0 850 840 87 87

ÇANKIRI PSİKOLOG

     

 

       Bazı zamanlar içinde bulunduğumuz duygu ve durumlarla baş edemeyebilirsiniz. Yaşadığımız değişimler, boşanma, yas, eşler arasındaki çatışmalar, takıntılar, travmatik olaylar, kaygılar, iletişim zorlukları gibi pek çok farklı durum sizi zorluyor olabilir. Bununla beraber çocuğunuzun zorlandığını hissediyor olabilirsiniz. Çekingenlik, tırnak yeme, ebeveynlerden ayrılmakta zorlanma, alt ıslatma, öfke patlamaları gibi davranışlar çocuğunuzun zorlandığını gösteren işaretlerden bazılarıdır. Böyle durumlarda kendiniz veya çocuğunuz için endişeli, korkmuş, çaresiz veya yorgun hissedebilirsiniz. Bu noktada psikolojik olarak destek almak problemlerinizle baş etmek için en iyi seçenek gibi görünmektedir. Çankırı’da tavsiye edilen psikologlar ve en iyi psikolog gibi aramalar akla gelen ilk başlıklar arasında yer alır.

       Psikolog bir ihtiyaç olsa da bu hizmeti almaktan çekinmenize sebep olan faktörler olabilir. Kişiler genelde yüzleşmekte zorlandıkları, etiketlenmekten korktukları, yargılanacaklarını düşündükleri için psikolojik destek almaktan çekinebilirler. Fakat terapi problemlerinize bakış açınızı değiştiren, kendinizi keşfettiğiniz, yargılanmadan koşulsuz bir kabulle yürütülen bir süreçtir.

       Herkes gibi hem çocuğunuz hem de kendiniz için Çankırı psikolog yorumlarına bakmak ve Çankırı en iyi psikolog uzmanı bulmak istemeniz gayet doğaldır. Peki en iyi uzman nasıl bulunur? Bu yazıda sizlere psikolog seçerken dikkat etmeniz gereken noktalarla ilgili bilgi sunuyor olacağız.

Çankırı Psikolog Aramalarında Optimum Psikoloji Tercih Ediliyor

       Optimum psikoloji EMDR terapisi, cinsel terapi, aile terapisi, oyun terapisi gibi pek çok farklı alanda uzmanlaşmış ekibiyle Çankırı’da psikolog önerileri arasında öne çıkmaktadır. Ekibimiz Çankırı psikolog tavsiye aramasında sıklıkla tercih edilen uzmanlardan oluşmaktadır.

       Psikolojik destek almaya karar verdiğinizde bir psikolog seçeceğinizde önünüze çıkan seçenekler oldukça fazla olabilir ve bu durum kafanızı karıştırabilir. Çankırı en iyi psikolog seçimi için bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenmek size yardımcı olacaktır.

Çankırı Psikolog Tavsiyeleri

       Psikoterapi sizi zorlayan durumun kökenini anlamanızı ve bu durumlarla baş etmek için gerekli olan gücü kendi içinizde bulmanızı sağlar. Dolayısıyla bir arkadaşınızla dertleşmekten ve entelektüel sohbetlerden farklıdır. Terapist ile kurduğunuz ilişki de oldukça özel ve arkadaşlık/romantik ilişkiden farklı bir ilişkidir.

       Sağlıklı bir terapi süreci için kendi içinize yolculuğa çıktığınız bu yolda size eşlik edecek uzman da oldukça önemlidir. Çankırı psikolog öneri başlığı uzman seçimi için sıklıkla aratılan başlıklar arasındadır.

