0 850 840 87 87

Manisa Turgutlu Psikolog – Psikolojik Danışman

 

Bireysel terapi danışmanlığında temel hedef, kişilerin iyilik halinin arttırılması ve istenilen seviyeye getirilmesidir. Bu danışmanlık sürecinde aynı zamanda bireylere sorun çözme yeteneği, ilişki ve iletişim becerisi, duygu durumu düzenleme gibi birçok noktada ilerleme fırsatı sağlamaktadır. Psikolog / psikolojik danışman kadromuzun desteği ile siz de yaşantınızdaki sorunlarla alakalı olumlu yönde psikolojik sağlığınızı iyileştirebilirsiniz. Manisa Turgutlu psikolog tavsiye ve yorumları için aşağıda yer almakta olan danışan yorumlarını okuyabilirsiniz.

Travmatik bir durum yaşandığında zihnimiz yaşanan olayı işlemleyemez. Ölüm ve yas süreçleri, kaza, taciz, doğal afet, savaş ve buna benzer bireyi rahatsız eden olumsuz olayların hepsi travma olarak adlandırılabilir. Bir durumun travma olup olmadığını durumun büyüklüğü değil, bireyin nasıl yorumladığı belirler.

EMDR terapisine göre psikolojik problemlerin temelini beyinde hazmedilemeyen travmalar oluşturur. Bu travmalar ise kişide olumsuz duygular, düşünceler ve davranışlara neden olur. Bireyin kendisiyle ilgili inançlarının (yetersizlik, değersizlik, kendini ifade edememe, başarısızlık vb.) olumsuz tepkilerinin (kaygıyla karın ağrısı yaşama gibi), olumsuz duyguların (kaygı, korku, öfke, stres vb.) temelidir.

EMDR terapisi sayesinde etkisinden kolaylıkla çıkamadığınız olumsuz duygu ve anılarınızı anlamlandırılır ve bu anıların sizde yarattığı olumsuz duygu ve düşüncelerinizi etkisizleştirip yerine olumlu duygu ve düşünceler yerleştirilir. Kısacası sizi önceden rahatsız eden, etkileyen olaylar beyninizde silikleşir ve sizi rahatsız edemez hale gelir.

Manisa Turgutlu en iyi psikolog arayışında iseniz ‘EMDR Terapisi’ eğitimleri bulunan uzman ve deneyimli kadromuzdan destek alabilirsiniz. Turgutlu psikolog ücretleri ve Turgutlu psikolog randevu için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz. 

Etiketler: turgutlu psikolog seans ücretleri, turgutlu özel psikolog, manisa psikolog devlet hastanesi, turgutlu psikoloji kliniği 

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PSİKOLOG - PSİKOLOJİK DANIŞMAN KADROMUZ

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.