0 850 840 87 87

Konya Psikolog Seans Ücretleri

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlığın tanımını şu şekilde yapmıştır: “Sağlık, sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedence, ruhça ve sosyal yönden tam iyilik halidir.” Anlaşıldığı üzere ruh ve beden sağlığı bir bütündür, birbirinden bağımsız düşünülmemelidir. Günümüzde insanlar bu bilince büyük ölçüde sahiptirler. Birçok kişi artık beden sağlığı için uğraştığı kadar ruh sağlığına da aynı önemi vermeye çalışmaktadır. Böylece ruh sağlığı çalışanlarına talep artmıştır. Bu talep doğrultusundaysa konyada yaşayan biri için akla ilk gelenlerden biri de işin ekonomik boyutu yani konya psikolog seans ücretleri ve psikolog fiyatlarıdır.

Psikolog seçimi danışmanlık almak isteyenler için endişe verici, zorlayıcı bir konu olabilmektedir. Psikoloğun aldığı eğitimler, uzman olduğu alanlar, bilinirliği, bulunduğu konum vb. araştırma safhasında büyük önem teşkil ederken seans ücretleri ise psikolog seçimini hatrı sayılır bir oranda etkilemektedir.

Konya psikolog seans ücretlerinin pahalı olduğu düşüncesi yaygındır. Tüm ücretin 50- 60 dakika süresi olan bir seans için ödenildiği düşünülür. Ancak gözden kaçırılan nokta danışmanlık, psikologluk seanstan ibaret değildir. Seansların üç aşaması bulunmaktadır: Seans öncesi, seans sırası, seans sonrası. Psikologlar seans öncesinde danışanlarına hazırlanırlar, seans sırasında danışanla birlikte süreci yürütürler, seans sonrasında ise danışana yönelik analizler yaparlar, araştırmalarını sürdürürler, gidişatı belirlerler. Görüldüğü üzere alınan danışmanlık hizmeti çok yönlü bir süreç anlamına gelmektedir.

Psikoloğun aldığı eğitimlerin çeşitlenmesi, deneyimlerinin çoğalması, yoğunluğunun ve bilinirliğinin artması gibi birçok faktör, psikolog fiyatlarının yıldan yıla değişkenlik göstermesine sebep olabilir. Psikolog seans ücretleri 2019 ve psikolog seans ücretleri 2020 arasında farkların bulunması beklenen bir değişimdir.

Konya Psikolog Seans Ücretleri

Konya, psikolojik danışmanlık hizmetlerinin yaygın olduğu, talep gördüğü bir şehirdir. Arama motorlarına yazılan Konya psikolog devlet hastanesi, Konya psikolog randevu, Konya psikolog fiyatları, Konya ücretsiz psikolog, Konya ilk seans ücretsiz psikolog, konya aile terapisi ücretleri, konya pedagog ücretleri, konya psikolog doktorlar, konya vajinismus fiyatları, konya vajinismus terapisi ücretleri, vajinismus tedavi ücretleri gibi anahtar kelime öbekleriyle danışanların arayışı başlamaktadır. Bu anahtar kelimelere bakıldığında psikolog fiyatlarının, psikolog arama kriterlerinde önemli bir noktada olduğunu göstermektedir.

Konya pedagog fiyatları da konya psikolog fiyatları gibi sık araştırılan konulardandır. Çocukları için pedagog – çocuk psikoloğu arayışındaki anne babaların sıklıkla merak ettiği konulardan biri de işin ekonomik boyutu olmaktadır.

Konya’da birçok devlet kurumunda ve özel merkezlerde psikolojik danışmanlık hizmeti verilmektedir. Genellikle, danışanlar ilk olarak seansların düzenli işleyişinin sağlanması için ise Konya’da bulunan psikologları belirlerler ve danışmanlık hizmeti almak istedikleri konu üzerinde alanında uzman psikologları araştırırlar. Ardından bütçelerine en uygun olan psikoloğu seçerler. Bu sıralamanın genel anlamda doğru adımlardan oluştuğunu söylemek mümkündür.

Birçok kişi yalnızca psikoloğun popülerliğine göre seçim yapar ancak popülerlik bir kriter olmamalıdır. Örneğin arama motorunda Konya en iyi psikolog, Konya en iyi psikolojik danışman şeklinde yapılan bir arama sonucunda çıkan psikolog, birkaç kişi için Konya’da en iyi psikolog ise bu o psikoloğun herkes için Konya’daki en iyi psikolog olduğu anlamına mı gelir? Bir de yalnızca psikolog fiyatlarına bakarak ya da ücretsiz psikolog arayışına girerek seçim yapmaya çalışan kişiler vardır. Ancak popüler psikolog arayışı nasıl çok doğru değilse psikolog fiyatlarına göre seçimlerin belirlenmesi de aynı şekilde doğru değildir.

