0 850 840 87 87

BURDUR PSİKOLOG

     

 

          Yaşadığımız bazı olaylar bizi derinden etkiler. Öyle ki hissettiğimiz duyguları dengede tutmakta zorlanabiliriz. Ya da sebebini anlayamadığımız şekilde kendimizi mutsuz, değersiz, çaresiz, kaygılı hissettiğimiz zamanlar olabilir. Bu ve benzeri duygular hayat kalitenizi kötü etkileyebilir ve hatta günlük yaşamınıza sağlıklı bir şekilde devam edememenize yol açabilir. Böyle zamanlarda kendiliğinden geçmesini beklemiş ya da kendi kendinize çözümler üretmeye çalışmış olabilirsiniz. Fakat kendi başınıza bu durumla baş etmek zorlaştığında Burdur psikolog tavsiye ve Burdur psikolog öneri gibi aramalar yapma ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Burdur psikolog arayışında karşınıza pek çok uzman çıkacaktır, bu yazı Burdur’da tavsiye edilen psikologlar arasından kendiniz için en iyi seçimi yapmanız için size yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

         Boşanma, aile içi çatışmalar, uyum problemleri, depresif ruh hali, stres, yeme bozuklukları, takıntılar gibi pek çok problem birçok insanı etkilemektedir. Zorlayıcı yaşam olayları hayattan alınan zevki düşürmekte ve yaşam kalitesini etkilemektedir. Böyle durumlarda psikolog yardımı almak iyi bir tercih olacaktır. EMDR terapisi, cinsel terapi, aile terapisi de karşılaşılan zorluklarla baş etmek için tercih edilen yöntemler arasındadır. Kişiler Burdur en iyi psikolog araması yapmakta ve bu konuda bilgi sahibi olmayı istemektedir.

Burdur Psikolog Aramalarında Optimum Psikoloji Tercih Ediliyor

      Burdur’da psikolog ararken yapılan aramalarda optimum psikoloji sıklıkla tercih edilmektedir. Optimum psikoloji ekibinde yer alan uzmanlar EMDR terapisi, aile terapisi, cinsel terapi, oyun terapisi gibi farklı alanlarda uzmanlaşmışlardır ve bu doğrultuda hizmet vermektedirler. Burdur psikolog yorumları içerisinde de kurumumuz öne çıkmaktadır.

       Psikolog yardımı almak istediğinizde dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenmek ve seçeceğiniz uzmanın size ve probleminize uygun olup olmadığını değerlendirmek oldukça önemlidir.  Psikolog seçerken kendi beklentilerinizi değerlendirmeniz de oldukça önemli olacaktır. Bu şekilde Burdur en iyi psikolog uzmanı bulabilirsiniz.

ANTALYA KADROMUZ

Burdur Psikolog Tavsiyeleri

        Psikoterapi alanında uzman ve eğitim almış kişiler aracılığıyla kendinize ve probleminizin kökenine giden bir yol olarak görülebilir. Kendinize ve problemin kökenine yaptığınız bu yolculuk sizi çözüme ve daha yüksek yaşam doyumuna götürür. Bu sebeple seçeceğiniz uzman oldukça önemlidir. Psikolojik danışma/psikoterapi hizmeti verebilecek uzmanlar psikologlar, psikolojik danışmanlar ve psikiyatristlerdir. Burdur psikolog araması yaptığınızda karşınıza pek çok uzman çıkar. Peki bunlardan hangisi sizin ihtiyacınıza uygun olan uzmandır?

        Psikologlar psikoloji bölümünden mezun olurlar ve bu eğitimin üzerine farklı alanlarda uzmanlaşırlar. Bu uzmanlık sonrasında farklı yaş gruplarıyla terapi yapabilirler. Psikolojik danışmanlar rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümünden mezun olurlar ve psikolojinin farklı alanlarında uzmanlaşabilirler. Lisans eğitimi sonrasında aldıkları eğitimlerle psikolojik danışma hizmeti sunarlar. Psikiyatrsitler ise tıp fakültelerinden mezun olup psikiyatri alanında uzmanlık yaparlar. Genellikle ilaç tedavisi uygularlar fakat terapi yapma yetkileri de vardır.

