0 850 840 87 87

Kayseri Talas Psikolog – Psikolojik Danışman

 

Kayseri Talas’ta en iyi psikolog / psikolojik danışmana ihtiyacınız mı var? ‘EMDR terapisi’ eğitimleri olan deneyimli, danışan gizliliğine ve meslek etik kurallarına son derece özen gösteren uzman kadromuzdan danışmanlık desteği alabilirsiniz. Kayseri Talas psikolog fiyatları ve Talas psikolog randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bireysel danışmanlıkta hedef; bireylerin iyilik hallerinin daha üst seviyeye taşınması ve yaşam kalitelerinin arttırılmasıdır. Danışmanlık süresince kişilere problem çözme becerileri, duygu durumlarını düzenleme gibi pek çok konuda gelişme fırsatı sunulur. Bu sayede kişiler gelecekte karşılarına çıkabilecek potansiyel problemlere karşı hazır olacaklardır.

Travmatik bir anı meydana geldiğinde insan beyni bu olayı işlemleyemez. Kaza, yas ve ölüm durumları, savaş, taciz ve bunlara benzer durumlarda kişiyi olumsuz olarak etkileyen olayların tümü travma olarak tanımlanabilir. Bir anının travma olup olmadığı olayın büyüklüğüyle değil, kişinin nasıl yorumladığıyla alakalıdır.

EMDR’a göre; psikolojik sorunlara beyinde işlemlenmeyen travmalar neden olur. Bu travmalar ise bireyse olumsuz inanca, duyguya ve düşünceye sebep olur. Kişinin kendisiyle alakalı olumsuz inançları; olumsuz tepkilerinin ve olumsuz duygularının temelidir.

EMDR terapisi sayesinde etkisinden kolay kolay çıkamadığınız, sürekli bir döngü halinde karşılaştığınız, yaşam kalitenizi düşüren travmalarınız anlam kazanır ve bu travmaların sizlerde meydana getirdiği olumsuz duygu ve düşünceler etkisiz hale getirilip yerine olumlu duygu ve düşünceler yerleştirilir. Kısacası; sizi önceden olumsuz etkileyen olaylar zihninizde silikleşir ve sizi rahatsız edemez.

Kayseri Talas psikolog tavsiye ve Talas psikolog yorumları için aşağıda yer alan danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: talas psikolog seans ücretleri, talas uzman psikolog, kayseri klinik psikolog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PSİKOLOG - PSİKOLOJİK DANIŞMAN KADROMUZ

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.