0 850 840 87 87

Mersin Akdeniz EMDR Terapisi

‘Mersin’de psikolog önerisi’ veya ‘EMDR terapisi Mersin Akdeniz’ aramalarından herhangi birini yaparak sayfamıza ulaştınız. ‘EMDR terapisi’ eğitimi bulunan uzman ve deneyimli kadromuzdan destek alabilirsiniz. Mersin Akdeniz psikolog seans ücretleri hakkında bilgi edinmek ve randevu oluşturmak için bize ulaşabilirsiniz.

EMDR terapisi; bireylerin rahatlıkla etkisinden kurtulamadığı, zihinlerini sürekli olarak meşgul eden ve kendilerini olumsuz anlamda etkileyen olaylara anlam kazandırmak, kişinin psikolojik ruh halini iyileştirmek ve travmatik anılarından kurtulmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bir terapidir.

Olumsuz bir anı oluştuğunda beynimiz o anıyı yaşadığımız zamandaki duygusal yüküyle kaydeder ve travmaları tetikleyici bir durum yaşandığında tekrar tekrar o anı yaşarız. Böyle zamanlarda kişiler yaşadıkları durumun döngüsünden çıkamaz duruma gelirler. EMDR terapisi ise tam da böyle durumlarda kişilerin yaşamış oldukları durumdan çıkış yolları olabilmektedir.

EMDR terapisi; savaş ve doğal afet gibi durumlarda, aile içi gerginlik ve çatışmalar, kaygı bozuklukları (sınav kaygısı, sahne performans kaygısı vs.), travmatik anılar, panik bozuklukları, kabul görmeme, fibromiyalji, cinsel sorunlar, takıntılar, yas ve ölüm, stres ve öfke kontrolü ve migren gibi durumlarda oldukça faydalı ve başarılı sonuçlar alınan bir terapi türüdür.

EMDR terapisinde ana amaç; danışanların yaşantılarına sağladıkları uyumu arttırmak ve yaşantılarını daha kaliteli hale getirmek, olumsuz anı ve duygularla baş etme yöntemleri öğretmek, daha sağlıklı ilişki ve iletişimler kurmalarına destek olmaktır. Ruh hali olarak yoğun sıkıntılı gelen birçok danışan kendisini etkileyen, yaşam kalitesini düşüren olayın artık onu eskisi gibi etkilemediğini belirtiyor. Dolayısıyla EMDR ile hızlı ve kaliteli bir değişim gerçekleşiyor.

Mersin Akdeniz EMDR terapi ücretleri ve Akdeniz EMDR terapi yorumları için aşağıda yer alan uzmanlarımızın danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: EMDR terapisi, tavsiye ediyorum psikolog akdeniz

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.