0 850 840 87 87

Kocaeli Gebze Pedagog – Çocuk Psikoloğu

Kocaeli Gebze’de pedagog arayışında mısınız? ‘Oyun terapisi’ ve ‘EMDR terapisi’ eğitimleri bulunan ve bu alanda sadece çocuklar ve ergenlerle çalışan uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Kocaeli Gebze pedagog fiyatları ve randevu için kurumumuza ulaşabilirsiniz.

Çocukluk ve ergenlik dönemi, insan yaşamındaki kuşkusuz en önemli evrelerden biridir. Çocuklar, fiziksel ve psikolojik bakımdan gelişip büyürken duyguları ve davranışların öğrenimi bu evrede gerçekleşir. Çocukların bireysel özellikleri, ailedeki konumları, anne ve babanın tutumu ve davranış tarzı, sosyal ortam; çocukların davranışlarını ve gelişimsel faktörlerini belirlemektedir.

Büyüme bir süreçtir. Ne zaman başladığı ve bir sonraki evreye ne zaman geçtiği belli değildir. Ancak bilinen çok önemli etkenlerden birisi insan hayatındaki bütün dönemlerin birbirleriyle ilişkili olduğu ve birbirlerini etkiledikleridir. Çocuklukta oluşan bir sorun veya travma; ergenlik ya da yetişkinlik döneminde kişinin karşısına çok daha büyük şekilde çıkabilir.

Yani oluşan problemin çocuklukta çözümlenmesi, gelecekte meydana gelebilecek sorunlar için de engelleyici olacaktır. Çocukları sorunlarını yetişkinlerden daha farklı ifade eder ve dışa vururlar, yaşadıkları problemi anlatma tarzları çoğunlukla davranışları yoluyladır. Çocukların sorunlarını analiz etme konusunda gerçekleştirilen oyun terapisi ile; çocukların oyuncaklar vasıtasıyla problemlerini oyunlara iletimi gerçekleşir ve oyun terapisti ile çocuk arasında bir iletişim köprüsü meydana gelir. Kısacası oyunlar çocukların iç dünyalarının yansımasıdır.

Çocuğunuzda davranış bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, takıntı, özgüven sorunları, teknoloji bağımlılığı, zeka geriliği, aile içi çatışmalar, yeme bozuklukları, dil ve konuşma bozuklukları, karşı gelme bozukluğu, tik bozukluğu, kaygı bozukluğu, okul başarısızlığı, uyku bozukluğu ve duygudurum bozukluğu gibi durumlardan birisi varsa merkezimizden destek almanızı tavsiye ederiz.

Kocaeli Gebze pedagog tavsiye ve Gebze pedagog yorumları için aşağıda yer almakta olan uzmanlarımızın danışan yorumlarını okuyabilirsiniz.

Etiketler: gebze en iyi pedagog, kocaeli pedagog olan hastaneler, gebze oyun terapisi, gebze psikolog yorumları, darıca pedagog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PEDAGOG KADROMUZ