0 850 840 87 87

GAZİANTEP PEDAGOG – ÇOCUK PSİKOLOĞU

Gaziantep’te çocuk psikoloğuna mı ihtiyacınız var? ‘Oyun terapisi’ ve ‘EMDR terapisi’ eğitimleri bulunan, sadece çocuk ve ergenlerle çalışan uzman kadromuzdan yardım alabilirsiniz. Gaziantep pedagog fiyatları ve Gaziantep pedagog randevu için aşağıdaki uzman profilinden iletişim kurabilirsiniz.

Çocukluk dönemi, insan yaşamındaki kuşkusuz en önemli evrelerden biridir. Çocuk, fiziksel gelişimini sürdürürken duygu ve davranışları bu evrede öğrenir. Çocukların bireysel özellikleri, aile ortamı, ebeveynlerinin tutumları ve davranışları, çocuğun sosyal ortamı; davranışlarını ve gelişimsel faktörlerini etkileyebilir.

Gelişim bir süreçtir, başlangıç noktası veya bir sonraki evreye geçiş zamanının bir keskinliği yoktur. Bilinen en önemli nokta, tüm evrelerin birbirleriyle bağlantılı olduğu ve birbirlerini etkilediğidir. Çocukluk döneminde oluşan bir sorun; ergenlik, genç yetişkinlik ya da erişkinlikte meydana çıkabilir.

Dolayısıyla mevcut problemin oluştuğu zaman çözümlenmesi, gelecekte karşılaşılabilecek sorunlar için de engelleyici bir etkiye sahip olur. Çocuklar mevcut sorunlarını yetişkinlerden farklı şekilde ifade ederler. Yaşadıkları sorunları gösterme şekilleri çoğunlukla davranışsaldır. Çocukların sorunlarını analiz etme konusunda gerçekleştirilen bir terapi olan oyun terapisi sayesinde; çocuklar oyuncaklarla sorunlarını oyunlara yansıtır, iç dünyalarını çizdikleri resimlerle veya oyunlarıyla dışa vururlar ve oyun terapistiyle aralarında iletişim bağı kurarlar, kısacası oyun terapisi çocukların kendi dünyalarının aynası olmaktadır.

Çocuğunuzda Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, davranış bozuklukları, depresyon, kaygı bozuklukları, tik bozukluğu, karşı gelme bozukluğu, dil ve konuşma bozuklukları, yeme bozuklukları, aile ergen çatışmaları, zekâ gerilikleri, teknoloji bağımlılığı, duygudurum bozuklukları, çocuk ve ergenlerde bipolar bozukluk, uyku bozuklukları, ergenlerde okul başarısızlığı, özgüven sorunları, takıntılar gibi sorunlardan herhangi biri mevcutsa merkezimizden destek almanızı öneririz.

 

Hizmet Bölgelerimiz:

Gaziantep ve ilçeleri: Şahinbey, Şehitkamil, Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Yavuzeli

—- REKLAM —

Psikolojik Danışman Nihal Kaplan, lisans eğitimini Necmettin Erbakan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra çocuk ve ergen psikolojisi alanında uzmanlaşmak adına Oyun Terapisi, Resim Analizi ve Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimlerini almıştır.

 

Pedagog Nihal KAPLAN, yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışmaktadır.

 

RANDEVU & İLETİŞİM : 0 552 409 63 03

 

 

 

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİ

-OYUN TERAPİSİ

-ÇOCUK VE ERGENLERDE BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ

-RESİM ANALİZİ

– BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ

 

UZMANLIK ALANLARI

-ÇOCUK VE ERGEN PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

-OYUN TERAPİSİ

– EBEVEYN DANIŞMANLIĞI

 

RANDEVU & İLETİŞİM : 0 552 409 63 03

 

PSİKOLOJİK DANIŞMAN NİHAL KAPLAN – DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI 

D.F.

Pedagog Nihal Hanım’a okula yeni başlayan kızımın okula gitmek istememesi üzerine tavsiye üzerine ulaştık ve destek almaya karar verdik. İlk başta destek alma konusunda tereddüt etmiştik ama endişelerimiz geçti. O süreci birlikte rahat bir şekilde atlattık. Kendisi oyun terapisi ile çalışacağını ve aşamalarını açıkladı. Seansa devam ederken aynı zamanda bize yapmamız gerekenleri söyledi. Süreçten memnun kaldık.

 

T. L.

Ortaokul ikinci sınıfa giden kızımın sınavlara hazırlanırken yoğun bir heyecan yapması ve bunun sonrasında kaygılanması üzerine pedagogtan destek almak istedik. Nihal hanım bizi gayet iyi karşıladı ve kızımla iyi bir iletişim kurdular. Bir ay kadar gittikten sonra kızım sınavlara girerken daha az endişelendiğini söyledi. İyi ki destek almışız.

 

A.Y.

Oyun terapisi için başvurduk. Memnun şekilde devam ettik. İletişimi ve geri dönütleri hem oğlum için hem bizim için faydalı oldu.

 

K. P.

Oğlum çekingen ve kaygılı bir çocuk. Nihal hanımla oyun terapisi sürecine başladık. Şimdi daha iyi bir düzeydeyiz. Sorunlarımıza çözüm bulduk ve anne baba davranışlarında neleri değiştirmemiz gerektiğine dair bilgi aldık. Kendisinin ilgisi ve iş disiplini sürece katkı sağladı.

 

G. U.

Kızım için oyun terapisi aldık. Kızımla  iletişim kurmakta zorlandığımız bir dönemdeydik. Davranış problemleri de yaşıyorduk. Hem anne ve baba olarak bizimle hem kızımla ayrı ayrı görüşerek süreci ilerletti. Süreç içinde iletişimimiz iyi anlamda gelişti ve kızımdaki davranış problemleri azaldı. Gittiğimiz için memnunuz.

 

H.T.

Arkadaşımın tavsiyesi ile ulaştım. Oğlumun bazı davranış problemleri vardı. Oyun terapisi ile bu davranış problemlerimizin çoğunu çözdük. Nihal hanımın yaklaşımı ile hızlı ilerleme sağladığımızı düşünüyorum. Oyun terapisinde tavsiye ediyorum

 

A.G.

Oyun terapisi hem kızım hem de bizim için etkili bir deneyim oldu. Daha iyi sonuçlarla karşılaşacağımız düşüncesi ile pedagog desteğine devam etmekteyiz.

 

L.Y.

3,5 yaşındaki oğlumun bazı davranış problemleri olduğunu düşündüğüm için gittim. Süreçte oyun terapisi ile ilerledik. Oğlumda fark edilir bir değişim oldu. Bundan sonra ne yapabileceğimizi de konuştuk ve uygun önerilerde bulundu. Süreçten ailecek memnun kaldık.

 

N.T.

Nihal hanım ile arkadaşım tavsiyesi ile tanıştık. 5 yaşındaki oğlumuz için kendisinden destek alıyoruz ve sürecimiz güzel bir şekilde ilerliyor. Oğlum rahat bir şekilde iletişim kurdu. Hem çocuğumuz oyun terapisi ile rahatlarken bir yandan anne baba olarak biz de çocuğumuzun gözünden bakmayı öğrenmeye çalıştık.

 

S.A.

12 yaşındaki oğlum için görüştük. Arkadaş ilişkileri, derslere olan ilgisi ve kaygılanmasıyla ilgili görüştük. Kendisinin ilgili yaklaşımı bize çok yardımcı oldu. Evdeki iletişimimizin sağlıklı bir noktaya gelmesine katkı sağladı.

 

RANDEVU & İLETİŞİM : 0 552 409 63 03

—- REKLAM —