Psikolog seans ücretleri ve popülerlik kriterleri yanlış psikolog seçimine yol açabilir. Elbette bilinirlik ve bütçeye uygunluk önemlidir ancak yol göstericisi olarak belirlenmemelidir. Psikoloğun aldığı eğitimlerin ve deneyimlerinin seçiminiz için öncelikli kriterleriniz haline gelmesi çok daha yararlı olacaktır. Bunların yanında bütçe de gözetilerek tam anlamıyla sizin isteklerinize uygun, “sizin için” Konya’da en iyi psikoloğu bulabilmeniz mümkündür.

Konyada psikolog fiyatları ve pedagog fiyatları, 200tl ile 600tl aralığında değişmektedir. Psikolog seans ücretlerinin değişkenlik göstermesinde birçok etken vardır. 50-60 dakika süren seansın yüz yüze veya online bir seans olması seans ücretlerini etkileyecektir. Online psikolojik danışmanlık hizmetleri yüz yüze psikolojik danışmanlık hizmetlerine kıyasla genellikle daha uygun fiyatlıdır. Bunun yanında uzmanın alanındaki yetkinliği ve yoğunluğu da seans ücretlerini etkileyebilmektedir.

 

Konya Tavsiye Edilen Psikologlar – Optimum Psikoloji Konya

Konya’da psikolog randevusu almak isteyen danışanlar için Konya Optimum Psikoloji alanında uzman, konyada tavsiye edilen psikolog ve pedagog kadrosu ile bu alanda hizmetlerini sürdürmektedir. Psikolog seans üçretleri 2020 fiyatları için detaylı bilgiye Konya Optimum Psikoloji ile iletişime geçerek ulaşmak ve randevu oluşturmak mümkündür.

Konya psikolog seans ücretleri konusunda detaylı bilgi edinebileceğiniz bu yazımıza ek olarak, Optimum Psikoloji Konya, tavsiye edilen psikolog psikolojik danışman kadrosu için; Konya Psikolog – Psikolojik Danışman sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Optimum Psikoloji Konya
Çocuk, Genç, Yetişkin, Çift ve Aile Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri
Ağustos, 2020

2 Comments

 • Üniversite sınavına hazırlanıyorum 2002 doğumlu bir öğrenciyim. Hayattan beklentim yok, umudum yok, çalışma hevesim kalmadı, derdimi dinleyen yok, geleceğim hakkında fikir bile yürütemiyorum, ailemin verdiği maddi ve manevi desteği ve beklentileri yerine getirememekten korkuyorum. Kendimi değiştirmeye ve geliştirmeye dair umudum kalmadı. Annem ve babam ayrı bu nedenle aralarında köprü olmaktan yoruldum, yaşamaktan yoruldum, yaşamaya karşı hiçbir isteğim arzum kalmadı.

  Efe Ocak 6, 2021
 • Saat 04.54 ben kaygılarımdan dolayı uyuyamıyorum. Elimde telefon, kendimce çare arıyorum.
  1.sınıfa giden bir kız çocuğunun ve 2 yaşında bir erkek çocuğunun annesiyim.
  Kardeş kıskançlığı, 1.sınıf zorluğu ve pandemi döneminde ki cocukların psikolojisi arasında sıkışıp kaldım. Cok daha büyük sıkıntıları oyun terapisi ile azalttıktan sonra, elimde 1.sınıf isteksiz öğrenci kaldı.
  Özel bir okulda, çok güzel bir eğitim aldığımız halde, kızımda sürekli bir kaçış var ödevlerden kaçış, dinlememe, hatta ders sırasında hem okulda hem onlıne eğitimde sürekli başka şeylerle ilgilenme durumu söz konusu. Ben hiperaktivite dikkat eksikliği olduğunu düşünüyorum aslında. Neden böyle düşünüyorum kitap okutmak istediğim zamanlarda yerinde kesinlikle durmuyor sürekli hareket halinde, okuduğu kelimenin altındaki kelimeyle üstündekinde gözü kesinlikle odaklanmıyor. Zorlandığı anda sıkılıyor. Çoğu zaman tersten okuyor. Bu durumla nasıl baş edeceğimi bilmiyorum. Bana yardım edebilir misiniz?

  Melek Selçuk Kasım 5, 2020

Leave a comment

Your email address will not be published.