0 850 840 87 87

Hatay Dörtyol Psikolog – Psikolojik Danışman

Hatay Dörtyol’da en iyi psikolog / psikolojik danışmana ihtiyacınız mı var? ‘EMDR terapisi’ eğitimleri mevcut olan deneyimli, danışanlarının mahremiyetine son derece özen gösteren uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Hatay Dörtyol psikolog fiyatları ve Dörtyol psikolog randevu için kurumumuzu arayabilirsiniz.

Bireysel danışmanlıkta amaç; danışanların iyilik halleri ve hayat kalitelerinin arttırılmasıdır. Danışmanlık boyunca bireylere sorun çözme yeteneği, ilişki ve iletişim becerileri, duygu durumu düzene sokma gibi birçok noktada gelişme olanağı sunulur. Dolayısıyla birey ileride karşılaşabileceği sorunlara karşı hazır olacaktır.

Bir travma meydana geldiğinde insan beyni yaşanan olayı işlemleyemez. Kaza, savaş, ölüm ve yas süreçleri, taciz ve buna benzeyen bireyleri olumsuz anlamda etkileyen olayların hepsi travma olarak adlandırılabilir. Bir durumun travma olup olmadığı olayın büyüklüğüyle değil, bireyin nasıl yorum yorumladığıyla belirlenir.

EMDR terapisine göre psikolojik problemlere beyinde hazmedilemeyen travmalar sebep olur. Bu travmalarsa kişide olumsuz inançlara, duyguya ve düşüncelere neden olur. Bireyin kendisiyle ilgili olumsuz inançları (yetersizlik, başarısızlık, özgüven yoksunluğu, kendini ifade edememe vb.); olumsuz tepkilerinin (kaygıyla karın ağrısı yaşanması gibi), olumsuz duyguların (kaygı, stres, korku, öfke vb.) temelidir.

EMDR terapisi sayesinde etkisinden kolay kolay çıkamadığınız, sürekli bir döngü halinde karşılaştığınız, yaşam kalitenizi düşüren travmalarınız anlam kazanır ve bu travmaların sizlerde meydana getirdiği olumsuz duygu ve düşünceler etkisiz hale getirilip yerine olumlu duygu ve düşünceler yerleştirilir. Kısacası; sizi önceden olumsuz etkileyen olaylar zihninizde silikleşir ve sizi rahatsız edemez.

Hatay Dörtyol psikolog tavsiye ve Dörtyol psikolog yorumları için aşağıda yer alan danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: dörtyol en iyi psikolog, dörtyol klinik psikolog, dörtyol en iyi psikolog, dörtyol psikolog, hatay devlet hastanesi psikolog, antakya’da en iyi psikolog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PSİKOLOG - PSİKOLOJİK DANIŞMAN KADROMUZ

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.