       Ülkemizde psikoterapi veya psikolojik danışma verme yetkisi olan uzmanlar psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatristler ve aile danışmanlarıdır. Çankırı’da psikolog ararken seçeceğiniz uzmanın eğitimlerine dikkat etmeniz gerekir. Psikologlar üniversitelerin fen edebiyat fakültelerinden psikoloji lisans bölümünü bitirerek mezun olurlar. Psikolojik danışmanlar rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümünü tamamlarlar. Psikiyatristler ise tıp fakültelerinden mezun olduktan sonra psikiyatri alanında uzmanlaşırlar. Bu uzmanlar farklı ekollerde eğitimler alarak psikoterapi konusunda kendilerini geliştirmelidirler. Ayrıca farklı yaş grupları üzerinde uzmanlaşmak da sıklıkla tercih edilen bir yoldur. Ruh sağlığı uzmanları arasında sadece psikiyatristlerin ilaç yazma yetkisi bulunmaktadır. Psikologlar, psikolojik danışmanlar ve aile danışmanları ilaç yazmazlar, sadece terapi/ psikolojik danışma yaparlar.

Çankırı’da Psikolog Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

       Çoğu kişi çocuğu veya kendisi için Çankırı en iyi psikolog uzmanı bulmak ister. Bununla beraber pek çok farklı alanda çalışan psikolog olması kişiler için kafa karıştırıcı olabilmektedir. Psikolog seçerken nelere dikkat edilesi gerektiğini öğrenmek bu kafa karışıklığının giderilmesinde yardımcı olacaktır. Bu bilgilerle beraber unutulmamalıdır ki en iyi psikolog danışanın ihtiyacına en iyi hitap eden ve danışanın uyum sağlayabileceği psikologdur. Dolayısıyla en iyi psikolog göreceli bir kavramdır.

       Ruh sağlığı oldukça hassas ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu sebeple ruh sağlığı hizmeti verecek psikolog da bu konuda gereken hassasiyete sahip olmalıdır. Ayrıca seçeceğiniz psikolog gerekli eğitimleri tamamlamış ve etik ilkelere bağlı olmalıdır ki terapi süreci verimli bir şekilde ilerleyebilsin.

       Psikolog ve danışan arasındaki ilişki oldukça özel ve farklı bir ilişkidir. Bu sebeple sınırları iyi çizilmelidir. Psikolog danışanın annesi, babası, öğretmeni, doktoru, arkadaşı veya sevgilisi değildir. Psikolog ve danışan arasındaki ilişki terapi ile sınırlı olmalıdır. Ayrıca terapi seansları düzenli devam etmeli; sıklığı, ne zaman ve nerede yapılacağı, bir seansın ne kadar süreceği gibi bilgiler psikolog tarafından danışanla paylaşılmalıdır.

       Terapi seanslarında konuşulanlar ve yapılanlar gizlilik ilkesine bağlı kalmalıdır. Danışanın izni olmadan seanslarda sevse/veya görüntü kaydı alınmamalıdır. Paylaşılanlar üçüncü kişilere aktarılmamalı, kitap bölümü haline getirilmemeli, film veya dizi içeriği olarak kullanılmamalıdır. Süpervizyon harici durumlarda gizlilik ihlali söz konusu değildir. Danışanın veya başka birinin hayatı tehlikede olduğu durumlar haricinde gizlilik psikolog tarafından korunmalıdır.

       Danışanlar etnik köken, cinsiyet, cinsel yönelim, kültür, sosyo-ekonomik düzey gibi özellikleri sebebiyle yargılanmamalı, tavsiye ve öğüt içeren konuşmalar yapılmamalıdır. Terapide esas olan koşulsuz kabuldür ve ilk seanstan son seansa kadar bu ilkeye bağlı kalınmalıdır.

       Etik ilkelerin yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta seçtiğiniz uzmanın aldığı eğitimdir. Psikolog, psikolojik danışman ve psikiyatrist unvanını kullanmak için gerekli eğitimleri almamış kişiler terapi veya psikolojik danışma yapmamalıdır. Ayrıca bu uzmanlar arasında farklı ekol ve yaş gruplarına odaklanarak mesleki gelişimini sürdürenler olabilir. Bu eğitimler ve uzmanlık alanları incelenmeli danışanının sorununa ve gelişim durumuna uygun uzman seçilmelidir. Örneğin yetişkinlerde bilişsel davranışçı terapi üzerine uzmanlaşan bir psikolog üç yaşındaki çocuğunuz için uygun bir seçim olmayacaktır.

