0 850 840 87 87

Kocaeli Gölcük Psikolog – Psikolojik Danışman

 

Kocaeli Gölcük’te psikolog / psikolojik danışman arayışında mısınız? ‘EMDR terapisi’ eğitimleri mevcut olan deneyimli, danışanlarının gizliliğine ve meslek etik kurallarına son derece özen gösteren uzman kadromuzdan yardım alabilirsiniz. Kocaeli Gölcük psikolog fiyatları ve Kocaeli psikolog randevu için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Her insan yaşamında içinden çıkamayacağını veya aşamayacağını düşündüğü durumların içerisinden bulunur. Kişiler, yüzleşirken zorlandıkları konularda bir uzmandan destek alarak içinde oldukları durumu kendileri için kolaylaştırabilirler. Bireysel danışmanlıkta amaç; bireylerin öz farkındalıkları ve özgüvenlerinin arttırılması, gelecekle olabilecek potansiyel problemlere karşı problem çözme becerileri kazanımı ve iletişim kurma becerisi kazanımı sağlanması, kişinin olumsuz duygu ve düşüncelerinin yerine olumlu düşünceler yerleştirilmesidir. Artı olarak bireyin ihtiyacına göre verilen hizmet değişiklik gösterebilmektedir.

Bir travma meydana geldiğinde insan beyni bu olumsuz anıyı işlemleyemez ve travma kişi tarafından hazmedilemez. Sık sık başvurulan bir terapi türü olan EMDR terapisi ise bu gibi durumlarda kişiyi olumsuz anlamda etkileyen durum ya da durumları etkisizleştirip, bireyi rahatsız etmeyecek duruma getirir ve kişinin yaşam kalitesi artar. Özetle EMDR; bireylerde yaraya neden olmuş kötü anılarınızı zihninizde silik hale getirir.

EMDR’a göre; psikoloji temelli sorunlara beyinde hazmedilmeyen travmalar sebep olur. Bu travmalar ise bireylerde olumsuz inançlara yol açar. EMDR sayesinde; içinden çıkamadığınız, döngü şeklinde sürekli karşılaştığınız olumsuz anılarınız anlamlanır ve sizde neden olduğu fiziksel ve zihinsel etkileri ortadan kalkar.

Kocaeli Gölcük psikolog tavsiyesi ve yorumları için aşağıdaki tüm danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: gölcük psikolog klinikleri, gölcük psikolog, gölcük psikolog öneri, gölcük en iyi psikolog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PSİKOLOG - PSİKOLOJİK DANIŞMAN KADROMUZ

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.