktarmalarına, onları etkileyen olaylarla ilgili öz farkındalıklarının artmasına yardımcı olmaktadır. Çocukların iç dünyasında yaşadığı duygu ve düşüncelerin oyuncaklarla oyuna geçişi sağlanır ve pedagog ile çocuk arasında bir bağ oluşur. Bunun oluşması için çocuğun güvenli bir ortamda olduğunu düşünmesi son derece önemlidir.

Oyun terapisti; çocuğun koşulsuz, olduğu şekilde büyümesi için gerekli ortamı oluşturur. Terapist ile çocuk arasında oluşan terapötik ilişki; çocuğun gelişimi ve iyileşmesi için son derece önemlidir. Bolu Göynük pedagog fiyatları hakkında bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz. Göynük en iyi pedagog arayışındaysanız uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Göynük pedagog öneri ve yorumlar için aşağı kısımda yer alan uzmanlarımızın danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: bolu psikolog, bolu en iyi psikolog, bolu pedagog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.