0 850 840 87 87

Samsun Canik EMDR Terapi

EMDR terapisi nedir’ ve ‘Samsun Canik psikolog’ aramalarından herhangi birini yaparak sayfamıza ulaştınız. EMDR terapisi eğitimleri bulunan deneyimli, danışan gizliliğine son derece özen gösteren uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Samsun Canik EMDR terapisi ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak ve randevu oluşturmak için merkezimizi arayabilirsiniz.

EMDR terapisini en basit haliyle tanımlarsak; insanların etkisinden rahat rahat çıkamadığı, yaşamının çoğu alanında devamlı olarak karşısına çıkan ve rutin işlerini yapmakta bile engel olan travmalarına anlam kazandırmak ve bireyi rahatlatmak, olumsuz anılarının danışanı rahatsız edemeyeceği, etkileyemeyeceği hale getirmek için uygulanan terapi türüdür.

EMDR terapisi; travmalar, kabul görmeme, aile içi çatışmalar, fibromiyalji, savaş, kaygı bozuklukları, cinsel sorunları, yas ve ölüm süreçleri, yeme bozuklukları, depresyon, fobiler, panik bozukluklar ve migren gibi durumlarda uygulanmaktadır.

EMDR terapisi uygularken amaç; kişilerin kendi yaşamlarına sağladıkları uyum yüzdesini arttırmak, olaylarla başa çıkma metotları gibi kazanımlar edinmelerini sağlamak ve daha sağlıklı iletişim ve ilişkiler kurabilmelerine yardım etmektir. Psikolojik olarak yoğun halde sıkıntıda olan birçok danışan ilk seans itibariyle kendisini olumsuz anlamda etkileyen, devamlı beyninde dönen olay veya durumun artık önceki kadar etkilemediğini ve belirtilerin artık yaşanmadığını belirtiyor. Kısacası EMDR sayesinde hızlı ve kaliteli bir dönüşüm yaşanıyor. Canik EMDR terapisi öneri ve yorumları için aşağıda yer alan uzmanlarımızın danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler: EMDR terapisi nedir, canik psikolog

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.