0 850 840 87 87

NİĞDE DİYETİSYEN/BESLENME UZMANI

Niğde Diyetisyen / Online Beslenme ve Diyet Danışmanlığı

Niğde Diyetisyen, bireylerin büyümesi, gelişmesi, hayatları süresinde sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitelerinin arttırılması için yeterli bilgiye sahip, bireye özel beslenme planı oluşturan, besinlerin ekonomik ve sağlığa en faydalı şekilde pişirilmesini sağlayan, kişilere sağlıklı beslenme stilini hayatlarına adapte edebilmeleri için rehberlik yapan, bireyleri ve toplumu beslenme konusunda bilgilendiren kişiye denmektedir.

Beslenme danışmanlığı, toplumda bilinenin aksine yalnızca kilo verdirmek için oluşturulmuş beslenme planlarını içeren kısa vadeli bir süreç değildir. Beslenme planının sürdürülebilir olması için kişilerin hayat koşulları ve beslenme alışkanlıkları ele alınmalı ve bunlara göre ilerlenmelidir. Dolayısıyla danışanlar yasak algısına girmeden sağlıklı yaşamı hayatlarının bir parçası yapabileceklerdir.

Beslenme; anne karnından başlar ve ölünceye kadar sürer. Yani beslenme danışmanlığını sağlıklı ya da herhangi bir rahatsızlığa sahip bütün bireyler alabilirler.

Online Beslenme ve Diyet Danışmanlığının ilk adımı danışandan 3 günlük besin tüketim kaydı almaktır. Sonrasında ise tartı sonuçları ve vücut ölçüleri istenir ve analiz yapılır. Sonraki adımlar ise bireyin rutin yaşantısında nasıl beslendiğini öğrenmektir, bunun yanı sıra bireyden kan tahlili istenir ve tüm bunlar göz önünce bulunarak bireye özgü beslenme planı oluşturulur.

Online Beslenme ve Diyet Danışmanlığını, yoğun iş hayatına sahip, yurtdışında veya şehir dışında ikamet eden, sürekli olarak motive olmak isteyen, bulunduğu ilde diyetisyene gitme olanağı bulunmayan ya da yüz yüze beslenme danışmanlığı desteğini herhangi bir sebepten dolayı alamayan kişiler görüntülü ya da sesli şekilde kolaylıkla alabilirler. Bunun yanı sıra online beslenme danışmanlığı sayesinde zamandan tasarruf da edebilirsiniz. Niğde diyetisyen fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Niğde diyetisyen tavsiye için aşağı kısımda bulunan danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: niğde devlet hastanesi diyetisyen, niğde devlet hastanesi diyetisyen randevu, online diyetisyen, diyetisyen öneri

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

Hizmet Bölgelerimiz:

Niğde ve İlçeleri: Altunhisar, Bor, Çamardı, Çiftlik, Ulukışla