0 850 840 87 87

Hatay Samandağ Pedagog – Çocuk Psikoloğu

Hatay Samandağ’da pedagoga ihtiyacınız mı var? ‘Oyun terapisi’ ve ‘EMDR terapisi’ eğitimleri almış ve bu alanda sadece çocuk ve ergenlerle çalışan uzman ve deneyimli kadromuzdan yardım alabilirsiniz. Hatay Samandağ pedagog fiyatları ve Hatay pedagog randevu için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Anne-baba ve çocukları arasında oluşan duygusal bağ, ilişkilerinin temel yapı taşını oluşturmaktadır. Bu bağ çocukların fiziksel, sosyal ve duygusal yönden gelişimlerine destek veren en temel etmendir. Çocukları koşul kabul etmek ve onların söylediği cümlelere kulak vermek, duyguları, düşünceleri ve davranışlarıyla ilgili geri bildirimler vermek; bireysel varlıklarının değerli olduğunu hissettirecektir.

Çocukla anne-baba arasında yukarıda belirttiğimiz gibi bir bağ kurulmazsa, çocuğun manevi ihtiyaçları gözden kaçırılırsa; çocuklarda oldukları yaşta ya da yetişkinliklerinde davranışsal ve psikolojik problemler oluşmaktadır. Çocuğunda bu problemlerden birinin var olduğunu gözlemleyen her ebeveyn pedagog / çocuk psikoloğu yardımı almalıdır. Bunun yanında bir uzmandan destek almak için çocuğunuzun illa bir problemi olması gerekmiyor, çocuk psikoloğu ile gelişen çocuklar, yetişkinlik hayatlarında daha bilinçli kişiler olacaklardır.

Oyun terapisi; çocukların oyuncaklar vasıtasıyla duygularını, düşüncelerini ve sorunlarını oynadıkları oyuna aktardıkları ve oyun terapistiyle aralarında bir iletişim bağı oluşturan terapidir. Bu terapide çocuğun problemlerinin giderilmesi, öz farkındalık kazanımının sağlanması, iç dünyasında yaşadıklarını yansıtması ve çözümlenmesi hedeflenir. Çocukların oynadığı oyunlar, çizdiği resimler; iç dünyalarının yansımasını ifade eder.

Hatay Samandağ pedagog öneri ve Samandağ pedagog yorumları için aşağıda yer almakta olan danışan yorumlarını okuyabilirsiniz.

Etiketler: hatay samandağ pedagog, samandağ devlet hastanesi pedagog, samandağ uzman pedagog, İskenderun pedagog, samandağ pedagog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PEDAGOG KADROMUZ