0 850 840 87 87

Mersin Yenişehir Pedagog – Çocuk Psikoloğu

Mersin Yenişehir’de pedagog arayışında mısınız? ‘Oyun terapisi’ ve ‘EMDR terapisi’ eğitimleri bulunan ve bu alanda yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışan uzman ve deneyimli kadromuzdan destek alabilirsiniz. Mersin Yenişehir pedagog ücretleri ve Yenişehir pedagog randevu için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Ebeveynler ve çocukları arasında kurulan duygusal bağ, ilişkilerinin temelini yansıtmaktadır. Bu bağ çocukların sosyal, fiziksel ve duygusal gelişimlerini destekleyen en temel faktördür. Çocukları şartsız kabul etmek ve onların söylediklerine kulak vermek, duyguları, düşünceleri ve davranışlarıyla alakalı geri bildirim vermek; kişisel varlıklarının kıymetli olduğunu hissettirecektir.

Çocukla ebeveyn arasında yukarıda belirtildiği gibi bağ kurulmadığı, çocuğun manevi gereksinimleri ihmal edildiği durumlarda çocuklarda bulundukları yaşta veya yetişkinliklerinde davranışsal ve psikolojik sorunlar meydana gelmektedir. Çocuğunda bu sorunlardan birinin var olduğunu gözlemleyen her anne-baba pedagog / çocuk psikoloğu desteği almalıdır. Bunun yanı sıra bir uzmandan yardım almak için çocuğunuzun illa bir soruna sahip olması gerekmiyor, çocuk psikoloğu denetimi altında gelişen çocukları yetişkinliklerinde daha bilinçli bireyler olacaklardır.

Oyun terapisi; çocukların oyuncaklar aracılığıyla duygularını, düşüncelerini ve problemlerini oynadıkları oyuna yansıttıkları ve oyun terapistiyle aralarında bir iletişim köprüsü oluşturan terapidir. Bu terapide çocuğun sorunlarının ortadan kaldırılması, öz farkındalık kazanmasını sağlanması, kendi dünyasında yaşadıklarını yansıtması ve çözüme kavuşması amaçlanır. Çocukların oynamış oldukları oyunlar, çizdiği resimler; iç dünyalarının aynasıdır.

Mersin Yenişehir pedagog öneri ve yorumları için aşağıda yer almakta olan danışan yorumlarını okuyabilirsiniz.

Etiketler: yenişehir en iyi pedagog, mersin mezitli pedagog, mersin şehir hastanesi pedagog, mersin erdemli pedagog, yenişehir pedagog, pedagog nedir

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

PEDAGOG KADROMUZ