0 850 840 87 87

Mersin Toroslar Psikolog – Psikolojik Danışman

Mersin Toroslar’da psikolog arayışında mısınız? ‘EMDR terapisi’ eğitimi almış uzman ve deneyimli kadromuzdan destek alabilirsiniz. Mersin Toroslar psikolog fiyatları ve randevu için kurumumuza ulaşabilirsiniz.

Bireysel danışmanlıkta hedef, danışanın iyilik halinin ve yaşam kalitesinin arttırılmasıdır. Danışmanlık süresince kişilere problem çözme becerisi, ilişki ve iletişim yetenekleri, duygu durumu düzenleme gibi pek çok konuda gelişme fırsatı sağlanır. Bu sayede kişi ileride karşısına çıkabilecek problemlere karşı hazırlıklı olacaktır.

Olumsuz bir anı meydana geldiğinde beynimiz yaşanılan olayı işlemleyemez. Ölüm ve yas dönemleri, kaza, taciz, doğal afetler, savaş ve buna benzeyen kişiyi olumsuz etkileyen durumların hepsi travma olarak nitelendirilebilir. Bir olayın travma olup olmadığını olayın ne kadar büyük olduğu değil, kişinin nasıl gördüğü belirler.

EMDR terapisine göre psikolojik sorunları beyinde sindirilemeyen travmalar oluşturur. Bu travmalar ise bireyde olumsuz inançlar, duygular ve düşüncelere sebep olur. Kişinin kendisiyle alakalı olumsuz inançları (yetersizlik, başarısızlık, değersizlik, özgüven eksikliği, kendini anlatamama vb.); olumsuz tepkilerinin (stresle karın ağrısı yaşamak gibi), olumsuz duyguların (endişe, stres, korku, öfke vb.) temelidir.

EMDR terapisiyle etkisinden rahatlıkla çıkamadığınız travmalarınız anlamlandırılır ve bu travmaların sizde oluşturduğu olumsuz duygular ve düşünceler etkisiz hale getirilip yerine olumlu duygu, düşünce yerleştirilir. Özetle; sizi eskiden olumsuz olarak etkileyen durumlar zihninizde silik hale gelir ve sizi etkileyemez.

Mersin Toroslar psikolog önerileri ve Toroslar psikolog yorumları için aşağıda yer alan danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: mersin’de psikolog arıyorum, toroslar psikolog önerisi,  mersin’de en iyi psikolog, toroslar psikolog randevu, toroslar yetişkin psikolog, toroslar psikolojik danışma merkezleri, mersin özel hastane psikolog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PSİKOLOG - PSİKOLOJİK DANIŞMAN KADROMUZ

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.