0 850 840 87 87

Bursa Nilüfer Psikolog – Psikolojik Danışman

 

Bursa Nilüfer’de psikolog / psikolojik danışman gereksiniminiz mi var? ‘EMDR Terapisi’ eğitimi bulunan deneyimli, empati yeteneği yüksek, danışan gizlilik ilkesine ve mesleki etik ilkelerine son derece özen gösteren uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Bursa Nilüfer psikolog seans fiyatları ve Nilüfer psikolog randevu için merkezimize ulaşabilirsiniz.

Herkes yaşantısında aşamayacağını düşündüğü durumların içinde kalabilir. Bireyler, yüzleşme konusunda güçlük çektikleri konularda bir uzman desteği alarak bulundukları durumu kendileri için daha kolay hale getirebilirler. Bireysel danışmanlıkta hedef; kişinin öz farkındalığı ve özgüveninin arttırılması, ileride oluşabilecek potansiyel sorunlara karşı sorun çözme becerileri kazanımı ve iletişim kurma yeteneği kazanımı sağlanması, bireyim olumsuz düşüncelerinin yerine olumlu düşünceler yerleştirilmesidir. Bunun yanı sıra kişinin gereksinimlerine göre verilen hizmet farklılaşmaktadır.

Olumsuz bir anı yaşandığında insan beyni bu anıyı işlemleyemez ve dolayısıyla travmatik anı birey tarafından hazmedilemez. Sıklıkla gerçekleştirilen bir terapi olan EMDR terapisi böyle zamanlarda bireyi olumsuz manada etkileyen olayı etkisizleştirip kişiyi rahatsız etmeyecek hale getirir ve kişinin hayat kalitesi artar. Kısacası EMDR; sizde yara açmış kötü deneyimlerinizi, olumsuz anılarınızı zihninizde silikleştirmektedir.

EMDR’a göre; psikoloji kökenli problemlere zihinde hazmedilemeyen travmatik anılar neden olmaktadır. Bu travmalarsa kişide olumsuz inanca ve duyguya neden olmaktadır. EMDR sayesinde etkisinden kolaylıkla kurtulamadığınız, döngü halinde devamlı önünüze çıkan olumsuz anılarınız anlam kazanır ve sizde oluşturduğu hem fiziksel hem de zihinsel etkileri ortadan kalkar.

Bursa Nilüfer psikolog tavsiyesi ve yorumları için aşağı kısımda yer almakta olan danışan yorumlarını okuyabilirsiniz.

Etiketler: nilüfer psikolog fiyatları, bursa’da en iyi psikolog, nilüfer psikolog öneri, nilüfer psikolog ücretleri, bursa uzman psikolog, nilüfer psikolojik danışmanlık merkezleri, nilüfer psikolog tavsiyesi

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PSİKOLOG - PSİKOLOJİK DANIŞMAN KADROMUZ

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.