Burdur’da Psikolog Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

       Psikolojik danışma/ psikoterapi yapmak oldukça hassas bir konudur. Bu sebeple bu hizmetleri alacağınız uzmanların niteliklerine dikkat etmelisiniz. Çoğu kişi psikolog ararken en iyi psikolog ile çalışmak ister. Peki en iyi psikolog nasıl olmalıdır? Aslında bu sorunun kesin bir cevabı yoktur. Pek çok kişisel sebeple psikolog-danışan arasındaki uyum ve ilişki değişiklik göstermektedir. Size çok iyi gelen ve problemlerinizi çözmenizde etkili olan bir psikolog başka biri için en iyi psikolog olmayabilir. Bu durum psikologla değil danışanla ilgilidir, unutulmamalıdır ki her insan biriciktir.

       En iyi psikolog diye kesin bir tanım yapılamasa da her ruh sağlığı uzmanının taşıması gereken belli özellikler vardır. Bu özellikler hem danışanın hem de psikolog uzmanın hakkını korumak için ve sürecin daha verimli geçmesi için gereklidir.

       Seçtiğiniz psikolog sizinle arkadaşlık veya romantik bir ilişki kurmamalıdır. Psikolog ve danışan arasında terapi ilişkisi haricinde bir ilişki kabul edilemez. Bireysel terapilerde psikolog birden fazla aile üyesi ile terapi yapmamalıdır. Destek alacağınız uzman sizi terapi ile ilgili bilgilendirmeli ve seansların sıklığı, ne zaman ve nerede gerçekleşeceği gibi bilgileri vermelidir.

       Seanslarda danışan tarafından paylaşılan bilgilerin üçüncü bir kişi ile paylaşılmayacağı psikolog tarafından teyit edilmelidir. Danışanın izni olmaksızın seansların kaydı alınamaz, kitap bölümü olarak eklemez ve üçüncü kişilerle paylaşılamaz. Gizlilik ilkesinin bozulacağı tek durum danışanın ve/veya başka birinin can tehlikesi olduğu durumlardır.

       Psikolog danışanın cinsiyeti, cinsel yönelimi, dini, etnik kökeni, kültürü, sosyo-ekonomik düzeyi, engel durumu üzerinden ayrımcılık yapmamalıdır. Terapide yargılama, öğüt verme, yönlendirme söz konusu değildir.

       Etik ilkelerle beraber bir diğer önemli nokta seçtiğiniz uzmanın aldığı eğitimlerdir. Lisans eğitiminde ve sonrasında psikoloji, psikolojik danışmanlık ve psikiyatri eğitim almış olmak psikolojik destek sunmak için ön koşuldur. Bununla beraber uzmanlar lisans ve yüksek lisansın yanı sıra ayrıca eğitimler alarak belirli terapi ekollerinde veya yaş gruplarında uzmanlaşabilirler. Bu eğitimleri incelemek seçeceğiniz uzmanın size uygun olup olmadığıyla ilgili ipucu verecektir. Örneğin bir yetişkin için çocuk ve ergenlerle çalışan oyun terapisinde uzmanlaşmış bir psikolog doğru bir seçim olmayacaktır.

       Verimli bir terapi süreci nitelikli eğitim, yargısızlık, gizlilik, seans düzeni ve danışan-danışman ilişkilerinin sınırlarının doğru çizilmesi ile mümkün olabilir. Bu sebeple psikolog seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında bu kriterleri eklemelisiniz. En iyi psikolog, sizin ihtiyaçlarınıza uygun olan ve uyum sağlayabildiğiniz psikologdur.

