0 850 840 87 87

Konya Diyetisyen Seans Ücretleri/Fiyatları 2021-2022

Beslenme uzmanları, beslenme ve insanın olduğu her ortamda var olan sağlık çalışanlarıdır. Bilinenin tersine sadece obezitede beslenmede değil sağlıklı bireylerin beslenmesinde de aktif görev alan meslek grubudur. Çağımızda da sağlıklı beslenme önem kazanmaya başladıkça diyetisyen arayışında artışlar olmuştur. Genel olarak Türkiye’de olduğu gibi Konya diyetisyen danışmanlığında da önemli artışlar söz konusudur.

Taleplerin artması sonucunda kişiler çoğunlukla ekonomik diyetisyenleri tercih etse de diyetisyenin başarısı da büyük rol oynamaktadır.

Sürdürülebilir ve sağlıklı bir hizmet almak için diyetisyen ücretleri hakkında diyetisyeninizden bilgi almak en iyi tercih olacaktır.

Konya Diyetisyen Randevu Ücretleri Neye Göre Değişiyor?

Toplumumuzda bir çok konuda gördüğümüz gibi bireyler en ekonomik, bununla beraber en verimli hizmeti de almak istemektedir. Bazı meslek gruplarında bu iki faktör ortak paydada buluşamayabiliyor. Konya diyetisyen fiyatları ise her bireyin beslenme planı parmak izi gibi farklı olduğundan değişkenlik göstermektedir.

Konya diyetisyen seans ücretleri 60 TL ila 300 TL skalasında değişmektedir. Bu değişikliğin sebebi ise kişilerin gereksinimleridir. Beslenme danışmanlığı hizmeti almak isteyen bazı kişiler arama motorunda ‘konya en iyi diyetisyenler, konya ücretsiz diyetisyen, konya diyetisyen tavsiye’ gibi aramalar yapmaktadır. Ancak randevu planlaması yaparken dikkat edilmesi gereken ilk etmen fiyat değil, kişinin ihtiyacıdır.

Konyadaki Diyetisyenler Seans Ücretlerini Nasıl Belirliyor?

Üç Günlük Besin Tüketim Kaydı

Diyetisyenler seansa başlamadan ilk olarak danışanlardan üç günlük besin tüketim kaydı alırlar. Bunun amacı sürecin sürdürülebilir olması içindir. Sürdürülebilir bir diyet planı oluşturmak için beslenme danışmanlığı hizmeti alan bireyin beslenme alışkanlıklarını, öğün saati ve sayısını, beslenme kültürünü öğrenmek gerekir.

Kan Bulguları

Konya beslenme danışmanlığı fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise kan tahlilleridir. Hizmet almak isteyen bireylerin mutlaka diyetisyene gitmeden önce kan tahlili yaptırmaları gerekmektedir. Konya Devlet Hastanelerinde diyetisyenler tahlilleri çoğunlukla dahiliye hekimlerinin yönlendirmesiyle alırlar. Ancak özel kurum veya hastanelerdeki diyetisyenler kan tahlilini kendileri isteyebilirler.

Diyetisyenler kan bulgularının beslenmeyle alakalı olan sonuçlarıyla ilgilenmektedirler. Bireylerin beslenmesini düzenleyerek sağlığın korunması ve geliştirilmesinde önemli rol oynarlar. Herhangi bir bireyin; diyabet, böbrek, tiroid, akciğer veya kalp hastalığı olabilir. Bunun gibi hastalığın var olduğu durumlarda beslenmeyi planı oluştururken kan tahlilleri olmazsa olmazdır.

Vücut Analizi ve Yorumlaması

Diyetisyenlerin yaptığı tüm vücut analizi ve değerlendirilmesi, diyetisyene gitme yüzdesini en çok arttıran sebeplerden biridir. Kişilerin boyu, kilosu, bel-kalça ölçüleri, vücut yağ yüzdesi, vücut kas kütlesi ve vücut su yüzdesini belirleyen ölçüme vücut analizi denir.

Seans Sıklığı

Diyetisyen seanslarında sıklığı ayarlamak verimlilik açısından oldukça önemlidir. Mesela haftada bir sıklıkla diyetisyene gelen danışan ile ayda bir defa diyetisyene gelen danışanın ödediği diyetisyen ücreti tabii ki değişik olmaktadır. Seans sıklığı ise danışan ve diyetisyeninin arasında konuşup; danışanın ihtiyaçları ve ekonomik durumu doğrultusunda ayarlanmaktadır.

 

Bu kriterlerin sonucunda ise Konya diyetisyen seans ücretleri/fiyatları belirlenmektedir.

Konya’da diyetisyen randevusu almak isteyen danışanlar için Konya Optimum Psikoloji’de; alanında uzman diyetisyenimiz Özge Nur DUTAK beslenme danışmanlığı konusunda hizmet vermektedir. 2021-2022 Diyetisyen seans ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Konya Optimum Psikoloji ile iletişime geçebilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Diyetisyen Özge Nur DUTAK‘ın detaylı özgeçmişi ve tüm danışan yorumları için;

optimumpsikoloji.com.tr/diyetisyen-ozge-nur-dutak/

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

No comments yet.

Leave a comment

Your email address will not be published.