0 850 840 87 87

Samsun Çarşamba Aile Danışmanı – Aile Terapisti

Samsun Çarşamba’da aile terapistine gereksiniminiz mi var? ‘Aile terapisi’ ve ‘Cinsel terapi’ eğitimleri bulunan uzman ve deneyimli kadromuzdan destek alabilirsiniz. Samsun Çarşamba aile terapisi fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve randevu oluşturmak için kurumumuzu arayabilirsiniz.

İnsan yaşantısındaki en önemli ilişkilerden bir tanesi şüphesiz evlilik ilişkisidir. Partnerlerin birbirlerine karşı davranış şekilleri, tavırları, iletişimleri; yaşamlarını olumlu etkilediği gibi olumsuz manada da etkileyebilmektedir.

Evlilikte ilişkinin kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden birisi evlilikteki uyumdur. Uyum genellikle; aileyle ilgili noktalarda ortak paydada buluşabilmek, sorun çözme becerisine sahip olabilmek ve öfke / stres yönetimi yüksek olabilmesiyle ilgilidir.

Aile danışmanlığı desteği verirken amaç; aile bireylerinin psikolojik ruh halini onarmak, partnerler arasındaki iletişim ve ilişkiyi kuvvetlendirmek, çiftler arasındaki problem ve gerginliklerin kaynağını analiz edip çözüme ulaştırmak, ileride oluşabilecek potansiyel problemlerin daha kolay aşılabilmesi için kişilere sorun çözme becerileri kazandırmak, çiftlerin birbirlerinden beklentilerini ve gereksinimlerini anlamalarına yardımcı olmak ve aile yapısının temelini korumaktır.

Çift, evlilik ve aile danışmanlığına; evli çiftlerin başvurabildiği gibi boşanma sürecini kolaylaştırmak adına süreç öncesi, sonrası veya boşanma sırasında, evlenmeyi planlayan çiftler için ise evlenmeden önce birbirlerinden beklentilerini anlamaları, ileride oluşabilecek potansiyel sorunlara karşı sorun çözme becerileri kazanmaları ve dolayısıyla daha sağlıklı bir evliliğe adım atabilmeleri için başvurabilirler.

Samsun Çarşamba evlilik terapisi tavsiyesi ve yorumlar için aşağıda yer alan danışan yorumlarını okuyabilirsiniz.

Etiketler: samsunda en iyi aile danışmanı, çarşamba aile danışmanlığı, çarşamba aile terapisi devlet hastanesi, çarşamba aile danışmanlığı merkezi, samsun atakum aile terapisi, aile ve evlilik terapisi

Randevu İletişim:

? 0 850 840 87 87

EMDR ve Oyun Terapisi dahil olmak üzere yüz yüze seanslarda uygulanan tüm teknikler online seanslarda da uygulanabilmektedir. Merkezimizden yüz yüze danışmanlık alabileceğiniz gibi Online Danışmanlık da alabilirsiniz.

AİLE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ ALABİLECEĞİNİZ UZMANLARIMIZ

Fatih UĞUR
Klinik Psikolog – EMDR Dnş. 

Detaylı Özgeçmişi ve Danışan Yorumları için; 
optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.