0 850 840 87 87

Çankırı Ilgaz Pedagog – Çocuk Psikoloğu

Her anne baba çocuğunun mutlu olacağı, huzurlu ve sağlıklı büyüyüp gelişmesini arzular. Bunu sağlamak için ise çocukların ihtiyaçlarının karşılanması son derece önemlidir. Ancak bunun yanı sıra çocukların duygusal, psikolojik ve sosyolojik ihtiyaçlarının karşılanmasına da dikkat edilmelidir. Çocukların manevi ihtiyaçları gözden kaçtığında ileride çocuklarda davranış bozuklukları ya da psikolojik sorunlar meydana gelebiliyor. Aile kendisini yetersiz hissettiği anda Çankırı Ilgaz Pedagog / Çocuk psikologlarından destek alınmalıdır. Ayrıca bir çocuk psikoloğundan destek almanız için çocuğunuzun herhangi bir problemi olmasına gerek yok, çocuğunuzun bir pedagog gözetimiyle büyümesi daha bilinçli bireyler olmalarını sağlayacaktır.

Oyun terapisi; çocuklarda meydana gelen ruhsal ve davranış sorunlarının, ‘Oyun Terapisi’ eğitimleri bulunan ve çocuk psikolojisi alanında sadece çocuk ve ergenlerle çalışan uzmanlarımız tarafından oyuncaklar ve oyunlarla mevcut durumun çözülmesine, çocuğun psikolojik sorunlarının ortadan kalkmasına ve çocuğun iyileşmesine denmektedir.

Oyun terapisi, çocukların duygularını, düşüncelerini ve sorunlarını oyunlar sayesinde ortaya koymalarına, onları etkileyen durumlarla alakalı farkındalıklarının artmasına destek olmaktadır. Çocukların kendi dünyalarında yaşadıkları (korku, öfke, kıskançlık vb.) duyguların oyuncaklar sayesinde oyuna aktarımı gerçekleşir ve çocuk psikoloğu ile çocuk arasında bir iletişim bağı oluşur. Bu bağ için çocuğun kendisini güvenli bir ortamda hissetmesi çok önemlidir.

Oyun terapisti; çocuğun koşulsuz şartsız, olduğu şekilde büyümesini sağlamak için gereken mekânı oluşturur. Oyun terapistinin çocukla arasındaki yapıtaşı olan terapötik ilişki çocuğun iyileşme ve gelişmesini sağlayan çok önemli bir etmendir. Çankırı Ilgaz pedagog ücretleri hakkında bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ilgaz en iyi pedagog arayışında iseniz uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Ilgaz pedagog tavsiye ve yorumlar için aşağı kısımda yer alan danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: çankırı devlet hastanesi pedagog, ılgaz psikolojik danışmanlık, ılgaz psikolog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PEDAGOG KADROMUZ