Burdur Psikolog Ücretleri

       Terapi süreci uzun ve zorlu bir yolculuktur. Değişim ve dolayısıyla problemin ortadan kalkması bir anda gerçekleşmez; zaman ve emek isteyen bir süreçtir. Bu sebeple Burdur’da psikolog arayan kişiler sıklıkla Burdur psikolog ücretleri başlığını merak etmektedir.

       Yazımızın önceki bölümlerinde belirtildiği gibi ruh sağlığı hizmeti veren çeşitli meslek grupları bulunmaktadır. Psikologlar, psikiyatristler ve psikolojik danışmanlar arasında da uzmanlık alanlarına göre çeşitlilik mevcuttur. Uzmanlar yaş grubu ve terapi ekolü olarak farklı eğilimler gösterebilmektedir. Bu durum da talep edilen ücretle ilgili değişimler yaratmaktadır. Ayrıca psikolojik desteğe ihtiyaç duyan danışanlar da sosyo-ekonomik düzey, yaş, kültür ve cinsiyet olarak oldukça çeşitlidir ve ihtiyaçları da bu yönde farklıdır.

       Terapi süreci ve bu sürecin ne kadar verimli geçeceği ücrete değil danışanın motivasyonu ve nitelikli bir uzman seçileceği ile ilişkilidir. Aynı şekilde bir uzmanın ne kadar nitelikli olduğu etik ilkelere bağlı olması, aldığı eğitimler ve tecrübesiyle ilişkilidir. Bu noktada en iyi psikolog seçmek için ücret değil nitelik göz önünde bulundurulmalıdır.

Randevu İletişim:

ANTALYA
Optimum Psikoloji

Fener Mahallesi, Bülent Ecevit Bulvarı, Grand Duke İş Merkezi, No:75/A, İç Kapı No:6, Lara, Muratpaşa, ANTALYA
? 0 850 840 87 87

Hizmet Bölgeleri:

Antalya ve İlçeleri : Akseki Psikolog, Alanya Psikolog, Elmalı Psikolog, Finike Psikolog, Gazipaşa Psikolog, Gündoğmuş Psikolog, İbradı Psikolog, Demre Psikolog, Kaş Psikolog, Kemer Psikolog, Korkuteli Psikolog, Kumluca Psikolog, Manavgat Psikolog, Serik Psikolog, Muratpaşa Psikolog, Konyaaltı Psikolog, Aksu Psikolog, Döşemealtı Psikolog, Kepez Psikolog

Burdur ve İlçeleri: Ağlasun Psikolog, Altınyayla Psikolog, Bucak Psikolog, Çavdır Psikolog, Çeltikçi Psikolog, Gölhisar Psikolog, Karamanlı Psikolog, Kemer Psikolog, Tefenni Psikolog, Yeşilova Psikolog

Burdur Psikolog – Psikolojik Danışman Desteği ve Uzmanlarımız hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

SON MAKALE VE YAZILARIMIZ

Çocuğum Yalan Söylüyor

Çocuklar yalan söylediklerinde ebeveynler doğal olarak üzülür ve ne yapacaklarını bilemeyerek öfkelenirler. Çünkü çocuklardan yalan duymak alışılageldik değildir

PSİKOLOG VE PEDAGOG ÜCRETLERİ

  Zaman zaman içinde bulunduğumuz zorlayıcı durumlarla baş etmek bizim için kolay olmayabilir. Kendimizi çaresiz, umutsuz, yorulmuş hissettiğimiz zamanlar

Konya Diyetisyen Seans Ücretleri/Fiyatları 2021-2022

Beslenme uzmanları, beslenme ve insanın olduğu her ortamda var olan sağlık çalışanlarıdır. Bilinenin tersine sadece obezitede beslenmede değil

Konya Depresyon Terapisi

Hayat beraberinde birçok olay, düşünce ve duygu getirir. Herkes hayatında zaman zaman olumsuz olaylar yaşar, olumsuz düşüncelere ve