Çankırı Psikolog Ücretleri

      Çankırı psikolog ücretleri ve Çankırı psikolog fiyatları oldukça merak edilen başlıklardandır. Terapi uzun ve emek isteyen bir yoldur. Dolayısıyla maddi olarak da kişiler beklentilerini karşılayabilecek bir psikolog tercih etmeyi istemektedirler.

       Ruh sağlığı hizmeti veren uzmanlar arasında çeşitlilik mevcuttur. Uzmanlar farklı yaş grupları ile çalışabilmekte ve farklı ekollere odaklanabilmektedir. Aynı şekilde danışanların ihtiyaçları da çeşitlilik gösterdiğinden psikolog ücretleri farklı danışan gruplarına göre değişiklik gösterir.

       Psikolojik danışma hizmetinin kalitesini ve nitelikli olup olmadığını belirleyen seçtiğiniz uzmanın tecrübesi, aldığı eğitimler ve etik ilkeler bağlılığı ile ölçülebilir. Unutulmamalıdır ki ücret ile sürecin verimliliği ve psikoloğun uzmanlığı arasında bağlantı bulunmamaktadır.

Randevu İletişim:

ANKARA
Optimum Psikoloji

Mustafa Kemal Mahallesi, 2132. Sokak, No:9, Kat:3, Daire:11, Ege Apartmanı, Çankaya/ANKARA
? 0 850 840 87 87

Hizmet Bölgeleri:

Ankara ve İlçeleri : Akyurt Psikolog, Altındağ Psikolog, Alaş Psikolog, Bala Psikolog, Beypazarı Psikolog, Çamlıdere Psikolog, Çankaya Psikolog, Çubuk Psikolog, Elmadağ Psikolog, Etimesgut Psikolog, Evren Psikolog, Gölbaşı Psikolog, Güdül Psikolog, Haymana Psikolog, Kahramankazan Psikolog, Kalecik Psikolog, Keçiören Psikolog, Kızılcahamam Psikolog, Mamak Psikolog, Nallıhan Psikolog, Polatlı Psikolog, Pursaklar Psikolog, Sincan Psikolog, Şereflikoçhisar Psikolog, Yenimahalle Psikolog

Çankırı ve İlçeleri: Atkaracalar Psikolog, Bayramören Psikolog, Çerkeş Psikolog, Eldivan Psikolog, Ilgaz Psikolog, Kızılırmak Psikolog, Korgun Psikolog, Kurşunlu Psikolog, Orta Psikolog, Şabanözü Psikolog, Yapraklı Psikolog

Çankırı Psikolog – Psikolojik Danışman Desteği ve Uzmanlarımız hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

SON MAKALE VE YAZILARIMIZ

Çocuğum Yalan Söylüyor

Çocuklar yalan söylediklerinde ebeveynler doğal olarak üzülür ve ne yapacaklarını bilemeyerek öfkelenirler. Çünkü çocuklardan yalan duymak alışılageldik değildir

PSİKOLOG VE PEDAGOG ÜCRETLERİ

  Zaman zaman içinde bulunduğumuz zorlayıcı durumlarla baş etmek bizim için kolay olmayabilir. Kendimizi çaresiz, umutsuz, yorulmuş hissettiğimiz zamanlar

Konya Diyetisyen Seans Ücretleri/Fiyatları 2021-2022

Beslenme uzmanları, beslenme ve insanın olduğu her ortamda var olan sağlık çalışanlarıdır. Bilinenin tersine sadece obezitede beslenmede değil

Konya Depresyon Terapisi

Hayat beraberinde birçok olay, düşünce ve duygu getirir. Herkes hayatında zaman zaman olumsuz olaylar yaşar, olumsuz düşüncelere ve