0 850 840 87 87

Kırıkkale Delice Pedagog – Çocuk Psikoloğu

Her ebeveyn çocuğunun mutlu olduğu ve huzurlu hissettiği bir ortamda sağlıkla büyümesini ister. Bunun için de çocukların yaşamsal gereksinimlerinin karşılanması epeyce önemlidir. Fakat buna ek olarak çocuğunuzun duygusal, psikolojik ve sosyal açıdan gereksinimlerini karşılamaya da özen göstermelisiniz. Çocukların manevi gereksinimleri ihmal edildiğinde gelecekte çocuklarda davranış bozuklukları veya psikolojik problemler ortaya çıkabiliyor. Ailenin yeterli olmayacağını hissettiği noktada Kırıkkale Delice Pedagog / Çocuk psikologlarından destek alınmalıdır. Bir pedagoga başvurmak için çocuğunuzun herhangi bir davranış sorunu olmasına da gerek yok, çocuğunuz çocuk psikologlarının denetimi altında daha bilinçli bireyler olarak büyüyeceklerdir.

Çocuklarda görülen psikolojik problemlerin, davranış sorunlarının, ‘Oyun Terapisi’ eğitimleri bulunan ve bu alanda yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışan uzmanlarımız tarafından oyun ve oyuncaklar ile iyileştirilmesine oyun terapisi adı verilmektedir.

Oyun terapisi çocukların duyguları, düşünceleri ve yaşamış oldukları problemleri dışa vurmalarına, çocuğu etkileyen olaylarla ilgili farkındalıklarının artmasına destek olur. Çocuğun iç dünyasında yaşamış olduğu (korku, kıskançlık, öfke, hayal kırıklıkları vb.) çatışmaların oyuncaklar aracılığıyla oyuna iletimi gerçekleşir ve pedagog ile çocuk arasında bir iletişim köprüsü oluşur. Bunun için çocukların kendilerinin güvenli bir yerde olduklarına inanmaları gereklidir.

Bu noktada oyun terapisti; çocuğun şartsız, olduğu gibi kabul edilerek büyüme ve gelişmesini sağlamak için gerekli ortamı oluşturur. Oyun terapistinin çocukla kurduğu terapötik ilişkinin temeli, çocuğun iyileşmesi ve gelişmesini sağlayan önemli bir faktördür. Kırıkkale Delice pedagog ücretleri için iletişime geçebilirsiniz. Delice en iyi pedagog arayışındaysanız uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Delice pedagog tavsiye ve yorumları için sayfanın aşağısında yer alan uzmanlarımızın danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: kırıkkale özel pedagog, kırıkkale psikolog, kırıkkale pedagog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PEDAGOG KADROMUZ